Çaldıran Anadolu Lisesi

Van / Çaldıran

Çaldıran Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Çaldıran Anadolu Lisesi Van ili Çaldıran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Çaldıran Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çaldıran Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Çaldıran Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Çaldıran Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Çaldıran Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 12/03/2007 tarih ve 2788 sayılı kararı ile 2007- 2008 Eğitim-Öğretim yılında İlçemiz Zahide-M.Salih Tamince Lisesinde 60 öğrenci kontenjanıyla eğitime başlamıştır. 2007- 2008 ve 2008-2009 Eğitim-Öğretim yıllarını Zahide-M.Salih Tamince Lisesi binasında tamamlayan okulumuz 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Çaldıran Kaymakamlığınca tahsis edilen Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği binasına taşınmış ve 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı başında Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 21/09/2011 tarih ve 4085 sayılı onayı ile geçici olarak tahsis edilen ve Halk Eğitim Merkezi olarak yapılan binaya taşınmıştır. İlk Mezunlarını 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında veren okulumuz halen eğitim-öğretime bu binada devam etmektedir.
VİZYON
ARAŞTIRAN , İNCELEYEN, SORUMLULUK SAHİBİ, ÜLKESİ VE ULUSUNA YARARLI, İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ BİLİNCİNE SAHİP, YABANCI DİL BİLEN, ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA ÜSTÜN BAŞARI GÖSTEREN BİREYLER YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ.
MİSYON
HAYAT BOYU ÖĞRENMEYİ İLKE EDİNEN, TOPLUMSAL SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE, DEĞERLERİNİ BİLEN, KORUYAN VE GELİŞTİREN NİTELİKLİ BİREYLER YETİŞTİRİYORUZ.
BAŞARILAR
2015 Yılında yılında okulumuzdan 63 öğrenci mezun olmuş, 31 öğrencimiz dört yıllık Fakülte (Lisans), 6’sı ise, iki yıllık ön lisans programlarına yerleşmiştir. Toplamda 37 öğrencimiz LYS sonuçlarına göre bir üst eğitim kurumuna yerleşmiştir.  Her yıl başarı grafiğini olumlu yönde yükselten Çaldıran Anadolu Lisesi ailesi bu  yıl daha da memnun edici bir başarı düzeyine ulaşmıştır.  2011 yılından bu yana başarı grafiğini yükselten Çaldıran Anadolu Lisesi, yıl içinde yaptığı Türkiye geneli deneme sınavlarıyla ve rehberlik etkinlikleriyle başarısını pekiştirmiştir. Vizyonunu genişleten ve Van genelinde başarısı ile dikkat çeken okulumuz, öğrencilerine tüm imkanları sunmaktadır..
2010-2011: %59 ---Ygs-Lys başarı oranıyla Van Genelinde en başarılı 2. Okul olmuştur. 2012-2012: %51 Ygs-Lys Başarı Oranı
 • Tel 432 4122370
 • Fax 432 4122370
Doğubayazıt Yolu Üzeri Çaldıran/Van
  http://caldirananadolulisesi.meb.k12.tr
İlk yorumu siz yapın !
1

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Çaldıran Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Çaldıran Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Çaldıran Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Çaldıran Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Çaldıran Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Çaldıran Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Çaldıran Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Çaldıran Anadolu Lisesi formaları, Çaldıran Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum