Ercişli Emrah Anadolu Lisesi

Van / Erciş

Hesapla
Ercişli Emrah Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
19
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 82.5283
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ercişli Emrah Anadolu Lisesi Van ili Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ercişli Emrah Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ercişli Emrah Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "82.5283".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
82.5283
2022
82.1606
2021
86.2376
2020
78.3731
Ercişli Emrah Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ercişli Emrah Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ercişli Emrah Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2010 yılından itibaren okulumuzun ismi Erciş Anadolu Lisesi olarak değişmiştir.2014 yılında ise okulumuzun ismi Ercişli Emrah Anadolu Lisesi olarak değişmiştir. Okulumuzun ayrıca öğrenciler için yatılı pansiyonu da mevcuttur.

Okulumuzda 26 derslik, 1 fizik,1 kimya,1 biyoloji,1 coğrafya, sınıfı mevcuttur. Kütüphanemizde 3260 kitap mevcut olup imkanlar dahilinde güncel kitaplar kazandırılmaktadır.

Spor salonu mevcut değildir. Tüm sportif faaliyetler okul bahçesinde yapılmaktadır. Okulumuz da yatılı pansiyon bulunduğu için öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz öğle yemeklerinde okulumuzun yemekhanesinden faydalanabilmektedir. Son olarak okulumuz FATİH projesinde pilot okul olduğu için bütün sınıflarımızda akıllı tahtalar mevcuttur, öğretmenlerimize tablet dağıtılmıştır ve çok yakında tüm öğrencilerimize de dağıtılacaktır. Okulumuzda bu projeye büyük destek verdiği için akıllı tahtalarımız aktif olarak kullanmakta ve ayrıca FATİH projesi öğrencilermize derslerde büyük katkı sağlamaktadır.

Okulumuz ilçeye 1 km uzaklıkta olduğu için ilçemizle herhangi bir ulaşım problemi yoktur. Okulumuzun pizmet puanı 26 olup çalışma zorunluluğu 4 yıldır.

VİZYON Özgüveni ve farkındalık düzeyi yüksek, ilgi ve yeteneklerinin farkında; kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü, öğrenmeyi seven ve mutlu bireyler olarak yetişmelerine temel oluşturarak okul yaşamını sevdirmek ve üniversiteye hazırlamak.

MİSYON Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, gelişime açık, öğrenmeyi öğrenmiş, iletişim becerileri gelişmiş, sorun çözme becerisine sahip, üretken, yaratıcı, özgüvenli, girişimci, etik değerleri özümsemiş, ulusal ve küresel değerlere sahip, sağlıklı, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmektir.

Ercişli Emrah Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ercişli Emrah Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ağrı yolu üzeri karayolları yanı Erciş-Van.

Tel: 4323516071

Fax: 4323516071

web: http://ercisliemrahanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ercişli Emrah Anadolu Lisesi ile ilgili 19 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Okulunuzda kaç ders bulunmakta

2023-09-06 02:06:05

Servisi varmı?

2023-08-15 20:56:30

Obpm 79 beni alirlarmi

2022-09-07 19:42:46

Obpm 79 beni alirlarmi lütfen cevap verirseniz sevinirim

2022-09-07 19:41:56
Reklam

Obp puanım 82 beni alırlarmı

2022-08-11 17:36:38

Ortalamam 82 obp puanım 80 onuncu Sınıfım ama boş kontenjan yok çok gelmek istiyorum puanım yüksek diye alırlarmı

2022-08-09 13:53:38

Benim obp 88 beni alırlarmı

2022-07-27 17:40:21

Benim o b p 87 beni alırlardı

2022-07-26 18:21:12

Beni obp puanım 80 lütfen beni alın naklimi vericem

2022-07-25 16:58:06
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Başkale Aşağı Çaldıran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çatak Muhammet Sait Aydın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Faki Teyran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

3 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şehit İdris Meydan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Ercişli Emrah Anadolu Lisesi kaç puan 2024 82.5283
Ercişli Emrah Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ercişli Emrah Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ercişli Emrah Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Ercişli Emrah Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ercişli Emrah Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ercişli Emrah Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ercişli Emrah Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ercisliemrahanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ercişli Emrah Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ercişli Emrah Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ercişli Emrah Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ercişli Emrah Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız