Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
432 4122370
432 4122370
Adres Doğubayazıt Yolu Üzeri Çaldıran/Van
MEB logo Van / Çaldıran
Çaldıran Anadolu Lisesi

http://caldirananadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Çaldıran Anadolu Lisesi Van ili Çaldıran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Çaldıran Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çaldıran Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Çaldıran Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Çaldıran Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çaldıran Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Çaldıran Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Çaldıran Anadolu Lisesi Taban Puanı 341.7376 -
2016 Çaldıran Anadolu Lisesi Taban Puanı
309.9087 46.0700

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 12/03/2007 tarih ve 2788 sayılı kararı ile 2007- 2008 Eğitim-Öğretim yılında İlçemiz Zahide-M.Salih Tamince Lisesinde 60 öğrenci kontenjanıyla eğitime başlamıştır. 2007- 2008 ve 2008-2009 Eğitim-Öğretim yıllarını Zahide-M.Salih Tamince Lisesi binasında tamamlayan okulumuz 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Çaldıran Kaymakamlığınca tahsis edilen Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği binasına taşınmış ve 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı başında Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 21/09/2011 tarih ve 4085 sayılı onayı ile geçici olarak tahsis edilen ve Halk Eğitim Merkezi olarak yapılan binaya taşınmıştır. İlk Mezunlarını 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında veren okulumuz halen eğitim-öğretime bu binada devam etmektedir.
VİZYON
ARAŞTIRAN , İNCELEYEN, SORUMLULUK SAHİBİ, ÜLKESİ VE ULUSUNA YARARLI, İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ BİLİNCİNE SAHİP, YABANCI DİL BİLEN, ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA ÜSTÜN BAŞARI GÖSTEREN BİREYLER YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ.
MİSYON
HAYAT BOYU ÖĞRENMEYİ İLKE EDİNEN, TOPLUMSAL SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE, DEĞERLERİNİ BİLEN, KORUYAN VE GELİŞTİREN NİTELİKLİ BİREYLER YETİŞTİRİYORUZ.
BAŞARILAR
2015 Yılında yılında okulumuzdan 63 öğrenci mezun olmuş, 31 öğrencimiz dört yıllık Fakülte (Lisans), 6’sı ise, iki yıllık ön lisans programlarına yerleşmiştir. Toplamda 37 öğrencimiz LYS sonuçlarına göre bir üst eğitim kurumuna yerleşmiştir.  Her yıl başarı grafiğini olumlu yönde yükselten Çaldıran Anadolu Lisesi ailesi bu  yıl daha da memnun edici bir başarı düzeyine ulaşmıştır.  2011 yılından bu yana başarı grafiğini yükselten Çaldıran Anadolu Lisesi, yıl içinde yaptığı Türkiye geneli deneme sınavlarıyla ve rehberlik etkinlikleriyle başarısını pekiştirmiştir. Vizyonunu genişleten ve Van genelinde başarısı ile dikkat çeken okulumuz, öğrencilerine tüm imkanları sunmaktadır..
2010-2011: %59 ---Ygs-Lys başarı oranıyla Van Genelinde en başarılı 2. Okul olmuştur. 2012-2012: %51 Ygs-Lys Başarı Oranı

Çaldıran Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Çaldıran Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Çaldıran Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Çaldıran Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Çaldıran Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 432 4122370
Okulun Faxı: 432 4122370
Okulun Adresi: Doğubayazıt Yolu Üzeri Çaldıran/Van

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Van Çaldıran Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Çaldıran Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Çaldıran Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Çaldıran Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Çaldıran Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Çaldıran Anadolu Lisesi yorumları, Çaldıran Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Çaldıran Anadolu Lisesi nerede?, Çaldıran Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Çaldıran Anadolu Lisesi formaları, Çaldıran Anadolu Lisesi adresi, Çaldıran Anadolu Lisesi başarıları, Çaldıran Anadolu Lisesi Van, Çaldıran Çaldıran Anadolu Lisesi

google+ google+ google+