Ereğli Lisesi

Konya / Ereğli

Ereğli Lisesi
 • Ereğli Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Konya
İlçesi Ereğli
OBP Puanı (*) 97.1455
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ereğli Lisesi Konya ili Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ereğli Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ereğli Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "97.1455". Ereğli Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ereğli Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 1947-1948 Öğretim Yılında Ortaokul olarak açılmış olup 1957-1958 öğretim yılına kadar ortaokul olarak devam etmiştir. 1957-1958 Öğretim yılında ilk kez özel lise olmuştur. Özel Lise olarak öğretime bir yıl devam etmiştir.

1959-1960 Öğretim yılında EREĞLİ LİSESİ adını almış, bu şekilde 1974-1975 Öğretim yılına kadar eğitim ve öğretimini sürdürmüştür.

1984-1985 Öğretim yılına kadar Ereğli Ortaokulu adıyla eğitim öğretime devam etmiştir.

1975-1976 Öğretim yılında bünyesindeki lisenin Cumhuriyet Lisesi adı altında aynı müdürlükle ayrı binaya taşınması sonucunda 1984-1985 Öğretim yılından itibaren yeniden bünyesinde lise açılmıştır.

Okulumuz 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ismi değiştirilmeden türü genel liseden Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına kadar sınavla öğrenci alan okulumuz bu dönemde sınavsız olarak mahalli yerleştirme esaslarına göre öğrenci kaydına devam etmektedir. Okulumuz köklü bir tarihe, başarılı bir geçmişe sahip olmakla beraber, merkezi olması, öğretmen kadrosunun deneyimli ve tecrübeli olması, akademik yönde başarılı öğrenciler mezun etmesi, sosyal alanlardaki başarısı gibi etkenlerden dolayı halen Ereğli?nin en gözde okullarından biri olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Ereğli Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ereğli Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: KAZANCI MAH. MÜFTÜ ETEM CAD.

Tel: 03327131611

Fax: 0

web: http://ereglilisesi.meb.k12.tr

Ereğli Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[İlginay]

İyigünler ben liseyi eregli lisesinde okumak istiyorum ne olur yardımcı olun hedeflerim büyük ortalamam 95

2021-07-04 11:31
 
0
 
0
[Ramis Özeken]

Ereğli lisesi kaç ortalamayla alıyor?

2021-05-27 21:51
 
0
 
0
[Betül Yılmazer]

Öncelikle merhaba ben Ereğli´de yeniyim Ereğli Lisesi haricinde hiçbir okulu tam olarak bilmiyorum.Bu okul benim çok istediğim bir okul.Bu lise ortalama ile alıyormuş.Ortalamanın 94, 5199 olarak duydum.Benim 8.sınıf yılsonu ortalamam 97, 2157 sizce gidebilir miyim? Yoksa başka bir hesaplaması daha mı var? Beni cevaplarınızla aydınlatırsanız çok sevinirim.Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim...

2020-07-17 16:12
 
0
 
0
[İbrahim aymergen]

Bir aydan beri yazdığınız telefon numarasını arıyorum.cevap yok.ne ayaksınız anlamadım. Hangi çağda yaşıyorsunuz ereğli lisesi yöneticileri.teknik destek alın

2018-05-23 11:10
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Ereğli Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akşehir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ereğli Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ereğli Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ereglilisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ereğli Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ereğli Lisesi yorumları okuyabilir, Ereğli Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ereğli Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız