Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi

Yalova / Merkez

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi Yalova ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

VİZYON BİLGİYİ ÜRETEBİLEN ve KULLANABİLEN, OKUYAN ve ARAŞTIRAN NESİLLER YETİŞTİREN, ERDEMLİOLMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMİŞ, YABANCI DİLİ, DÜNYADAKİ BİLİMSEL ve TEKNOLOJİK GELİŞMELERİ İZLEYEBİLECEK DÜZEYDE ÖĞRETEN, DÜNÜ BUGÜNE, BUGÜNÜ YARINA BAĞLAYAN KÖPRÜLERİN KURULDUĞU, HERKESİN HERGÜN DAHA İYİYE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞTIĞI, YÖNETİCİ-ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ ve VELİLERİN EL BİRLİĞİYLE ÇEVREDE-BÖLGEDE ve ÜLKEDE MODEL OKUL OLMAKTIR.

MİSYON ÖĞRENCİLERİN BİLGİLİ, BECERİLİ ve KENDİNE GÜVENEN BİREYLER OLARAK YETİŞMELERİNİ SAĞLAMAK, YÜCE ÖNDER ATATÜRKün ÇAĞDAŞ TÜRKİYE İDEALİNE ULAŞMAYI HEDEFLEYEN TÜRKİYE CUMHURİYETİNE KARŞI GÖREV ve SORUMLULUKLARININ BİLİNCİNDE OLAN NESİLLER YETİŞTİRMEKTEDİR.

 • Tel 02268338127
 • Fax 02268338123
SAMANLI KÖYÜ / YALOVA / TÜRKİYE
  http://soaanadolulisesi.meb.k12.tr
Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
1
Yalova Anadolu Lisesi
 • Merkez/Yalova
1
0
Çınarcık Anadolu Lisesi
 • Çınarcık/Yalova

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi formaları, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum