Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

Konya / Karatay

Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
 • Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Konya
İlçesi Karatay
OBP Puanı (*) 76.2047
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Konya ili Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "76.2047". Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Konya'nın köklü liselerinden olan Karatay Lisesi 1968 yılında eğitim ve öğretime açılmıştır.Konya'nın gerek ekonomik gerekse nüfus artışına paralel olarak hızla büyümesi neticesinde il merkezdeki liseler ihtiyaca cevap veremez hale geldiler.Ayrıca kız ve erkek öğrencilerin karma olarak eğitim gördüğü bir genel lisenin bulunmaması nedeniyle yeni bir lisenin açılması zaruri hale elmiştir.Dönemin ileri gelen yetkililerin girişimleriyle Kayalıparkta bulunan eski Sanayi Mektebi şimdiki İl Özel İdare binasının bulunduğu binada 15 Temmuz 1968 tarihinde Karatay Lisesi adıyla bir lise açılmıştır.

Okulumuzun toplam arsası 10.043 metre kare olup binanın oturduğu alan 791 metre kare,bahçe alanı 9.252 metre karedir.Okul binasının batı tarafı 4 kat,doğu tarafı 3 kat olan bir bloktur.Karatay ismi Anadolu Selçuklu Devlet adamlarından Celaleddin Karatay´dan gelmektedir.

VİZYON Eğitimde kalite ve başarıları ile yeni başlangıçlara imza atan seçkin bir kurum olmaktır.

MİSYON Mutlu, özgüvenli, başarılı, sağlıklı, ilkeli, duyarlı, açık fikirli, araştıran-sorgulayan, iletişim becerileri gelişmiş, öğrenmeye ve yeniliklere açık, öz değerlendirme yapabilen, işbirliğine yatkın, yaratıcı ve eleştirel düşünen, akılcı, cesaretli, çok yönlü gelişimi önemseyen, kendi öğrenmesinin sorumluluğunu alan, ulusal kültürünü özümsemiş, Atatürk ilke ve devrimlerini içselleştirmiş aynı zamanda küresel bakış açısına sahip bireyler yetiştirmektir.
 • Öğretmen Sayısı : 45
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 631
 • Öğretim Şekli : Tekli Öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:05
 • Derslik Sayısı : 21
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İngilizce,Almanca
 • İnternet Bağlantısı : Diğer
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Revir : 0
 • Bahçe : 1
 • Pansiyon Bilgisi : yok
 • Isınma Şekli : Doğal Gaz

Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Çimenlik mh.Alaaddin Kap caddesi No5 Karatay/KONYA

Tel: 0332.3556860

Fax: 0332 355 68 60

web: http://karatay15temmuzsehitlerial.meb.k12.tr

Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[öğrenci]

@banu okula girebilmen için OBP 50 ve üzeri olması yeterli olacaktır ayrıca bilgilendirmek için söylüyorum okulda dil bölümü ne yazık ki yok bildiğim kadarıyla TM ,TS ,MF var ama tabi ki şunu da söylemeliyim ki okuldaki öğretmenler açısından hiçbir sorunun olmuyor kendileri çok anlayışlı ve iyi insanlar ve dersleri de iyi anlatıyorlar bu okula geldiğin zaman göreceğin tek sıkıntı arkadaş ortamı ki ona da bulunduğun sınıfa kategorisine göre değişiyor örneğin; 9.sınıf olup okula yeni geldiğin zaman sınavsız öğrenci aldığı için okula başarılı ve hedefi yani YKS sınavını kazanmak isteyen birçok öğrenci olduğu kadar okulun değerini düşürecek olan birçok öğrenci de geliyor bu sorunda şöyle çözülüyor bir üst sınıfa geçeceğinde yani bu üst sınıfa geçmek için tabi ki okul sınavları olacak ve yıl sonunda başarılı yada başarısız kişiler belli oluyor bu sebeple başarısız ve dersi dinlemeyen kişiler zaten sınav notları ve ortalamaları düşük olduğu için sınıfta kalıyorlar yani diyelim ki sen 10.sınıfa geçtiğinde artık sınıfında olan kişiler daha çok dersleriyle ilgilenen bir ortam oluyor bu sayede arkadaş ortamın daha iyi ve kaliteli oluyor tabi ki bu 9.sınıfta arkadaşın olmaması anlamına gelmiyor sadece liseye yeni başladığın için derslerine daha çok önem vermeni tavsiye ederim sana ,ilerleyen zamanlarda herkesi tanıyorsun zaten ve ona göre bir çevre seçimi yapabilirsin. Umarım hem senin hem de okulumla ilgili soruları olan arkadaşlara yeterince açıklayıcı olmuştur.

2021-04-20 15:28
 
0
 
0
[banu ]

bu okula girebilmemiz için okul başarı puanımızın en az kaç olması gerekir

2020-05-26 19:35
 
0
 
0
[Zehra akca]

Okula gidenler bilgi verebilirmi hangi bolumler var acil!!

2019-07-25 13:07
 
0
 
0
[Fatma]

Lütfen okulumuza saçma sapan taban puanı yetmeyen öğrenci alımı yapmayınız emegimizle girdik bu okula gelecek öğrenciler içinde aynı şeyi istiyoruz ayrıca lütfen 10. Sınıfların sınıfları degiştirilmesin zaten 11. Sınıfta degişicek lütfen okulumuzu saçma öğrenciler alarak popülerliğini azaltmayınız.

2018-09-10 13:43
 
0
 
0
[ayse betul]

2018 2019 egitim yılı için 9.sınıfa başlıcaklar öğlenci olmasın ve okul forması olsun lütfen...

2018-09-06 15:47
 
0
 
0
[Lütfen...]

Merhaba sevgili hocalarım lütfen bu yıl 10. Sınıfların şubesi değişmesin gerek yok bence 11 de değişecek çünkü sevgiler saygılar...

2018-09-06 09:07
 
0
 
0
[nuurx]

Nasıl bir okul bilgi verir misiniz??

2018-08-01 00:34
 
0
 
0
[Liseli]

İurenç bi okul kimse gitmesin ben gittim pişman oldum

2018-07-10 11:44
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Ereğli Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akşehir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://karatay15temmuzsehitlerial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız