Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi

Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi
 • Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 445.7373
Güncel Yüzdelik Dilimi 2.08
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi Kütahya ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 445.7373 2.08
2019 471.0372 1.89
2018 405.1310 2.08
2017 491.0660 1.71
2016 486.5687 1.27
Nafi Güral Fen Lisesi 1996 yılında kurulmuştur. Okul, 1996-1997 öğretim yılında Kılıçarslan Lisesi bünyesinde 48 öğrenci ile eğitim-öğretime açıldı. II. Dönem Eski Cumhuriyet Lisesi binasında eğitimine devam etti. 2005 yılına kadar 48 öğrenci alan okulumuz Nafi Güral'ın yaptırdığı yeni binaya taşınınca kontenjanını 72'ye, 2010 yılında da 76'ya son olarak 2013 yılında ise kontenjan 90'a çıkarılmıştır. Okulun kısaltılmış ismi, NGFL'dir.

2003 yılında sayısalda okul olarak Türkiye 28.'si oldu.2004 yılında okul ortalaması olarak Türkiye 9. luğunu yakalayan Nafi Güral Fen Lisesi, aynı yıl 2004 ÖSS de sayısal puanda FURKAN KAYA adlı öğrencisiyle Türkiye 1. liğine ulaştı. Ayrıca 2004 yılındaki üniversiteye yerleştirme oranları bakımından tüm Türkiye'de FEN LİSELERİ içinde TÜRKİYE 3. sü olmayı başardı.2005 yılında mezunlarının tamamını üniversitelere yerleştiren Kütahya'nın bu güzide okulu, 2005 ÖSS YERLEŞTİRME sonuçlarına göre FEN LİSELERİ içinde TÜRKİYE 1.si olmaktadır.Bunun yanında, sayısal puan ortalaması olarak 2005 yılı içinde Türkiye'de en yüksek ortalamayı tutturan 4-5 okuldan birisi durumundadır.

Dolayısıyla 2005 ÖSS sonuçlarına göre NAFİ GÜRAL FEN LİSESİ Türkiye'nin en iyi birkaç okulundan biri olmaya adaydır.ÖSS başarısının yanında diğer faaliyetlere de yönelen Nafi Güral Fen Lisesi'nin, 2005-2006 eğitim öğretim yılında AB Eğitim ve Gençlik Programları merkezi (ULUSAL AJANS) tarafından desteklenen COMENIUS-1 projeleri kapsamında bu yıl "RADIOACTIVITY" isimli okul projesi kabul edilmiştir.

Proje koordinatörü AVUSTURYA, ortak okulların bulunduğu ülkeler NORVEÇ, POLONYA ve FİNLANDİYA'dır.Bunun yanında COMENIUS-2 Dil Projeleri kapsamında Almanya'dan bir dil asistanı için girişimde bulunulmuş ve mali desteğini tamamen ALMANYA Ulusal Ajansı'nın karşılayacağı bir dil asistanı 12 Eylül 2005 'ten itibaren okulumuzda görevlendirilmiştir. Tüm Türkiye'de 52 okulun Dil asistanlığı müracaatı kabul edilmiş ve bunlardan 15 tanesine Dil Asistanı verilmiştir. Bu 15 okuldan biri de Kütahya'da bir ilk olarak Nafi Güral Fen Lisesi'dir.Ayrıca çalışacak spor salonu olmadığı halde okul, Fen Liseleri arasında Basketbol dalında Türkiye 1.si olmuştur.

İlk mezunlarını verdiği 1999 yılından bu yana mezun olan tüm öğrencilerini Türkiye'nin seçkin üniversitelerine yerleştiren ve bugüne kadar mezunları açıkta kalmayan NAFİ GÜRAL FEN LİSESİ, yeni binasında artan ve çeşitlenen imkânlarıyla başarısına başarı katmayı hedeflemektedir.Sportif alanda son yıllarda basketbol, futsal, tenis, voleybol, badminton gibi alanlarda başarılarıyla öne çıkmaktadır.

Sosyal hayat    Geziler: Okulda her yıl İstanbul, Ankara, İzmir gezileri düzenlenmektedir.   

Turnuvalar: Her öğrenim döneminde öğretmen-öğrenci ve personelin katılımıyla Basketbol-Futbol-Voleybol gibi çeşitli turnuvalar düzenlenmektedir.   

Bahar Şenlikleri: Okulda her yıl bir hafta süren ve 11. sınıflar tarafından hazırlanan Bahar Şenlikleri düzenlenmektedir. Bu şenlikler öğrencilerin dönem yorgunluğunu atmasını sağlarken aynı zamanda da 12. sınıflara veda anlamı taşımaktadır.

8200 metrekarelik bir alana kurulu Nafi Güral Fen Lisesi bünyesinde,    Amfi sistemi şeklinde 16 derslik    Son teknoloji ile donatılmış 4 adet laboratuvar    72 kişilik kız pansiyonu    216 kişilik erkek pansiyonu    250 kişilik konferans salonu    Beden eğitimi salonu    Basketbol - voleybol - futsal sahaları    400 kişilik yemekhane,    Etüt salonları,    Kütüphane,    TV ve Dinlenme salonları,    Hobi ve Proje hazırlama salonları,    Teraslı öğrenci kantini ve ziyaretçi salonu bulundurmaktadır. Sınıflar 30 kişiliktir.    Sınıflarında Fatih projelerinin akıllı tahtalarını barındırır.

 2005 ÖSS sonuçlarında ise sayısal ham puan bazında Türkiyede bulunan tüm liseler arasında 5. olan okulumuz tüm öğrencilerin aynı yıl bir Yüksek Öğretim Kurumuna yerleştirmeyi başaran okulumuz bu bakımdan yapılan değerlendirme sonucunda Türkiye 1. si olmuştur.

Nafi Güral Fen Lisesi, 1999-2000-2001-2002-2004 ve 2005 mezunlarının tamamını Türkiye'nin en kaliteli üniversite ve Fakültelerine yerleştirdi. 2003 yılında ise bir öğrencisi yüksek puan almasına rağmen tercih yapmadığı için yerleşemedi.2002 yılında Alptekin PAMUK adlı öğrencisiyle sayısal puanda Türkiye 64. lüğü yakalayan okul, okul sıralaması olarak Türkiye'de 27. sırada yer aldı.

 • Öğretmen :24
 • Öğrenci :339
 • Derslik :12
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :3
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:30 - 16:20
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Ulaşım Şehir içi toplu taşıma - Öğrenci servisi
 • Yerleşim Yeri 100. yıl mahallesi Gözde Sokak No:1 KÜTAHYA
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 6 km.
Kütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen LisesiKütahya Nafi Güral Fen Lisesi
Adres

100. Yıl Mahallesi Afyon Yolu Polis Lojmanları Yanı KÜTAHYA

Telefon

02742271321

Fax

02742271320

web

http://ngfl.meb.k12.tr

Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 19
 • Yorum

Gediz Fen Lisesi

Kütahya Gediz

Gediz Fen Lisesi öğrenci alan bir lisedir.

 • 22
 • Yorum

Simav Fen Lisesi

Kütahya Simav

Simav Fen Lisesi öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız