İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 452.5897
Güncel Yüzdelik Dilimi 4.04
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili Almanca
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 452.5897 4.04
2018 372.0465 5.43
2017 474.5203 7.75
Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu Çukurova ve Seyhan ilçelerinden gelmektedir. Ancak ilimize bağlı diğer ilçelerden gelen öğrencilerimiz de mevcuttur. Okul binası 4,137 m² bir alan üzerine yerleşmiştir. Tek bina 3 girişten oluşmaktadır. A ve C girişleri öğrenci girişleridir. B girişi yönetici, öğretmen ve ziyaretçi girişidir. Okulumuzun güvenliği için hırsızlık ve yangına karşı alarm ve kameralı denetim sistemi yaptırılmıştır.

Okulumuzun bahçe alanı 10.063 m²'dir. Ağaçlandırma ve çevre düzenlenmesinin güzelliği ile yerli ve yabancı misafirlerin beğenisini kazanmaktadır. Yeşil alanlarımız, şebeke suyu kullanılarak sulanmaktadır. Öğrencilerimizin dinlenebilmeleri için kamelya ve banklar yaptırılmıştır.

Okulumuz fizikî görünüm ve teknik donanım bakımından oldukça iyidir. Sağlıklı, verimli ve başarılı bir şekilde eğitimi sürdürecek her türlü imkâna sahiptir. Okulumuzda tertip ve düzene, temizlik ve hijyene büyük önem verilir. Okulumuzun temizliği için okul bütçesinden önemli bir pay ayrılır. Tüm lavabolarımızda sıvı sabun, kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı kullanılmaktadır. Okulumuz 2012-2015 ve 2015-2017 öğretim yıllarında beyaz bayrak almaya hak kazanmıştır. Okulumuz sadece fiziki görünüm ve temizliği ile değil aynı zamanda eğitim kalitesiyle de ilimizin sayılı okulları arasında yer almaktadır. Öğrencilerimiz, ilimizde yapılan sosyal, sportif, kültürel ve bilgi yarışmalarında birçok derece kazanmışlardır. Yine öğrencilerimiz Türkiye genelinde yapılan yarışmalarda da dereceler kazanmışlardır. Öğrencilerimiz, YGS ve LYS sonuçlarına göre yıllara göre değişkenlik gösteren oranlarda ülkemizin değişik üniversitelerine yerleşmektedirler.

Okulumuzun çevrede tanınan ve öncelikli olarak tercih edilen Adana'nın en güzel semtlerinden biri olan Güzelyalı'da bulunan bir okuldur. Diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde okulumuz bünyesinde pek çok etkinlik düzenlenmektedir.

VİZYON İstiyoruz ki,okulumuzda öğrenmeyi öğrenmek ihtiyaç kabul edilsin. İstiyoruz ki, öğretmenlerle öğrenciler çok iyi iletişim kurabilsin. İstiyoruz ki, veliler okulda çocuklarının güvende olduğunu bilsin. İstiyoruz ki öğrencilerimizde çevre bilinci oluşsun. İstiyoruz ki öğrencilerimiz haklarını bilip korkmadan savunsun. İstiyoruz ki öğrencilerimiz başkalarının düşüncelerine saygı gösterebilsin ve farklı düşüncelerden faydalanabilsin.

MİSYON Misyonumuz: Biz, bütün öğrencilerimizin ATATÜRKÇÜ düşünceyi benimsemiş, MİLLİ değerlerin bağlı, insan sevgisiyle dopdolu, özgür fikirli, çağdaş,21.yy.ın gerektirdiği ihtiyaçlara cevap verebilecek beceriler kazanmış, üniversiteye yönelik hedefleri olan, yabancı dilin gerekliliğine inanan, her şeyden önemlisi birbirine ve kendine güvenen, kendini ifade edebilen bireyler olması için varız.

BAŞARILAR 2016-2017 öğretim yılı Ahmet Can YETİM 85 Kg serbest stil Güreş müsabakalında İl Birincisi Olmuştur. Kız satranç takımı İl Birincisi oldu. Mahmut Kemal KORKMAZ Kata dalında İl Birincisi, Kumite dalında İl ikincisi olmuştur. başarı
 • Öğretmen Sayısı : 40
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 615
 • Öğretim Şekli : ÖRGÜN-GÜNDÜZ
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:40
 • Derslik Sayısı : 20
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : OKULUMUZ İNGİLİZCE VE ALMANCA DİLLERİNDE EĞİTİM YAPMAKTADIR.
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : ÇUKUROVA İLÇE MERKEZİNDE
 • Ulaşım : ADANA ÇARŞI MERKEZİNDEN TURGUT ÖZAL İSTİKAMETİNE GİDEN TÜM ARAÇLARLA ULAŞIM SAĞLANIR.
 • Servis Bilgisi : ÖĞRENCİ SERVİSLERİ MEVCUTTUR.
 • Tel 3222346816
 • Fax 3222346815
Güzelyalı Mah. 81193 Sk.No2 01170 Çukurova/AD
  http://iso.meb.k12.tr
İlk yorumu siz yapın !
56
27
75.yıl Anadolu Lisesi
 • Yüreğir/Adana
16
Çeas Anadolu Lisesi
 • Çukurova/Adana

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi üniversite başarısı, İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi formaları, İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum