Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi

Yalova / Çiftlikköy

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 7
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 90.5233
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Yalova ili Çiftlikköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.5233".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
90.5233
2020
0.0000
Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 2005 tarihinde Çiftlikköy Mustafa Kemal Çok Programlı Lisesi bünyesinde Yalova Anadolu Lisesi adıyla açılmıştır.

2006 tarihinde Çiftlikköy Mustafa Kemal Çok Programlı Lisesi binadan ayrılmıştır. Aynı yıl okulun adı Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

2007 yılın Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Baba Beni Okula Gönder kampanyası çerçevesinde 84 kapasiteli Kız Öğrenci Yurdu açılmıştır. okul

BAŞARILAR :

 • 2009 üniversite yerleştirme oranı: %67
 • 2010 üniversite yerleştirme oranı: %58
 • 2011 üniversiteye yerleştirme oranı %76
 • 2012 üniversiteye yerleştirme oranı %73

2007 - 2010 yılları arasında Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuarları, Okul Kütüphanesi, Yemek Salonu ve Okul Tuvaletleri hayırseverlerin desteği ile yapılmıştır. Spor Salonu Çiftlikköy Kaymakamlığı ve Milli eğitim Müdürlüğünün desteği ile daha kullanışlı hale getirilmiştir. 2012 yılında Müzik ve Resim derslikleri oluşturulmuş ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Okul bahçemize hayırseverlerin ve Yalova Orman Müdürlüğünün katkılarıyla bin civarında fidan dikimi yapılmıştır.

 1. 2016 Yılı Üniversite Başarısını İncele
 2. 2015 Yılı Üniversite Başarısını İncele
 3. 2014 Yılı Üniversite Başarısını İncele
Okulumuz ilk mezunlarını 2009 yılında vermiş ve her yıl yaklaşık olarak mezun ettiği öğrencilerin % 70'ini üniversiteli yapmaktadır. Okulumuzda 2016-2017 Eğitim- Öğretim yılı itibari ile 669 öğrenci 5 idareci ve 40 civarında öğretmen ile eğitim hayatına devam etmektedir. Okulumuz ilimizin en gözde okulları arasında yer almaktadır.

VİZYON : Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim öğretim etkinliklerinin bir parçası olarak çevremizde ülkesini ve milletini seven, üstün nitelikli gençlerin yetiştirildiği eğitim, bilim, spor , sanat ve kültür merkezi olmak.

MİSYON : Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim öğretim programını etkili ve verimli bir şekilde uygulayıp, çağın gelişen, değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerileri kazanmış, ülkesine, milletine ve insanlığa hizmeti seven bireyler yetiştirmek temel görevimizdir. okul
 • Öğretmen : 45
 • Öğrenci : 651
 • Derslik : 22
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal Eğitim
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 9. sınıflar (08:30- 16:15) 10.,11.,12. sınıflar (08:30- 15:20)
 • Ulaşım : Yalova Merkezden Çiftlikköy Sahil Mahallesi (2 no´lu minibüsler) Çiftlikköy Belediyesine ait Belediye otobüsleri ile okulumuza ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimiz için il merkezi ve ilçelerimizden servis araçlarımız mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri : Yalova il merkezi km uzaklıkta, Çiftlikköy´ün Belediye sınırı alanı 5946 dönümdür.İlçemiz Yalova İzmit Karayolu üzerinde bulunmaktadır.İlçemiz Marmara Denizinin güneyin bulunmakta olup batısında Yalova il merkezi doğusunda ise Altınova ilçesi yer almaktadır.Çiftlikköy´ün tarihi çok eskilere dayanmaktadır.Yörenin bilinen ilk adı Pylai´dir. Helenistik dönemden, Bizans dönemlerine ait pek çok yazıt ele geçirilmiştir.

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Çiftlik Mh. StadyumCd. Martı Sk. No4 Çiftlikköy Yalova

Tel: 2263525859

Fax: 02263525869

web: http://ciftlikkoyataturkanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Çatal isteyen biri]

Obp puanım 93.61 pazartesi tercihler başlıyo inşallah giderim buraya

2022-07-03 14:03
 
0
 
0
[Rasgele biri]

Ortalamam 85.9029 falan okula cok gelmek istiyorum insallah gelirim

2021-07-05 21:57
 
0
 
0
[Bilinmiyor]

Çiftlikköy atatürk anadolu lisesi mi yoksa yalova anadolu lisesi mi1

2020-09-09 15:24
 
0
 
0
[Aklımda deli sorular ]

Okulunuzda sözel bölüm bulunuyor mu ?

2019-12-04 17:09
 
0
 
0
Reklam
[Hey]

Güzel gibi duruyor

2017-07-16 23:48
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Altınova Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gazi Mustafa Kemal Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Çiftlikköy Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Aksa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://ciftlikkoyataturkanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız