Şamran Anadolu Lisesi

Van / Edremit

Şamran Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
6
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 66.3284
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şamran Anadolu Lisesi Van ili Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şamran Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şamran Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "66.3284".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
66.3284
2022
63.3722
2021
71.2162
2020
57.8811
Şamran Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şamran Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şamran Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Şamran Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Şamran Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Şamran Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Şamran Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Şamran Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Şamran Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şamran Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şamran Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Emir Demirhan]

Merhabalar bana bu lise çıktı acaba servisi yemekhanesi ve pansiyonuyla ilgili bilgi verebilirmisiniz

2022-07-25 09:46
[Almina]

Merhaba benim ortalamam 75 beni bu liseye alırlarmı

2022-06-29 14:21
[Vanlı ]

Okulun çok eski mezunlarındanım okul eskiden çok güzeldi ortamı felan olsun ama şimdi çevresinde çok fazla kavga oluyor öğle aralarında çevre okullardan gelen öğrencilerle sürekli bir münakaşa, kavga oluyor kısacası pek tavsiye etmiyorum

2022-06-09 12:34
[lavin]

Okul tek kelime ile muhtesem gelmenizi tercih ediyorum

2022-06-08 19:06
Reklam
[Defne KESKİN]

Okulun öğrenci ortamı tek kelimeyle MÜTHİŞ.Ayrıca öğretmen kadrosuda çok iyi.Bence bu okulu seçen ve seçecek olan kardeşlerim hiç pişman olmayacak.

2018-02-21 20:06
[Fatih ERİŞ ]

Okul hiçbir yere yakın değil ve müdür ve müdür yrd. öğrencileri dinleme gereği bile duymadan hemen karar veriyorlar . Ama öğrencilerin hepsi çok iyi ve yeni gelenlere iyi davranıyorlar. Okulun sorunu müdür ,yardımcısı ve mesafe başka da sorunu yok.

2017-09-29 14:36
BENZER OKULLAR
Yorum 28

Van Ahmed-I Hani Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ünseli Mehmet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Muradiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Özalp Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Şamran Anadolu Lisesi kaç puan 2024 66.3284
Şamran Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şamran Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şamran Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şamran Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şamran Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şamran Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz