Tavşanlı Anadolu Lisesi

Kütahya / Tavşanlı

Tavşanlı Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 90.3756
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tavşanlı Anadolu Lisesi Kütahya ili Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tavşanlı Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Tavşanlı Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.3756".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
90.3756
2021
94.3073
2020
87.2986
Tavşanlı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Tavşanlı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Tavşanlı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Tavşanlı Anadolu Lisesi 1993 ? 1994 Eğitim Öğretim yılında Milli Egemenlik İlköğretim Okulu 2 nolu binasında Eğitim-Öğretimine başlamıştır. 11 Kasım 1999 tarihinde şu anda kullanmakta olduğumuz yeni binasına taşınmıştır.

Zorunlu İlköğretime geçiş ile birlikte 8. sınıftan sonra öğrenci alımına 1998-1999 Öğretim yılında başlanmıştır.

OKULUMUZ ÇUKURKÖY MAHALLESİ FATİH CADDESİ NO:40 (TOKİ 4 KARŞISI) ADRESİNE TAŞINMIŞTIR. ÖĞRENCİLERİMİZ 06.09.2021 TARİHİNDE YENİ BİNAMIZDA EĞİTİM ÖĞRETİM GÖRMEYE BAŞLAYACAKTIR. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
Tavşanlı Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Tavşanlı Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Tavşanlı Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Tavşanlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tavşanlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Tavşanlı Anadolu Lisesi
Tavşanlı Anadolu Lisesi
 • Kütahya
  İl
 • Tavşanlı
  İlçe
Tavşanlı Anadolu Lisesi
Tavşanlı Anadolu Lisesi
 • Kütahya
  İl
 • Tavşanlı
  İlçe
Tavşanlı Anadolu Lisesi
Tavşanlı Anadolu Lisesi
 • Kütahya
  İl
 • Tavşanlı
  İlçe

Adres: ÇUKURKÖY MAH. FATİH CAD. NO 40 TAVŞANLI / KÜTAHYA

Tel: 0 274 614 84 23

Fax: 0 274 615 04 38

web: https://tavsal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Tavşanlı Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Ceylin]

Okul hakkında bilgi verebilecek biri yok mu?

2021-09-17 11:45
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Tavşanlı Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Tavşanlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Dumlupınar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

İstanbul Ticaret Odası Şehit Süleyman Turan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Tavşanlı Anadolu Lisesi kaç puan 2023 90.3756
Tavşanlı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Tavşanlı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Tavşanlı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Tavşanlı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Tavşanlı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tavşanlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tavşanlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://tavsal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tavşanlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tavşanlı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tavşanlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tavşanlı Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız