Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
2263525859
02263525869
Adres Çiftlik Mh. StadyumCd. Martı Sk. No4 Çiftlikköy Yalova
MEB logo Yalova / Çiftlikköy
Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi

http://ciftlikkoyataturkanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Yalova ili Çiftlikköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı 452.5898 -
2016 Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı
425.6498 14.2400

Okulumuz 2005 tarihinde Çiftlikköy Mustafa Kemal Çok Programlı Lisesi bünyesinde Yalova Anadolu Lisesi adıyla açılmıştır.

2006 tarihinde Çiftlikköy Mustafa Kemal Çok Programlı Lisesi binadan ayrılmıştır. Aynı yıl okulun adı Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

2007 yılın Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Baba Beni Okula Gönder kampanyası çerçevesinde 84 kapasiteli Kız Öğrenci Yurdu açılmıştır. okul

BAŞARILAR :

 • 2009 üniversite yerleştirme oranı: %67
 • 2010 üniversite yerleştirme oranı: %58
 • 2011 üniversiteye yerleştirme oranı %76
 • 2012 üniversiteye yerleştirme oranı %73

2007 - 2010 yılları arasında Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuarları, Okul Kütüphanesi, Yemek Salonu ve Okul Tuvaletleri hayırseverlerin desteği ile yapılmıştır. Spor Salonu Çiftlikköy Kaymakamlığı ve Milli eğitim Müdürlüğünün desteği ile daha kullanışlı hale getirilmiştir. 2012 yılında Müzik ve Resim derslikleri oluşturulmuş ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Okul bahçemize hayırseverlerin ve Yalova Orman Müdürlüğünün katkılarıyla bin civarında fidan dikimi yapılmıştır.

 1. 2016 Yılı Üniversite Başarısını İncele
 2. 2015 Yılı Üniversite Başarısını İncele
 3. 2014 Yılı Üniversite Başarısını İncele
Okulumuz ilk mezunlarını 2009 yılında vermiş ve her yıl yaklaşık olarak mezun ettiği öğrencilerin % 70'ini üniversiteli yapmaktadır. Okulumuzda 2016-2017 Eğitim- Öğretim yılı itibari ile 669 öğrenci 5 idareci ve 40 civarında öğretmen ile eğitim hayatına devam etmektedir. Okulumuz ilimizin en gözde okulları arasında yer almaktadır.

VİZYON : Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim öğretim etkinliklerinin bir parçası olarak çevremizde ülkesini ve milletini seven, üstün nitelikli gençlerin yetiştirildiği eğitim, bilim, spor , sanat ve kültür merkezi olmak.

MİSYON : Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim öğretim programını etkili ve verimli bir şekilde uygulayıp, çağın gelişen, değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerileri kazanmış, ülkesine, milletine ve insanlığa hizmeti seven bireyler yetiştirmek temel görevimizdir. okul
 • Öğretmen : 45
 • Öğrenci : 651
 • Derslik : 22
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal Eğitim
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 9. sınıflar (08:30- 16:15) 10.,11.,12. sınıflar (08:30- 15:20)
 • Ulaşım : Yalova Merkezden Çiftlikköy Sahil Mahallesi (2 no´lu minibüsler) Çiftlikköy Belediyesine ait Belediye otobüsleri ile okulumuza ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimiz için il merkezi ve ilçelerimizden servis araçlarımız mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri : Yalova il merkezi km uzaklıkta, Çiftlikköy´ün Belediye sınırı alanı 5946 dönümdür.İlçemiz Yalova İzmit Karayolu üzerinde bulunmaktadır.İlçemiz Marmara Denizinin güneyin bulunmakta olup batısında Yalova il merkezi doğusunda ise Altınova ilçesi yer almaktadır.Çiftlikköy´ün tarihi çok eskilere dayanmaktadır.Yörenin bilinen ilk adı Pylai´dir. Helenistik dönemden, Bizans dönemlerine ait pek çok yazıt ele geçirilmiştir.

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 2263525859
Okulun Faxı: 02263525869
Okulun Adresi: Çiftlik Mh. StadyumCd. Martı Sk. No4 Çiftlikköy Yalova

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Yalova Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi yorumları, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi nerede?, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi formaları, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi adresi, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi başarıları, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Yalova, Çiftlikköy Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi

google+ google+ google+