Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi

Konya / Ereğli

Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi
 • Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Konya
İlçesi Ereğli
OBP Puanı (*) 91.6757
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi Konya ili Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.6757". Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz arsası Mimar Ahmet KÖŞKER tarafından bağışlanmış ve Okul binası İl Özel İdaresi tarafından yaptırılmıştır.

Okulumuz okul binası, spor salonu ve okul bahçesiyle 8497,49 m2 alan üzerine kurulmuştur. 17 derslikli okul binası, 150 kişilik kapalı spor salonu mevcuttur. Okulumuz 18.01.2011 tarihli Bakanlık yazısıyla resmen açılmıştır. Okulumuz 2011- 2012 Seviye Belirleme Sınavı sonucuna göre 90 öğrenci alarak eğitim öğretime başlamıştır.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında 483 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.

VİZYON Öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılâplarına gönülden bağlı, Türk milletinin ferdi olmaktan gurur duyan, anadilini ve en az bir yabancı dili etkin bir şekilde kullanabilen, bilimsel ve analitik düşünceye sahip, etkin iletişim kurabilen, özgüveni tam, paylaşmayı bilen ve takım ruhunun önemine inanan, çağdaş değerleri benimsemiş bireyler olarak hayata hazırlamaktır.

MİSYON Türkiye'nin önde gelen okulları arasında yer almak ve uluslararası düzeyde adımızı duyurmaktır. okul
 • Öğretmen Sayısı : 25
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 480
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 & 15:15
 • Derslik Sayısı : 17
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1

Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mimar Sinan Mh. Prof. Dr. Bahriye Üçok Cd..No134 Ereğli/ KONYA

Tel: 0 332 7128050

Fax: 0 332 7128055

web: http://makal.meb.k12.tr

Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Lütfen]

BEn bu okul gitmeyi çok istiyorum ama almadı yaa 🥺

2021-08-12 16:45
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Ereğli Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akşehir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://makal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız