Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi

Gümüşhane / Kelkit

Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 0
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 74.8267
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi Gümüşhane ili Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "74.8267".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
74.8267
2021
82.1379
2020
0.0000
Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İlk yorumu siz yapın !
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Kelkit 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kelkit Muammer Ve Enver Şahin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Tamer Özdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kürtün Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi kaç puan 2023 74.8267
Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz