Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi

Yalova / Merkez

Hesapla
Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
4
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 77.5480
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Yalova ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "77.5480".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
77.5480
2022
79.0744
2021
81.1863
2020
0.0000
Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Merhaba obp m 79.1257 bu okul 79.0744 beni alırmı lütfen cevap verin bir kaç gün sonra tercih yapacağım lütfen

2023-06-27 22:53:26

Obp 62 acaba olurmu ?😃

2022-09-07 01:09:40

Bakin beyler bu okul sinavsiz bir okul ancak obp puani gozukmuyor sebebini bilmiyorum ama benim obp 71 bunda bir sikinti olcagini dusunmuyorum ama aklimi kurcalayan sey ise yalovadaki tum liselerin obp puaninin yazilmamis olmasi insallah dediginiz gibidir hadi olmadi bari obpem yeterse cok iyi olur bu liseyi bu site sayesinde buldum tesekkur ederim 1 tercighime necmettin erbakani 2 tercihime bu liseyi 3 tercihime ise dirilis lisesini ama en iyi olani ise okulu mimari yapisinin modern ve iyi olmasi bahcesi buyuk futbol sahali lar bir okul ayni zamanda okulun icinde de bir spor salonu var amerika okulu gibi yemekhane kantin spor salonu bahce soyunma odasi siniflar lavabotuar atolyeler gibi gibi bu arada kilavyem ingilizce oldugu icin i harfi olmuyor kusurabakmayin kufur olarakta algilamayiniz lgs ye 3 gun kala bu mesaji yaziyorum ALLAHIM bana bu liseyi nasip eyle sizede iyi liseler nasip olur insallah ve ayni zamanda bu okulu bulmamda yardimci olan bu siteyede tessekkurlerimi iletiyorum

2021-06-03 14:07:50
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Altınova Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Prof. Dr. Halil İnalcık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çınarcık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Çiftlikköy Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi kaç puan 2024 77.5480
Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz