Çaldıran Anadolu Lisesi

Van / Çaldıran

Çaldıran Anadolu Lisesi
 • Çaldıran Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Van
İlçesi Çaldıran
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çaldıran Anadolu Lisesi Van ili Çaldıran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çaldıran Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çaldıran Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.3834". Çaldıran Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Çaldıran Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 12/03/2007 tarih ve 2788 sayılı kararı ile 2007- 2008 Eğitim-Öğretim yılında İlçemiz Zahide-M.Salih Tamince Lisesinde 60 öğrenci kontenjanıyla eğitime başlamıştır. 2007- 2008 ve 2008-2009 Eğitim-Öğretim yıllarını Zahide-M.Salih Tamince Lisesi binasında tamamlayan okulumuz 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Çaldıran Kaymakamlığınca tahsis edilen Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği binasına taşınmış ve 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı başında Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 21/09/2011 tarih ve 4085 sayılı onayı ile geçici olarak tahsis edilen ve Halk Eğitim Merkezi olarak yapılan binaya taşınmıştır. İlk Mezunlarını 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında veren okulumuz halen eğitim-öğretime bu binada devam etmektedir.
VİZYON
ARAŞTIRAN , İNCELEYEN, SORUMLULUK SAHİBİ, ÜLKESİ VE ULUSUNA YARARLI, İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ BİLİNCİNE SAHİP, YABANCI DİL BİLEN, ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA ÜSTÜN BAŞARI GÖSTEREN BİREYLER YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ.
MİSYON
HAYAT BOYU ÖĞRENMEYİ İLKE EDİNEN, TOPLUMSAL SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE, DEĞERLERİNİ BİLEN, KORUYAN VE GELİŞTİREN NİTELİKLİ BİREYLER YETİŞTİRİYORUZ.
BAŞARILAR
2015 Yılında yılında okulumuzdan 63 öğrenci mezun olmuş, 31 öğrencimiz dört yıllık Fakülte (Lisans), 6’sı ise, iki yıllık ön lisans programlarına yerleşmiştir. Toplamda 37 öğrencimiz LYS sonuçlarına göre bir üst eğitim kurumuna yerleşmiştir.  Her yıl başarı grafiğini olumlu yönde yükselten Çaldıran Anadolu Lisesi ailesi bu  yıl daha da memnun edici bir başarı düzeyine ulaşmıştır.  2011 yılından bu yana başarı grafiğini yükselten Çaldıran Anadolu Lisesi, yıl içinde yaptığı Türkiye geneli deneme sınavlarıyla ve rehberlik etkinlikleriyle başarısını pekiştirmiştir. Vizyonunu genişleten ve Van genelinde başarısı ile dikkat çeken okulumuz, öğrencilerine tüm imkanları sunmaktadır..
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2012 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2010-2011: %59 ---Ygs-Lys başarı oranıyla Van Genelinde en başarılı 2. Okul olmuştur. 2012-2012: %51 Ygs-Lys Başarı Oranı

Çaldıran Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çaldıran Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Doğubayazıt Yolu Üzeri Çaldıran/Van

Tel: 432 4122370

Fax: 432 4122370

web: http://caldirananadolulisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Van Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Lokman Hekim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Mesut Özata Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Özen Adalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çaldıran Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çaldıran Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://caldirananadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çaldıran Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çaldıran Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çaldıran Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çaldıran Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız