Tecde Anadolu Lisesi

Malatya / Yeşilyurt

Tecde Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 21
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.7958
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tecde Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tecde Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Tecde Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.7958".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
92.7958
2021
91.9234
2020
89.4365
Tecde Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Tecde Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Tecde Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2013 yılında yapımı tamamlanan okulumuz, 6 şubede 240 öğrenci ile 2013-2014 eğitim öğretim yılına başlamıştır. Şu an 49 öğretmen ve 24 şube olmak üzere 824 öğrenci ile eğitim ve öğretime devam etmektedir Okulumuz fiziksel yeterlilikleri ve etkinlik faaliyetleri ile ilçemizde eğitim-öğretim adına yükselen bir değer ve okul atmosferiyle öğrencilerimizin yüksek öğrenimi hedeflediği bir kurum niteliğindedir.

Şu anda 3 idarecimiz 49 öğretmenimiz, 2 memurumuz ve 1 yardımcı hizmetlimiz ile hizmet vermeye devam etmekteyiz. Toplam 824 öğrencimiz olup misyonumuz, geleceğin lider ülkesi olma yolunda hızla ilerleyen ülkemizi omuzlarında taşıyabilecek, düşünebilen, sorumluluk bilinci ve çalışma azmi yüksek, bilgi ve beceriyle donanmış, fedakar, cesur ve merhamet yüklü fertler yetiştiren uluslararası örnek bir kurum olmaktır.

Tecde Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tecde Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Tecde Mahallesi Gönülgözü Sok. No2/1 44100 Yeşilyurt / MALATYA

Tel: 04223512486

Fax: 04223512486

web: https://tecdeanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Tecde Anadolu Lisesi ile ilgili 21 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[İbrahim]

Ya bana tercihlerden kötü bı okul çıktı diğer 2 tercihte de birşey çıkmadı ortalamam 94.6 acaba konuşursak alırlarmı

2022-08-08 10:58
 
0
 
0
[Siorce]

ortalamam 89.7000 acaba nakil durumunda alınır mıyım /nakil zamanı/

2022-07-19 01:07
 
0
 
0
[Melisa ]

Tecde Anadolu´da okuyorum 11.sinifim yeni LGS tayfa seçim yapar belki diye yazıyorum okulumuz gayet iyi Malatya´da ön planda olan bı okul hocaları aşırı iyi Arapça dersi var Almanca var basketbol sahasından tutun futbol sahasına kadar herşeyi barındırıyor Malatya´da bulunan başka okullara taş cikartabilecek gayet iyi bı okul eğer okuycam diorsaniz gayet iyi düşünülmeden tercih yapılabilir birsuru Tübitak projesi de barındırıyor

2022-06-30 14:48
 
0
 
0
[Melike]

Beenim puanim 72.1759 alinirmiyim

2022-06-23 23:09
 
0
 
0
Reklam
[İsimsiz]

Benim ortalamam 89.5 alınırmıyım lütfen cevap verin çevresi falan nasıl

2022-06-20 11:43
 
0
 
0
[Kerem]

Merhaba benim ortalamam 90.5 obp´m
Adresim 10 dakika mesafe alirlarmi

2022-06-17 12:11
 
0
 
0
[Hasan Koç]

Okulun ortamı pek iyi değil.Çıkışlarda kavga olduğu oluyor.Fakat yönetim bu konuda çok sıkı.Disiplinden tut uzaklaştırmaya kadar cezaları var.Evet okul katı bir okul bunun sebebi ortamı iyi değil.Hocalarına gelir isek matematik,coğrafya,tarih,biyoloji konularında çok iyi hocalara sahipler.Özellik ile sayısal iseniz gelin.Ama edebiyat gibi derslerin hocaları pek de iyi değil.Zaten okulda sözel bölüm bulunmamakta ( Dil sınıfı var) Kalite bakımından diğer liselere göre çok yüksek bir yere sahip.Halı sahasından tut.,basketbol sahasına.Okulun müzik sınıfından tut özel ders çalışma odalarına.Matematik,kimya gibi derslere özel ders çalışma odaları var.Kütüphanesi ve sınıfları da oldukça kaliteli.Müziğe ilginiz var ise de gelebilirsiniz.Okulda bateri,gitar,bağlama,saz,darbuka bulunmakta.Bazı dersler boş geçiyor örneğin Arapça dersi.Hocalar ders işlemediğinden sizi dersten direkt olarak geçirtiyorlar.Konum olarak dağlık bir alanda servis ile gelmiyor iseniz çok sorun çıkartır.Yönetim disiplinli ve katı.Her hafta girişlerde kıyafet kontrolünden tut aniden sınıflarda ki aramalarına gayet kaliteli bir okul.Tek sorunu ortamı biraz kötü.

2022-06-05 19:16
 
0
 
0
[Bize her yer Trabzon]

Okulumuz bakim anlamında iyi daha yeni bir okul ama öğretmenleri iyi değil bana göre okulda fazla aktiviteler yapilmiyo arapça dersi var ama öğretmen iyi olmadığı için bir şey anlamıyosun öğrencileri çalışkan değil açıkçası okul eğitim anlamında iyi bir okul değil

2022-05-23 22:32
 
0
 
0
[Aziz56]

Okulda arapça varmı? Varsa kaç saat? Arapça seçmelimi? Bu okul nasıl tercih etmeyi düşünüyorum

2021-11-28 21:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Şehit Ekrem Toktamış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Gündüzbey Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Hekimhan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 50

Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Kernek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Tecde Anadolu Lisesi kaç puan 2023 92.7958
Tecde Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Tecde Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Tecde Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Tecde Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Tecde Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tecde Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tecde Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://tecdeanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tecde Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tecde Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tecde Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tecde Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız