Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi

Van / Edremit

Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi Van ili Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

T.Y.S.D Van Şubesi tarafından 1987 yılında ilkokul olarak yaptırılan okulumuz, 2000 yılında Eski Doğumevi mevkisinde ''Türkiye Yardım Sevenler Derneği Lisesi '' adıyla Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak eğitime başlamıştır.2010 yılında Anadolu Lisesi statüsüne girmiştir.2011 yılında ilimizde yaşanan deprem felaketinden dolayı okul binası ağır hasar görmüş ve 2001 yılında il özel idare tarafından okula tahsis edilen kız öğrenci yurdu yanında on derslikli prefabrik yapıda eğitim öğretime başlanmıştır. 2016 Temmuz ayında yaşanan darbe olayından sonra açılan, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısındaki Şehit Murat Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi okul binasına geçici olarak taşınmıştır.

Vizyon Eğitim -öğretim ve teknolojik gelişmeler açısından çevrenin model okulu olmak.

Misyon Öğrencilerimizin bilgili, becerikli ve özgüvenli olmaları gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmeleri sosyal yönden sağlıklı yetişmeleri için her türlü imkânı sağlamaktır. .

Okulumuz kaloriferli olup doğalgazla ısıtılmaktadır. Okulumuz iki katlı binanın zemin katında ve okul binasından ayrı bir mevkide kız pansiyonu ve lojman binasından oluşmaktadır.. Okul bahçesi duvar ile dört bir tarafı çevrilmiş durumdadır. Okulumuzun bir ana giriş kapısı ve arka bahçe kapısı vardır. Eminpaşa Mahallesi Van Bölge Araştırma ve Uygulama Hastane 'si karşısında bulunmaktadır. Okulumuz şehir merkezinde 12 km uzakta olup okul çevresinde hastane, polis lojmanları ve oto galericiler sitesi bulunmaktadır.

Okulumuz için görülebilecek en büyük eksiklik; derslik sayısının az olması, pansiyon binasının eski yapıda ve okul binasından uzak bir mesafede olması, eğitim öğretim görülen binanın farklı kurum ve okulla iç içe olmasından ötürü yaşanan güvenlik problemleridir.

İlimizde kış mevsimi uzun ve soğuk geçmektedir. İş sahası sınırlı olduğundan genç nüfus başka illere çalışmaya gitmektedir. Velilerimizin ekonomik durumu genellikle orta düzeydedir. Velilerimiz arasında bürokrat, büyük iş adamı veya zengin kişiler yoktur. Memur olan veli sayısı da azdır.

Okulumuza kayıt yaptıran öğrencilerin bir kısmı köylerden bir kısmı çevre ilçelerden ve il merkezinden gelmekte olup il merkezi dışından gelen öğrenci sayısı çoktur ve tüm öğrenciler sınavla okulumuza kaydolmuştur.
 • Öğretmen :18
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :379
 • Derslik :11
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.00-15.00
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE-ALMANCA
 • Lojman 2 - Okul Kız Öğrenci Pansiyonu arkası, Kazan Dairesi üstü tek katlı iki müstakil yapı
 • Yerleşim Yeri Okulumuz merkez ilçe olan Edremit sınırları içerisinde, Van Bölge Araştırma ve Uygulama Hastanesi karşısındadır.
2013 Üniversite Yerleştirme Başarısı: Sınava giren 32, yerleşen 13 yerleşme başarısı %41..
 • Tel 0432 227 02 66
 • Fax 0432 227 05 27
Eminpaşa Mah. İpek Yolu Bulvarı 304 D/4 NO11 Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısı 65040 Edremit / VAN
  http://tysdal.meb.k12.tr
İlk yorumu siz yapın !

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi formaları, Türkiye Yardımsevenler Derneği Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum