Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi

Gümüşhane / Siran

Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 51.6819
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi Gümüşhane ili Siran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "51.6819".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
51.6819
2021
43.9929
2020
0.0000
Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[...E.E]

bu okulda olanlar yorum yapabilirmi acaba şiran fen lisesimi burasımı daha iyi egitim veriyo ben farklı bi şehirdeyim buraya nakil aldırmam gerekebilir bilgi verirmisiniz lütfen

2022-08-03 01:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Şehit Tamer Özdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kürtün Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kelkit 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi kaç puan 2023 51.6819
Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şiran Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz