Edremit Anadolu Lisesi

Van / Edremit

Edremit Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 8
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 84.0607
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Edremit Anadolu Lisesi Van ili Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Edremit Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Edremit Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.0607".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
84.0607
2020
84.1868
Edremit Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Edremit Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Edremit Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Edremit Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Edremit Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Edremit Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Edremit Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Edremit Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Edremit Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Edremit Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Edremit Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Son Savaşcılar]

Arkadaşlar biz son TEOG öğrencileri olarak ben okulu yorumlucam öncelikle derslerinize iyi çalışın öğretmenlerden bisey beklemeyin öğretmen sizs bir konuyu %30 öğretir %70 siz tamamlarsiniz ben 4 yıl boyunca bunu çok iyi anladım. Biz ilk geldiğimizde okula bizi çok zeki sandılar çünkü bizim teog puanları yüksekti ve sınavlari fen lisesi düzeyinde yapıyorlardi her hafta deneme sınavı oluyordu okulun öğrencilere bir etkinliği yok bunu bilin orda değerli bir resim hocamız var Aslı hoca onun değerini çok iyi bilin onun yolundan yürüyen insan bütün derslerinden yüksek alır yanlış anlamayın torpil yok size iyi bir rehber hocası olur yeni gelen arkadaşlar biyolojiye çok iyi çalışın ipi baştan tutun sonra her şey düzensiz olup size bela olur okulda olabildiğince ağır bir duruşunuz olsun hocalar ile aranızı iyi yapın ben Edremit Anadolu Lisesinden çok memnundum fakat ben merkezde kalıyordum hergün 30 40 km yol yapıyorduk servisçi sağ olsun :) şuan Akdeniz üniversite 412 puan alarak yerleştim burdan Aslı hocama selam yolluyorum :) Recep abi gibi değerli bir annemiz vardı anne diyorum çünkü çok güzel börek pizza yapardı sıra olurduk kantinde ama şuan bilmiyorum kantin ne durumda herkese iyi çalışmalar yeni gelen öğrenciler içinse hoş geldiniz

2021-12-02 17:32
 
0
 
0
[Okul Mevcidisi ]

Okul gerçekten de kalabalık ve merkeze uzak Okulun içi çok bakımsız ve kötü Sınıflar kirli ve sıralar eski zaman kaybı yani Boşuna ümit beslemeyin bu okula

2021-09-08 20:23
 
0
 
0
[Birileri]

Bu okulda okuyorum gerçekten çok güzel bir okul en önemlisi ise çalışkanların bulunduğu okul .Van´ın en iyi Anadolu lisesi diyebilirim. Öğretmenleri çok iyi ve çok şanslıyım. Obp puanım 95 ti

2021-08-10 10:04
 
0
 
0
[İçimizden biri]

Obp puanım 80.5350 acaba gelebilir miyim ne olur cvp verin

2021-07-27 19:50
 
0
 
0
Reklam
[Helll]

Okul güzel mi daha fazla bilgi verebilir misiniz

2021-07-06 23:12
 
0
 
0
[Enes GK]

Obp puanım 78 girebilirmiyim

2021-07-02 13:59
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Merhaba benim OBP puanım 90 lgs den düşük puan alırsam buraya gelmeme ihtimalim var mi

2021-06-02 19:32
 
0
 
0
[dogusaydın]

okul uzunluk olarak küçük bir okul ama içi gayet geniş ferah spor salonu ve kütüphanesi mevcuttur. Okula servis veya otobüslerle gidiliyor. 45 dakikalık öğle arasında gölün tadını çıkarabileceksiniz. Harika bir manzaraya sahip okulda gayet disiplinli idare konusunda tek sorunu okula banklar koyulabilir oturma alanı çoğaltılabilir onun dışında gayet güzel bir okul

2018-09-23 11:33
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 82

Van Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Lokman Hekim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42

Mesut Özata Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 60

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 39

Özen Adalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Edremit Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz