Ereğli Fen Lisesi

Konya / Ereğli

Ereğli Fen Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 59
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 431.1756
Yüzdelik Dilimi 5.10
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu Lise Bir Proje Okuludur.

Ereğli Fen Lisesi Konya ili Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ereğli Fen Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. (*) Ereğli Fen Lisesi taban puanı 431.1756 yüzdelik dilimi 5.10.

Ereğli Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 431.1756 5.10
2021 413.7487 3.95
2020 419.7894 4.83
2019 449.4500 4.47
2018 375.9924 4.92
Ereğli Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
120
2021
120
2020
204
2019
120
2008-2009 Öğretim yılında açılan Ereğli Fen Lisesi, eğitim-öğretim süresi 4 yıl olan  yatılı bölümü de bulunan karma bir okuldur.

Fen Lisemizde verdiğimiz eğitimin amaçları; sağlık bilimleri ve mühendislik alanlarında  öğrenim  görmek isteyen  öğrencileri,  devam  etmek  istedikleri  yüksek öğrenim kurumlarına ve hayata hazırlamak, matematik ve fen bilimleri alanlarında gereksinim duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmek, yeni  teknolojileri  kullanabilen,  yeni  bilgiler  üretebilen  ve  projeler  hazırlayabilen bireyler yetiştirmek, öğrencilerin bilimsel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri  izlemelerine  yardımcı  olacak  şekilde  yabancı  dilde  iyi  yetişmelerini sağlamaktır.

Bu  amaçlar  doğrultusunda  bir  araya  gelmiş  eğitim  kadromuz  ile  birlikte öğrencilerimizin  gelecekteki  hedeflerine  ulaşabilmeleri  yolunda  eğitsel  ve  sosyal anlamda  birliktelik  içinde  emin  adımlarla  ilerlemelerini  sağlamak  en  büyük hedefimizdir Ereğli Fen Lisesi, güçlü eğitim kadrosu ile öğrencilerini ülkemizin seçkin üniversitelerine hazırlarken, eğitim ve öğretim hizmetlerini çağdaş ölçütler doğrultusunda yürüten, sürekli gelişen, nitelikli ve yenilikçi bir kurumdur.

2008 yılında açılan okulumuz bir süre Ereğli Lisesi ve TOKİ İlköğretim okulu binalarında eğitim hizmeti vermiştir. Daha sonra 2013 yılında yapımı tamamlanan yeni binasına taşınmış ve eğitim öğretim faaliyetlerine halen bu binada devam etmektedir.

İlk yıl 48 öğrenci eğitime başlayan okulumuz ilk mezunlarını 2012 yılında vermiştir. Bugün 480 öğrencisi ile akademik başarılarının yanı sıra sosyal faaliyetlerde de başarıları ile adından söz ettiren, şehrimizin en güzide okuludur.

Sahip olduğumuz kapalı spor salonu ile öğrencilerimiz olumsuz hava koşullarından etkilenmeden spor faaliyetlerini yürütebilmektedirler. Kapalı spor salonumuz basketbol ve volybol sahası olarak etkin bir şekilde kullanılırken, okul bahçemizde ayrıca iki tane daha açık basketbol/voleybol sahaları ile çoğu spor lisesinde dahi bulunmayan halı sahamız mevcuttur. Takımlarımızın ilçe ve il genelinde elde ettikleri başarılar gurur kaynağımız olmaktadır.

Okulumuz bünyesinde ayrı ayrı kız ve erkek öğrenci pansiyonları bulunmaktadır. Bu pansiyonlarda öğrencilerimize son derece konforlu hizmet verilmektedir. Pansiyonlarımızda öğrencilerimiz için düzenlenmiş etüt odalarımızda ferah çalışma ortamları sunulmuştur.

Ereğli Fen Lisesi bilimsel projeler ve olimpiyat çalışmaları ile bir çok başarı elde etmiştir. 2019 yılında okulumuz öğrencisi Tübitak Ulusal Bilim Olimpiyatları´nda Biyoloji dalında üstün bir başarı göstererek madalya almaya hak kazanmıştır.

Ülkemizin seçkin üniversitelerine yerleşen öğrencilerimiz, gurur kaynağımız olmaktadır. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre öğrencilerimizin her yıl elde ettikleri Türkiye dereceleri adeta gelenek halini almıştır.

İnsana değer veren, farklılıkların hayatın içinde bir renk olduğunu özümsemiş, milli ve manevi değerlere sahip, bilgiyi etkili ve verimli kullanabilmesinin yanı sıra bilimsel ve teknolojik gelişmelerin öncüsü bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş köklü bir eğitim kurumu olan Ereğli Fen Lisesi, her yıl üniversiteye giriş sınavlarında elde ettiği başarılar ile şehrimizin ve bölgemizin en çok tercih edilen okulları arasında yer almaktadır.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
Ereğli Fen Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Ereğli Fen Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Ereğli Fen Lisesi YKS Başarı Tablosu

Ereğli Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ereğli Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ereğli Fen Lisesi
Ereğli Fen Lisesi
 • Konya
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Ereğli Fen Lisesi
Ereğli Fen Lisesi
 • Konya
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Ereğli Fen Lisesi
Ereğli Fen Lisesi
 • Konya
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Ereğli Fen Lisesi
Ereğli Fen Lisesi
 • Konya
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Ereğli Fen Lisesi
Ereğli Fen Lisesi
 • Konya
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Ereğli Fen Lisesi
Ereğli Fen Lisesi
 • Konya
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Ereğli Fen Lisesi
Ereğli Fen Lisesi
 • Konya
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Ereğli Fen Lisesi
Ereğli Fen Lisesi
 • Konya
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Ereğli Fen Lisesi
Ereğli Fen Lisesi
 • Konya
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Ereğli Fen Lisesi
Ereğli Fen Lisesi
 • Konya
  İl
 • Ereğli
  İlçe
Ereğli Fen Lisesi
Ereğli Fen Lisesi
 • Konya
  İl
 • Ereğli
  İlçe

Adres: Toros Mahallesi 94467. Sokak No1A Ereğli/Konya

Tel: 0 332 712 19 00

Fax: 0 332 712 14 00

web: http://ereglifenlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ereğli Fen Lisesi ile ilgili 59 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Xoxoxoo]

9 ve 10´da giren hocalar doğru düzgün ders anlatmıyor.Çoğu sınıfa girip ders süresini geçirip sınıftan çıkmak için çabalıyor resmen.Gidebilme durumu olan arkadaşlar için daha farklı liseler tercih etmeleri daha iyi olabilir diye düşünüyorum.Hedefinizi daha iyi liseler için koyun

2022-01-29 19:00
 
0
 
0
[Doktor]

Sıradan bir lise işte

2021-08-09 16:47
 
0
 
0
[Yeni mezun]

Bu okuldan yeni mezun olan bir öğrenci olarak yorum yapmak istedim. Okulun bir vizyonu yok. Amatör ruhla çaba sarf eden gayretli öğretmenler var. Bilişim, kodlama ve proje temelli öğrenmenin önemini bilen çok az öğretmen var. Okulda etkinlikler yok gibi. Etkinlik denildiğinde dersten geri kalınacak sanılıyor ama geleceğimiz elimizden kaydı, gören olmadı. Pansiyon yemekleri sıkıntılı olabiliyor. Mesela çoğu hafta sonu kısır bir ana yemek olarak verildi. Okul idaresi bazı nüfuzlu ailelerin çocuklarına özel ilgi gösterdi. İdarenin vizyonu hakkında fikir olması için dile getirdim bu durumu. Kadir hoca ile Aykut hoca gerçekten iyi matematikçiler. Katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Umarım Ereğli Fen Lisesi gelecek yıllarda öğrencilere bakış açısını değiştirir.

2021-07-23 01:00
 
0
 
0
[lgs yi semeyen arkadaş]

sedanur bu okulda okudum yapma yakma okul hiç iyi değil sözek-lde iyisi avukat olmak istiyorsan herhanhi bir liseden de olur yaapma geleceğini.

2021-05-20 12:02
 
0
 
0
Reklam
[Sedanur ]

arkadaşlar LGS ye 22 gün kaldı lütfen söyleyin tercih etmelimiyim dersler bakımından sayısalım iyi söylenilemez fakat sözel çok iyidir ve avukat olmak istiyorum kararsızızm ne yapmalıyım ereğliye de yeni taşındım hiçbirşey bilmiyorum iyisini kötsünü lütfen akıl verin♥

2021-05-14 22:54
 
0
 
0
[Eflli]

Bütün yorumları okudum ve burada okuyan birisi olarak merak eden kişiler için aklıma gelen bazı detaylardan bahsedeceğim. İlk olarak ben pansiyondan başlamak istiyorum. Pansiyon erkek ve kız pansiyonu olmak üzere iki BİNAdan oluşuyor. Ve erkeklerin pansiyonu okul alanı içinde değil. Okula çok uzak olmayan ayrı bir bina. Okul içinde bulunan kız pansiyonu A ve B blok olmak üzere ikiye ayrılıyor. A blok kısmında fen lisesi, B blok kısmında başka okuldan gelen öğrenciler kalıyor. Pansiyon yemeklerini beğenmek kişiye göre değişiyor. Çok fazla öğrenci için yapıldığı için mükemmel lezette yemekler beklemeyin. Bu sene yemekhane yenilendi ve çok güzel bir yer haline geldi. Merak edenler İradet Genç´in Facebook hesabından bakabilir. Pansiyon güvenliği çok iyi. Şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadık. Zaten akşamları 3 tane kadın öğretmen kız pansiyonu 2 tane erkek öğretmen erkek pansiyonunda kalıyor. Herhangi bir sıkıntı da onlarla iletişime geçebilirsiniz. Yurdun hapishane gibi olduğunu söyleyen birisi olmuş. Arkadaşların pansiyondan ne beklediğini çok merak ediyorum. Müdüremiz o kadar öğrencinin sorumluluğu ve güvenliğinden sorumlu elbette bir kısıtlama içerisinde olacak. Okul kısmına gelecek olursak. İlk olarak şunu demeliyim ki çok büyük hayal içerisinde olmayın sonra hayal kırıklığı yaşarsınız. Şahsen ben yaşadım. Öğrenci karakteri tek tip değil. Böyle olması da beklenemez zaten. Boş yapan insan da var. Gerçekten zeki ve başarılı kişilerde. Nasıl olacağınız size kalmış bir şey. Her okulda olacağı gibi bizim okulda da gözde öğrenciler var. Gözde öğrenciler derken hem başarılı hem de öğretmenlerin gözdesi bir şey yapılacağı zaman ilk onlara başvurulan kişiler. Öğretmen kalitesini değerlendirmek istemiyorum çünkü her öğrencinin algısı farklıdır. Mesela ben Yusuf hocadan daha iyi anlıyorum kimisi Kadir hocadan veya Aykut hocadan. Bu yüzden öğretmenleri kategorize etmeyelim. Okulun eksikleri sadece donanımlı reviri ve bilişim teknolojileri sınıfı olmaması. Diğer ders laboratuvarları gayet donanımlı. Hatta ingilizce sınıfımız bile vardı ama 2020 tayfa çok fazla öğrenci geldiği için derslik yapıldı☹️. İkinci yabancı dil Fransızca ve çok zevkli. Öğretmeni Temel Dıvarcı çok iyi bir öğretmen. Zaten kendisi de Fransa´da yaşamış. Çok tatlı ve anlayışlı bir okul müdürümüz var. İsteklerinizi, şikayetlerinizi dinler ve bir şeyler yapar. Müdür yardımcılarımız bakımından o kadar da şanslı değiliz maalesef. Kütüphanemiz muhteşem. Her tarz kitap var. Ayrıca orada ders de çalışabilirsiniz. Etüt odalarımız da var. Her dönem kullanabiliyor ama genellikle 12.sınıflar kullanır. Kantinimiz çok da büyük değil ama işimizi görüyor en azından. Dönem baskısı yaşayabilirsiniz. Akran baskısı da. Bu arada sınıflar 30 kişilik 34 falan değil. Okul dış görünüş olarak çok cezbedici ve heybetli. Ben şu dönemde okulun kendisini özlüyorum mesela 😁. Ve unutmayın ki EFLLİ OLMAK AYRICALIKTIR. Eğer gelmek isterseniz bekleriz. LGS´de başarılar dilerim🤗

2021-04-30 23:34
 
0
 
0
[Friedrich]

Puanı yeten başka okul düşünebilir. Maalesef beğenmiyorum.

2021-03-28 23:42
 
0
 
0
[Hipotalamus]

beklentiyi yüksek tutmayın ortalama bir lise sonuçta

2021-03-18 20:00
 
0
 
0
[Floyd]

Hayal kırıklığı, başka birşey değil. 9. sınıfa gidiyorum en beğendiğim öğretmen Kadir hoca. ❤️

2021-03-17 23:42
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Fetullah Bayır Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 82

Karatay Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 37

Meram Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 60

Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 121

Ilgın Ticaret Borsası Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Ereğli Fen Lisesi kaç puan 2023 431.1756
Ereğli Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Ereğli Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ereğli Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Ereğli Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Ereğli Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ereğli Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ereğli Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ereğli Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ereglifenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ereğli Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ereğli Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Ereğli Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ereğli Fen Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız