Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi
 • Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 30
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Çukurova
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.8288". Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 2005-2006 öğretim yılında Ahmet Kurttepeli Lisesinde Anadolu lisesi olarak açıldı. Açılışında 150 öğrencisi varken 30 Haziran 2006 tarihinde kendi binasına Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi olarak taşındı.

Öğrencilerine , kendisi ve topluma faydalı ,bilgi donanımlı ve bunları kullanabilen ,geleceğini gerçekleştirebilen bireyler haline getirebilmek amacıyla kurulmuştur.Bu çerçevede yeni binasına 2006 yılında taşınmış,2010 şubatında okul bahçesinde kantin binası inşaatı tamamlanmıştır.

Okul 2006-2007 eğitim-öğretim yılından itibaren yeni binada eğitime başlamıştır. Okul bodrum+zemin+3 kat olup okulun bodrum katında 90 kişilik çok amaçlı bir salon, Arşiv, Görsel Sanatlar, müzik eğitimi odaları,kız erkek giyinme odaları, çay ocağı ve depo olarak kullanılan bölümler,üst katlarda; 23 derslik,kütüphane, 3 idari oda,1 memur odası,1 öğretmenler odası, Beden Eğitimi odası, 1 Fizik,1 Kimya Laboratuvarı,Yabancı Dil Matematik-Edebiyat ve Sosyal Bilimler öğretmenlerinin kullandığı 4 bölüm odası, temizlik odaları, kız-erkek öğrenci ve öğretmen WCleri ,Okul bahçesinde; basketbol ve futbol sahası,kantin ve yemekhane binası,nöbetçi kulübesi ve çeşme bulunmaktadır. Okul bahçesine iki kamelya yaptırıldı. Ayrıca bahçedeki bankların sayısı arttırıldı.

Okulumuz Belediye Evleri Mahallesinde "Adana Koop" diye bilinen semtin içerisindedir. Yakınında Çukurova İlçesi araba pazarı, Belediye Evleri Orta Okulu, Semt Pazarı vardır. Mahalle sakinlerinin genel profili işçi, memur ve emeklidir.

VİZYON Akademik eğitim alanında en saygın ve tercih edilen; yüksek öğrenime girişte, üst düzeyde başarılı öğrenci yetiştiren kurum olmak.

MİSYON Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik eğitim verilecek ortamı hazırlamak en önemli bir misyonumuzdur.

Başarı Durumu

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: BELEDİYE EVLERİ MAHALLESİ 84207 SK. ÇUKUROVA/ADANA

Tel: 0322 248 28 75

Fax: 0322 248 28 77

web: http://mehmetozoncelal.meb.k12.tr

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi ile ilgili 30 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[RAAL LİSE 2 ÖĞRENCİSİ]

Knkiler 2019 lise yerleştirmelerinde Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 86 ile aldı ama 10 tane sınıf aldı toplam 420-430 öğrenci ama o sene fazla aldığı için 2020 lise yerleştirmelerinde 2 sınıf aldı toplam 82 kişi ve puanı 93.66 ya yükseldi bu sene Ramazan Atıl Anadolu Lisesi´nin puanı 96-97 olacak diolar yani toplam 1 sınıf alacaklar sanırım. Yani bu Ramazan Atıl Anadolu Lisesi gibi Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi içinde geçerli geçen sene 94.82 ile aldı bu sene 98den aşağı almaz. Notları 90-93 arası olan Hasan Adalı Anadolu Lisesi gelse şükür etsin bence. (RAAL=Ramazan Atıl Anadolu Lisesi)

2021-07-25 21:04
[RAAL LİSE 2 ÖĞRENCİSİ]

Knkiler 2019 lise yerleştirmelerinde Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 86 ile aldı ama 10 tane sınıf aldı toplam 420-430 öğrenci ama o sene fazla aldığı için 2020 lise yerleştirmelerinde 2 sınıf aldı toplam 82 kişi ve puanı 93.66 ya yükseldi bu sene Ramazan Atıl Anadolu Lisesi´nin puanı 96-97 olacak diolar yani toplam 1 sınıf alacaklar sanırım. Yani bu Ramazan Atıl Anadolu Lisesi gibi Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi içinde geçerli geçen sene 94.82 ile aldı bu sene 98den aşağı almaz. Notları 90-93 arası olan Hasan Adalı Anadolu Lisesi gelse şükür etsin bence. (RAAL=Ramazan Atıl Anadolu Lisesi)

2021-07-25 21:02
[Yahya]

Ortolamam 94.6312. Okul evime yakın sizce gidebilirmiyim

2021-07-18 18:13
[merveee]

ensar üzgünüm ama almaz

2021-07-18 16:36
[Muhammed]

Ortalamam 94.0157 lgs puanım 386 evime çok yakında gidebilir miyim?

2021-07-18 10:32
[selen]

okul puanım 95 okul kayıt alanımda gidrbilirmiyim ?

2021-07-17 16:35
[Ensar]

Benim ortalamam 89 bu okul alırmı beni

2021-07-07 12:36
[Deniz]

Arkadaşlar benim obp 91 adresim fazlasiyla yakın sizce gelebilir miyiiim? lütfen cevap yazar mısınızz :,(

2021-07-04 19:47
BENZER OKULLAR
Yorum 25

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mehmetozoncelal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız