Kılıçarslan Anadolu Lisesi

Kütahya / Merkez

Kılıçarslan Anadolu Lisesi
 • Kılıçarslan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kütahya
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 92.7307
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kılıçarslan Anadolu Lisesi Kütahya ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kılıçarslan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kılıçarslan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.7307". Kılıçarslan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kılıçarslan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1968 yılında önce 200 öğrenci kapasiteli pansiyon binasının yapımına başlanılmıştır. 1971 yılında tamamlanan pansiyon binası Kütahya Lisesine bağlı olarak hizmete girmiştir. Daha sonra yapımına başlanan 21 derslikli Lise binasının yapımı 1977 yılına kadar sürmüştür. Öğretim binasının 1977 yılında tamamlanması ile Kütahya Lisesi bünyesinde Devlet Parasız Yatılı Öğrenci olarak öğrenim gören öğrenciler ve bir kısım öğretmenin nakli ile Kılıçarslan Lisesi adı ile eğitim öğretime başlanılmıştır

Kılıçarslan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kılıçarslan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Alipaşa M. Abdurrahman Karaa Bulvarı No.14 Kütahya

Tel: 02742236263

Fax: 02742230184

web: http://kilicarslananadolulisesi43.meb.k12.tr

Kılıçarslan Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Bedirhan]

Benim puanım 91.53 ile giremedim hayırlısı olsun

2021-07-26 16:09
 
0
 
0
[Hshss]

Yarrrak 81 le girersin 90 diyo orospu sikerim senin okuyacağın yasiyi

2021-06-30 12:41
 
0
 
0
[Kim nana]

Arkadaşlar 81 puanla bu okulu gidebilirmiyim? Lütfen cevap verin 😖

2020-07-18 19:44
 
0
 
0
[Lisego]

Arkadaslar ortaokul ortamalarımın ortalaması 80 ustu bu liseye girer miyim

2020-04-23 20:56
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Tavşanlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Kılıçarslan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Tavşanlı Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Abdülhamid Han Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lises Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kılıçarslan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kılıçarslan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kilicarslananadolulisesi43.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kılıçarslan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kılıçarslan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kılıçarslan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kılıçarslan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız