Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi
 • Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 150
Okulun Taban Puanı Güncelleniyor....
Güncel Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor....
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi Yalova ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 - -
2018 - -
2017 467.9091 -
VİZYON BİLGİYİ ÜRETEBİLEN ve KULLANABİLEN, OKUYAN ve ARAŞTIRAN NESİLLER YETİŞTİREN, ERDEMLİOLMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMİŞ, YABANCI DİLİ, DÜNYADAKİ BİLİMSEL ve TEKNOLOJİK GELİŞMELERİ İZLEYEBİLECEK DÜZEYDE ÖĞRETEN, DÜNÜ BUGÜNE, BUGÜNÜ YARINA BAĞLAYAN KÖPRÜLERİN KURULDUĞU, HERKESİN HERGÜN DAHA İYİYE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞTIĞI, YÖNETİCİ-ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ ve VELİLERİN EL BİRLİĞİYLE ÇEVREDE-BÖLGEDE ve ÜLKEDE MODEL OKUL OLMAKTIR.

MİSYON ÖĞRENCİLERİN BİLGİLİ, BECERİLİ ve KENDİNE GÜVENEN BİREYLER OLARAK YETİŞMELERİNİ SAĞLAMAK, YÜCE ÖNDER ATATÜRKün ÇAĞDAŞ TÜRKİYE İDEALİNE ULAŞMAYI HEDEFLEYEN TÜRKİYE CUMHURİYETİNE KARŞI GÖREV ve SORUMLULUKLARININ BİLİNCİNDE OLAN NESİLLER YETİŞTİRMEKTEDİR.

Adres

SAMANLI KÖYÜ / YALOVA / TÜRKİYE

Telefon

02268338127

Fax

02268338123

web

http://soaanadolulisesi.meb.k12.tr

Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız