Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi

Konya / Akşehir
Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi
 • Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 88.4747
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Konya ili Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Akşehir Anadolu Lisesi 1989-1990 öğretim yılında Akşehir Selçuklu Lisesi`nin binasında eğitim ve öğretime açılmıştır. 1991 yılında inşaatına başlanan okulumuz 10 milyarlık bir harcama ile 1994-1995 eğitim-öğretim yılında kendi binasında hizmete açılmıştır.
 1. 2012 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %67,42
 2. 2013 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %70
 3. 2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %53 (İncele)
 4. 2015 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %62 (İncele)

Okulumuz karma eğitim yapmakta olup; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Seviye Belirleme Sınavı sonucuna göre öğrenci almaktadır.Okulumuzun 9.sınıf kontenjanı 150`dir.

Okulumuz Akşehir Anadolu Lisesi 22 derslik 4 laboratuar, 1 kütüphane, kantin, yemekhane ve idari odalardan oluşmaktadır. Bina 4 katlı olup karkas tipi betonarmedir, katı yakıt ile ısınmaktadır. Aydınlatma elektrik, su ise şehir şebekesine bağlıdır.

Okulun bina ve bahçesinin alanı 11600 m2 dir. Kapalı spor salonumuz 2008 yılında il Özel İdaresi tarafından 474.000.00 TL ihale ile tamamlanarak geçici kabulü yapılmıştır. Oyun alanları mevcuttur. Çevre düzenlenmesi yapılmıştır. Okulumuz şehir merkezinden 4.7 km uzakta olduğundan, şehiriçi dolmuş ve servis minibüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Vizyon Veli-öğrenci-öğretmen işbirliği ile geleceğe yon veren, başarıya doymayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, yetiştirdiği öğrencilerle, ulusal ve uluslararası alanda model bir okul olmaktır.

Misyon Atatürk ilke ve inkılâp`larına bağlı Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, yaratıcı ve pozitif düşünen yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden nitelikli bireyler yetiştirmek.

okul
 • Öğretmen :40
 • Öğrenci :635
 • Derslik :20
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:30 - 16:20
Sportif Etkinlikler Okulumuzda bir adet beton zeminden oluşan futbol sahası, kapalı alanda iki adet tenis masası, açık alanda okulun bahçesinde betondan yapılmış bir adet voleybol, iki adet basketbol sahası sportif alan olarak öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından kullanılmaktadır. Okulumuz kapalı spor salonunda spor kulübü çalışmaları sürdürülmektedir. Spor salonumuz çevre okulların ihtiyaçları da karşılanmaktadır. Bu sportif alanları ve mevcut olan sportif alanları daha kullanışlı hale getirmeyi düşünüyoruz.

Birinci hedef olarak basketbol ve voleybol sahalarını yeniden dizayn ederek öğrencilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bir alan içerisinde barfiks, kum havuzu v.b alanlar oluşturulması düşünülmektedir.

Özellikle son yıllarda okullarda artan şiddet olayları ve devamsızlık problemlerinin önüne geçmek için öncelikle okulumuzdaki sportif alanların artırılmasını ve öğrencilerimizi bu yolla şiddet olaylarından ve devamsızlık problemlerinin giderileceğini düşünmekteyiz.

Adres: Kuruçay Mahallesi Özgürlük Caddesi No23 Akşehir/KONYA

Tel: 03328131010

Fax: 03328133179

web: http://aksehiranadolulisesi.meb.k12.tr

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 2
Ereğli Lisesi

Ereğli Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9
Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi

Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0
Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 50
Atatürk Anadolu Lisesi

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0
Naciye Mumcuoğlu Anadolu Lisesi

Naciye Mumcuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız