Çaldıran Anadolu Lisesi

Van / Çaldıran

Çaldıran Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 4
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 85.7216
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çaldıran Anadolu Lisesi Van ili Çaldıran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çaldıran Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Çaldıran Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.7216".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
85.7216
2021
85.3834
2020
85.5308
Çaldıran Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Çaldıran Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Çaldıran Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 12/03/2007 tarih ve 2788 sayılı kararı ile 2007- 2008 Eğitim-Öğretim yılında İlçemiz Zahide-M.Salih Tamince Lisesinde 60 öğrenci kontenjanıyla eğitime başlamıştır. 2007- 2008 ve 2008-2009 Eğitim-Öğretim yıllarını Zahide-M.Salih Tamince Lisesi binasında tamamlayan okulumuz 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Çaldıran Kaymakamlığınca tahsis edilen Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği binasına taşınmış ve 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı başında Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 21/09/2011 tarih ve 4085 sayılı onayı ile geçici olarak tahsis edilen ve Halk Eğitim Merkezi olarak yapılan binaya taşınmıştır. İlk Mezunlarını 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında veren okulumuz halen eğitim-öğretime bu binada devam etmektedir.
VİZYON
ARAŞTIRAN , İNCELEYEN, SORUMLULUK SAHİBİ, ÜLKESİ VE ULUSUNA YARARLI, İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ BİLİNCİNE SAHİP, YABANCI DİL BİLEN, ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA ÜSTÜN BAŞARI GÖSTEREN BİREYLER YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ.
MİSYON
HAYAT BOYU ÖĞRENMEYİ İLKE EDİNEN, TOPLUMSAL SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE, DEĞERLERİNİ BİLEN, KORUYAN VE GELİŞTİREN NİTELİKLİ BİREYLER YETİŞTİRİYORUZ.
BAŞARILAR
2015 Yılında yılında okulumuzdan 63 öğrenci mezun olmuş, 31 öğrencimiz dört yıllık Fakülte (Lisans), 6’sı ise, iki yıllık ön lisans programlarına yerleşmiştir. Toplamda 37 öğrencimiz LYS sonuçlarına göre bir üst eğitim kurumuna yerleşmiştir.  Her yıl başarı grafiğini olumlu yönde yükselten Çaldıran Anadolu Lisesi ailesi bu  yıl daha da memnun edici bir başarı düzeyine ulaşmıştır.  2011 yılından bu yana başarı grafiğini yükselten Çaldıran Anadolu Lisesi, yıl içinde yaptığı Türkiye geneli deneme sınavlarıyla ve rehberlik etkinlikleriyle başarısını pekiştirmiştir. Vizyonunu genişleten ve Van genelinde başarısı ile dikkat çeken okulumuz, öğrencilerine tüm imkanları sunmaktadır..
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2012 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2010-2011: %59 ---Ygs-Lys başarı oranıyla Van Genelinde en başarılı 2. Okul olmuştur. 2012-2012: %51 Ygs-Lys Başarı Oranı

Çaldıran Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çaldıran Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Doğubayazıt Yolu Üzeri Çaldıran/Van

Tel: 432 4122370

Fax: 432 4122370

web: http://caldirananadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Çaldıran Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Latife ]

Okulda 2. senem olacak bu yıl okul gerçekten çok güzel en güzel yanı ise iyi yürekli hocalarımızın olması.Kesinlikle tercih edilmesi gereken bir okul

2022-08-20 11:40
 
0
 
0
[Abdullah]

Hocam boş kontenjan ne zaman belli olur

2022-07-28 17:08
 
0
 
0
[Tuba_]

OBP 84 alırmı

2022-07-26 07:26
 
0
 
0
[Bahar]

Okuldayım yurt var ama okula özel değil okul çok güzel

2021-10-18 16:49
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Yukarı Dönerdere Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çatak Muhammet Sait Aydın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Edremit Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çaldıran 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Çaldıran Anadolu Lisesi kaç puan 2023 85.7216
Çaldıran Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Çaldıran Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Çaldıran Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Çaldıran Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Çaldıran Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çaldıran Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çaldıran Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://caldirananadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çaldıran Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çaldıran Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çaldıran Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çaldıran Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız