Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
4323516071
4323516071
Adres Ağrı yolu üzeri karayolları yanı Erciş-Van.
MEB logo Van / Erciş
Ercişli Emrah Anadolu Lisesi

http://ercisliemrahanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Ercişli Emrah Anadolu Lisesi Van ili Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Ercişli Emrah Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ercişli Emrah Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ercişli Emrah Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Ercişli Emrah Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ercişli Emrah Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Ercişli Emrah Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Ercişli Emrah Anadolu Lisesi Taban Puanı 394.3780 -
2016 Ercişli Emrah Anadolu Lisesi Taban Puanı
356.2656 31.9100

2010 yılından itibaren okulumuzun ismi Erciş Anadolu Lisesi olarak değişmiştir.2014 yılında ise okulumuzun ismi Ercişli Emrah Anadolu Lisesi olarak değişmiştir. Okulumuzun ayrıca öğrenciler için yatılı pansiyonu da mevcuttur.

Okulumuzda 26 derslik, 1 fizik,1 kimya,1 biyoloji,1 coğrafya, sınıfı mevcuttur. Kütüphanemizde 3260 kitap mevcut olup imkanlar dahilinde güncel kitaplar kazandırılmaktadır.

Spor salonu mevcut değildir. Tüm sportif faaliyetler okul bahçesinde yapılmaktadır. Okulumuz da yatılı pansiyon bulunduğu için öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz öğle yemeklerinde okulumuzun yemekhanesinden faydalanabilmektedir. Son olarak okulumuz FATİH projesinde pilot okul olduğu için bütün sınıflarımızda akıllı tahtalar mevcuttur, öğretmenlerimize tablet dağıtılmıştır ve çok yakında tüm öğrencilerimize de dağıtılacaktır. Okulumuzda bu projeye büyük destek verdiği için akıllı tahtalarımız aktif olarak kullanmakta ve ayrıca FATİH projesi öğrencilermize derslerde büyük katkı sağlamaktadır.

Okulumuz ilçeye 1 km uzaklıkta olduğu için ilçemizle herhangi bir ulaşım problemi yoktur. Okulumuzun pizmet puanı 26 olup çalışma zorunluluğu 4 yıldır.

VİZYON Özgüveni ve farkındalık düzeyi yüksek, ilgi ve yeteneklerinin farkında; kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü, öğrenmeyi seven ve mutlu bireyler olarak yetişmelerine temel oluşturarak okul yaşamını sevdirmek ve üniversiteye hazırlamak.

MİSYON Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, gelişime açık, öğrenmeyi öğrenmiş, iletişim becerileri gelişmiş, sorun çözme becerisine sahip, üretken, yaratıcı, özgüvenli, girişimci, etik değerleri özümsemiş, ulusal ve küresel değerlere sahip, sağlıklı, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmektir.

  • Öğretmen Sayısı : 44
  • Öğrenci Sayısı : 734
  • Öğretim Şekli : Tekli Öğretim
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.00-15.05
  • Derslik Sayısı : 26
  • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
  • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1

Ercişli Emrah Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Ercişli Emrah Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 4323516071
Okulun Faxı: 4323516071
Okulun Adresi: Ağrı yolu üzeri karayolları yanı Erciş-Van.

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Van Ercişli Emrah Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ercişli Emrah Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Ercişli Emrah Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Ercişli Emrah Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Ercişli Emrah Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi yorumları, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi nerede?, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi formaları, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi adresi, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi başarıları, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi Van, Erciş Ercişli Emrah Anadolu Lisesi

google+ google+ google+