Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi

Konya / Akşehir

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi
 • Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Konya
İlçesi Akşehir
OBP Puanı (*) 92.0320
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Konya ili Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.0320". Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Akşehir Anadolu Lisesi 1989-1990 öğretim yılında Akşehir Selçuklu Lisesi`nin binasında eğitim ve öğretime açılmıştır. 1991 yılında inşaatına başlanan okulumuz 10 milyarlık bir harcama ile 1994-1995 eğitim-öğretim yılında kendi binasında hizmete açılmıştır.
 1. 2012 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %67,42
 2. 2013 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %70
 3. 2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %53 (İncele)
 4. 2015 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %62 (İncele)

Okulumuz karma eğitim yapmakta olup; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Seviye Belirleme Sınavı sonucuna göre öğrenci almaktadır.Okulumuzun 9.sınıf kontenjanı 150`dir.

Okulumuz Akşehir Anadolu Lisesi 22 derslik 4 laboratuar, 1 kütüphane, kantin, yemekhane ve idari odalardan oluşmaktadır. Bina 4 katlı olup karkas tipi betonarmedir, katı yakıt ile ısınmaktadır. Aydınlatma elektrik, su ise şehir şebekesine bağlıdır.

Okulun bina ve bahçesinin alanı 11600 m2 dir. Kapalı spor salonumuz 2008 yılında il Özel İdaresi tarafından 474.000.00 TL ihale ile tamamlanarak geçici kabulü yapılmıştır. Oyun alanları mevcuttur. Çevre düzenlenmesi yapılmıştır. Okulumuz şehir merkezinden 4.7 km uzakta olduğundan, şehiriçi dolmuş ve servis minibüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Vizyon Veli-öğrenci-öğretmen işbirliği ile geleceğe yon veren, başarıya doymayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, yetiştirdiği öğrencilerle, ulusal ve uluslararası alanda model bir okul olmaktır.

Misyon Atatürk ilke ve inkılâp`larına bağlı Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, yaratıcı ve pozitif düşünen yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden nitelikli bireyler yetiştirmek.

okul
 • Öğretmen :40
 • Öğrenci :635
 • Derslik :20
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:30 - 16:20
Sportif Etkinlikler Okulumuzda bir adet beton zeminden oluşan futbol sahası, kapalı alanda iki adet tenis masası, açık alanda okulun bahçesinde betondan yapılmış bir adet voleybol, iki adet basketbol sahası sportif alan olarak öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından kullanılmaktadır. Okulumuz kapalı spor salonunda spor kulübü çalışmaları sürdürülmektedir. Spor salonumuz çevre okulların ihtiyaçları da karşılanmaktadır. Bu sportif alanları ve mevcut olan sportif alanları daha kullanışlı hale getirmeyi düşünüyoruz.

Birinci hedef olarak basketbol ve voleybol sahalarını yeniden dizayn ederek öğrencilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bir alan içerisinde barfiks, kum havuzu v.b alanlar oluşturulması düşünülmektedir.

Özellikle son yıllarda okullarda artan şiddet olayları ve devamsızlık problemlerinin önüne geçmek için öncelikle okulumuzdaki sportif alanların artırılmasını ve öğrencilerimizi bu yolla şiddet olaylarından ve devamsızlık problemlerinin giderileceğini düşünmekteyiz.

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kuruçay Mahallesi Özgürlük Caddesi No23 Akşehir/KONYA

Tel: 03328131010

Fax: 03328133179

web: http://aksehiranadolulisesi.meb.k12.tr

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Lgs mağduru]

88.2638 okul puanım bu acaba gidebilir miyim lütfen cevap verin 🥺

2021-07-11 18:38
 
0
 
0
[Atatürk ´ün Umutlar]

Bu okul gerçekten iyi çünkü ben bu okula giderken çok ön yargılıydım ve ne kadar yanıldığımı anladım Öğretmen kadrosuyla olsun Yönetim kadrosuyla ve Sportif Etnik faliyetleriyle öne çıkıyor. YKS başarısı da her geçen gün artıyor okul Normalde sınavla öğrenci alıyordu ama LGS yüzünden okul sınavsız öğrenci alıyor bu gerçekten kötü ama cidden uzaktan eğitimide gayet iyi öğretmenleri de çok ilgili ve Bu Akşehir çevresinde Fen Liseleriyle Yarışıyor.Okula gelecekseniz bu okulun başarısı yükseldikçe okul tekrardan Sınavla öğrenci alan bir okul olabileceğini anlarsınız.

2021-04-16 09:49
 
0
 
0
[ibrahim]

okul şehirden çok uzak eğitim kalitesi berbat iğrenç bir okul aklınız varsa gitmeyin

2018-06-03 19:40
 
0
 
0
[Gürkan ]

Okul cidden çok kötü uzakta eğitimi kalitesiz bakmayın 2. okul olduğuna

2018-04-23 13:09
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Ereğli Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akşehir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aksehiranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız