Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0432 227 02 66
0432 227 05 27
Adres Eminpaşa Mah. İpek Yolu Bulvarı 304 D/4 NO11 Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısı 65040 Edremit / VAN
MEB logo Van / Edremit
Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi

http://tysdal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi Van ili Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi Taban Puanı 438.1357 -
2016 Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi Taban Puanı
410.2648 17.9000

T.Y.S.D Van Şubesi tarafından 1987 yılında ilkokul olarak yaptırılan okulumuz, 2000 yılında Eski Doğumevi mevkisinde ''Türkiye Yardım Sevenler Derneği Lisesi '' adıyla Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak eğitime başlamıştır.2010 yılında Anadolu Lisesi statüsüne girmiştir.2011 yılında ilimizde yaşanan deprem felaketinden dolayı okul binası ağır hasar görmüş ve 2001 yılında il özel idare tarafından okula tahsis edilen kız öğrenci yurdu yanında on derslikli prefabrik yapıda eğitim öğretime başlanmıştır. 2016 Temmuz ayında yaşanan darbe olayından sonra açılan, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısındaki Şehit Murat Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi okul binasına geçici olarak taşınmıştır.

Vizyon Eğitim -öğretim ve teknolojik gelişmeler açısından çevrenin model okulu olmak.

Misyon Öğrencilerimizin bilgili, becerikli ve özgüvenli olmaları gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmeleri sosyal yönden sağlıklı yetişmeleri için her türlü imkânı sağlamaktır. .

Okulumuz kaloriferli olup doğalgazla ısıtılmaktadır. Okulumuz iki katlı binanın zemin katında ve okul binasından ayrı bir mevkide kız pansiyonu ve lojman binasından oluşmaktadır.. Okul bahçesi duvar ile dört bir tarafı çevrilmiş durumdadır. Okulumuzun bir ana giriş kapısı ve arka bahçe kapısı vardır. Eminpaşa Mahallesi Van Bölge Araştırma ve Uygulama Hastane 'si karşısında bulunmaktadır. Okulumuz şehir merkezinde 12 km uzakta olup okul çevresinde hastane, polis lojmanları ve oto galericiler sitesi bulunmaktadır.

Okulumuz için görülebilecek en büyük eksiklik; derslik sayısının az olması, pansiyon binasının eski yapıda ve okul binasından uzak bir mesafede olması, eğitim öğretim görülen binanın farklı kurum ve okulla iç içe olmasından ötürü yaşanan güvenlik problemleridir.

İlimizde kış mevsimi uzun ve soğuk geçmektedir. İş sahası sınırlı olduğundan genç nüfus başka illere çalışmaya gitmektedir. Velilerimizin ekonomik durumu genellikle orta düzeydedir. Velilerimiz arasında bürokrat, büyük iş adamı veya zengin kişiler yoktur. Memur olan veli sayısı da azdır.

Okulumuza kayıt yaptıran öğrencilerin bir kısmı köylerden bir kısmı çevre ilçelerden ve il merkezinden gelmekte olup il merkezi dışından gelen öğrenci sayısı çoktur ve tüm öğrenciler sınavla okulumuza kaydolmuştur.
 • Öğretmen :18
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :379
 • Derslik :11
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.00-15.00
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE-ALMANCA
 • Lojman 2 - Okul Kız Öğrenci Pansiyonu arkası, Kazan Dairesi üstü tek katlı iki müstakil yapı
 • Yerleşim Yeri Okulumuz merkez ilçe olan Edremit sınırları içerisinde, Van Bölge Araştırma ve Uygulama Hastanesi karşısındadır.
2013 Üniversite Yerleştirme Başarısı: Sınava giren 32, yerleşen 13 yerleşme başarısı %41..

Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0432 227 02 66
Okulun Faxı: 0432 227 05 27
Okulun Adresi: Eminpaşa Mah. İpek Yolu Bulvarı 304 D/4 NO11 Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısı 65040 Edremit / VAN

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Van Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi yorumları, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi nerede?, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi formaları, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi adresi, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi başarıları, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi Van, Edremit Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi

google+ google+ google+