Tecde Anadolu Lisesi

Malatya / Yeşilyurt

Tecde Anadolu Lisesi
 • Tecde Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Malatya
İlçesi Yeşilyurt
OBP Puanı (*) 91.9234
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tecde Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tecde Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Tecde Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.9234". Tecde Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Tecde Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Tecde Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Tecde Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Tecde Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Tecde Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Tecde Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Tecde Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tecde Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Tecde Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Tecde anadolu iyimi??]

Okul nasıl tercihler başladı burayı yazmayı düşünüyom ortalamam 92,33 bu okulun öğrencileri çalışkan ı hocalar iyimi lütfen acil bilgi verin

2021-07-06 12:52
 
0
 
0
[İsimsiz]

Arkadaşlar ben Tecde Anadolu Lisesinden mezun biri olarak sizlere biraz okulumu anlatmak istiyorum .Okulumuz fiziki açıdan diğer okullara göre nispeten iyi diyebilirim. Sıralar, duvarlar, eşyalar yeni. Okul şehir merkezinden uzakta olduğu için dağ havasını içinize çekebilirsiniz. Ben okurken idarenin çok katı kuralları olduğu için okulda hiç kimseye 1 kere bile disiplin cezası uygulanmadı. Öğretmenlerine gelecek olursak matematik, biyoloji, kimya, edebiyat ve ingilizce derslerinde alanlarına hakim, tecrübeli öğretmenlerimiz hala okulda derslerini vermekte. Ben okurken okulda fazla disiplinlik olaylar yaşanmıyordu fakat idare kısmen değiştiği için şu an nasıldır bilemiyorum. Bu durumları okul yetkilileri ile görüşmenizde fayda var. Ayrıca okulda epey projeler de yapılmakta. TÜBİTAK´ta hatırı sayılır miktarda derecelerimiz de mevcut.

2021-05-22 13:31
 
0
 
0
[İsimsiz]

Okula gitmeyi düşünüyorum fakat çevresi fln iyimi öğretmenleri fln mahallesi

2020-07-23 17:27
 
0
 
0
[isimsiz22]

Okul hakkında güncel bilgi verebilecek var mı? Hocalar,Ortam vs.

2020-07-20 16:21
 
0
 
0
[isimsiz]

nasıl bir okul öğretmeni öğrencisi öğrencileri saygılı mı lütfen yardımcı olun
kaç diploma ile alıyor ?
noolur soyleyin ben anlamıyorum buradan nasıl bakılıyo ?

2020-06-24 13:35
 
0
 
0
[Blt vip]

Okumak isteyene göre bir lisedir

2018-03-09 22:40
 
0
 
0
[ahmet]

Tecde Anadolu Lisesi Öğretmen kalitesi ve binasının özel okullar standardında olmasıyla malatyada gündemde olan bir okuldur.

2017-07-05 13:26
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 35

Beydağı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Kernek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Yusuf Kenan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Tecde Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Akmercan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tecde Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz