Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0432 3123131
0432 3123141
Adres Yeni Toki Yolu Üzeri Nur Tatar Spor Salonu Karşısı Edremit/VAN
MEB logo Van / Edremit
Van Türk Telekom Fen Lisesi

http://vanturktelekomfenlisesi.meb.k12.tr/
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 24210
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 379.6818
Yüzdelik Dilimi 4.47
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Van Türk Telekom Fen Lisesi Van ili Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Van Türk Telekom Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Van Türk Telekom Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Van Türk Telekom Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Van Türk Telekom Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Van Türk Telekom Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Van Türk Telekom Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Van Türk Telekom Fen Lisesi Taban Puanı 379.6818 4.4700
2017 Van Türk Telekom Fen Lisesi Taban Puanı 483.9573 4.1900
2016 Van Türk Telekom Fen Lisesi Taban Puanı
473.3419 3.6700

Van Türk Telekom Fen Lisesi 2003-2004 öğretim yılında Milli Eğitim Bakanı Sn.Doç.Dr. Hüseyin ÇELİK tarafından Vali Haydar Bey Lisesi binasında eğitim-öğretime açılmıştır. Şubat 2006´da Anadolu Öğretmen Lisesi binalarına taşınmıştır. Buradan 24 Aralık 2007´de bir pansiyon binası ve bir okul binası olmak üzere kendi binasına taşınmıştır. 

Van Fen Lisesi  2003-2004 Eğitim Öğretim yılında 48 öğrenci ile eğitim hayatına başlamıştır. 4 dönem 48 öğrenciden ikişer sınıf alınmış, yeni binasına taşındıktan sonra toplamda 104 öğrenci olmak üzere 4er sınıf alınmaya başlanmıştır. Toplam öğrenci sayımız 310 dur.

Van Türk Telekom Fen Lisesil Van Fen Lisesi 2005-2006  eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir. 29 Kişilik ilk mezun grubumuzdan 28 öğrenci % 99 başarı oranı ve çoğunluğu Seçkin Üniversitelerin Tıp ve Mühendislik Fakültelerine yerleşmiştir. VİZYON Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul etmiş bireylerin, yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarına, çağın gelişen ihitiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarına,en az bir yabancı dili çok iyi kullanabilmelerine imkan sağlamaktır. Böylece bir yandan Türk vatandaşlarının ve Türk toplumunun refah ve mutluluğunu artırmak; öte yandan milli birlik ve bütünlük içinde iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı desteklemek ve hızlandırmak ve nihayet Türk Milletini çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bir ortağı yapmaktır.

MİSYON Atatürk inkılap ve ilkelerine bağlı ; Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren ; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan ; Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren ; beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler yetiştirmektir.

BAŞARILAR

2016 LYS sınavı sonucunda 33 öğrencimiz Tıp, 4 öğrencimiz Diş Hekimliği, 2 öğrencimiz Eczacılık, 3 öğrencimiz Mimarlık, 8 öğrencimiz Mühendislik ve 15 öğrencimizde diğer bölümlere yerleşmişlerdir.
 • Öğretmen :32
 • Öğrenci :572
 • Derslik :24
 • Müzik Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :2
 • Saatler 08:00-15:30
 • Isınma Kalorifer
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Pansiyon Bilgileri 180 Erkek 105 Kız
 • Ulaşım Yeni Toki Minibüsleri ve 121 Nolu Belediye otobüsü okulumuzun önünden geçmektedir. Minibüsler Şişli Öğretmenevinin arka sokağından, otobüsler ise Vestel Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yanından hareket etmektedirler.
 • Servis Bilgisi Van merkez ilçeleri olan Edremit, Tuşba ve İpekyolunun her noktasından öğrenci servisleri hizmet vermektedir.
 • Yerleşim Yeri Okulumuz Edremit ilçesinde Nur Tatar Spor Salonunun yanında yer almaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz il merkezine 15, ilçe merkezine ise 3 km uzaklıktadır.
Van Türk Telekom Fen Lisesil

Van Türk Telekom Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Van Türk Telekom Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Van Türk Telekom Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Van Türk Telekom Fen Lisesi'nin başarılarını, Van Türk Telekom Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0432 3123131
Okulun Faxı: 0432 3123141
Okulun Adresi: Yeni Toki Yolu Üzeri Nur Tatar Spor Salonu Karşısı Edremit/VAN

Bu okula 14 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Van Van Türk Telekom Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Van Türk Telekom Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Van Türk Telekom Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Van Türk Telekom Fen Lisesi taban puanı 2019 , Van Türk Telekom Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Van Türk Telekom Fen Lisesi yorumları, Van Türk Telekom Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Van Türk Telekom Fen Lisesi nerede?, Van Türk Telekom Fen Lisesi üniversite başarısı, Van Türk Telekom Fen Lisesi formaları, Van Türk Telekom Fen Lisesi adresi, Van Türk Telekom Fen Lisesi başarıları, Van Türk Telekom Fen Lisesi Van, Edremit Van Türk Telekom Fen Lisesi

google+ google+ google+