Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi

Konya / Beyşehir

Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi
 • Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Konya
İlçesi Beyşehir
OBP Puanı (*) 74.5977
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi Konya ili Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "74.5977". Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1993 yılında ilçemizde ikinci bir liseye ihtiyaç duyulması üzerine okul yönetimi tarafından Bakanlığımıza yapılan teklif olumlu karşılanmış, 1994-1995 öğretim yılından itibaren aynı çatı altında Vali Kemal Katıtaş Lisesi olarak eğitim-öğretime başlamıştır.

Okulumuz 2010-2011 eğitim-öğretim yılından itibaren anadolu lisesi olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.

Okulumuz 3 katlı olup 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle 12 dersliğe sahiptir. Halen 3 adet 9. sınıf şubesi, 3 adet 10. sınıf şubesi, 3 adet 11.sınıf şubesi ve 3 adet 12. sınıf şubesi mevcuttur. Okulumuzda; 1 adet Fen Bilimleri Laboratuarı, 1 adet Kütüphane ve 1 adet Bilgi Teknoloji Odası (Sunum Odası), 1 adet Harita Odası mevcuttur. Bunların dışında 1 adet Müdür Odası, 1 adet Müdür Yardımcısı odası, 1 adet Memur Odası, 1 adet Öğretmenler Odası, 1 adet Rehberlik Odası, 2 adet öğrenci Beden Eğitimi dersleri hazırlık odaları mevcuttur. Okulumuzun en alt katında kantini ve her katta öğrencilere ait tuvaletleri mevcuttur.

Fen Bilimleri Laboratuarımız, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinde kullanılabilecek kapasite de olup bu derslerde yapılabilecek deney ve uygulamalar için elverişlidir. Bilgi Teknoloji Odası( Sunum Odası ) 52 kişilik kapasiteye sahiptir.Bütün sınıflarda etkileşimli tahtalar mevcut olup derslerde kullanılmaktadır. Kütüphane, okul içerisinde öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar kitapla hizmet vermektedir. Öğrencilerimizin yararlanabileceği kaynak eserleri yanında Türk ve Dünya Edebiyat'ından romanlar ve süreli yayınlarda mevcuttur.

Okulumuz bünyesinde kurulan Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri ve rehber öğretmenleri gözetiminde sürekli olarak hizmet vermektedir. Kantinimiz, okulumuzun en alt katında olup Kooperatifçilik Kulübü öğrencileri tarafından Rehber öğretmenleri gözetiminde işletilmektedir. Sıcak ve soğuk içeceklerinin yanı sırada gıda ürünleri ile öğrencilerimize hizmet vermektedir. Okul Bahçesi etrafı kapalı bir şekilde düzenlenmiş, öğrencilerimizin rahatlıkla gezip dinlenebileceği şekilde temiz bir ortam sağlamaktadır. Ayrıca okul bahçemiz Beden Eğitimi derslerinde kullanılabilmesi için futbol, voleybol ve basketbol sahaları oluşturulmuştur.Bütün bu fizikî imkânların yanı sıra okulumuz 19 öğretmen, 1 Memur, 3 Hizmetli kadrosu ile hizmetini sürdürmektedir.

Vizyon Her açıdan başarıyı yakalamış olan, Beyşehir'in en iyi okulu olmak.

Misyon Öğrenmeyi bir ihtiyaç olarak gören yeni bir nesil yetiştirmek.
 • Öğretmen :21
 • Öğrenci :273
 • Derslik :12
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Öğretim Şekli :gündüz_tam gün
 • Saatler 08:10-15:30

Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Müftü Mahallesi Adil Bayındır Caddesi No30 Beyşehir/Konya

Tel: 03325121794

Fax: 03325121464

web: http://beysehirvkkal.meb.k12.tr

Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[erol çakın]

okulunuzun konya ya servisi varmı acaba

2017-07-16 22:14
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Ereğli Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akşehir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://beysehirvkkal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Beyşehir Vali Kemal Katıtaş Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız