Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi

Malatya / Yeşilyurt

Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
 • Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Malatya
İlçesi Yeşilyurt
OBP Puanı (*) 85.8671
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.8671". Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 1995-1996 eğitim-öğretim yılında 2. Ordu Lojmanları içerisinde Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu eski binasında hizmete girmiştir.

Konumu itibarıyla Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde Cevatpaşa Mahallesinde yer almaktadır.

Başarı Durumu
Bina, betonarme-karkas bina olup yaklaşık 30 (otuz) yıllık bir binadır. Okul betonarme yapıda olup 9 (Dokuz) derslik, öğretmenler odası, idari birimler, fen laboratuarı, kütüphane, arşiv odası, depo, spor odası ve diğer birimlerden oluşmaktadır.

Okulumuzda personel olarak 1 (bir) müdür, 1 (bir) müdür yardımcısı, 19 (on dokuz) öğretmen, ve 1 (Bir) hizmetli görev yapmaktadır.

Vizyon Gelecek yolunda sağlam basamak olmak.

Misyon Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi olarak; çağdaş eğitim teknolojilerini kullanan, bilimsel gelişmeleri takip eden, demokratik katılımı uygulayan, farklılıklarıyla övünen ve bunu başarıya çeviren, toplumsal ve insani değerleri içselleştiren, toplumun sürekli değişen ihtiyaç ve beklentilerine cevap veren, üreten ve paylaşan, umutlu, başarılı ve çevresiyle barışık, kendine yetebilen öğrenciler yetiştiren bir okul olmak.

Başarılar TENİS, FUTSAL, MASA TENİSİ, VOLEYBOL, YÜZME VE SATRANÇ İL ŞAMPİYONLUKLARI TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI (2006) ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI ARAŞTIRMA PROJESİ YARIŞMASI, SOSYAL PROJESİ (Batıl inançların tutum ve davranışlara etkisi) AVM lerin kent sosyal yaşamında yeri ve tüketim kültürüne etkisi Tüketici algısında semt pazarları "Çanakkale Ruhu" isimli kompozisyon yarışması il 1. liği Sosyal bilimler Lisesi "İngilizce Şiir Olimpiyatı" il 3.lüğü Her eğitim öğretim yılı sonunda mezuniyet töreni, şiir ve müzik dinletileri Tiyatro etkinlikleri İl dışı gezileri (K.K.T.C. , Bursa, Çanakkale, Mardin, Diyarbakır, Eskişehir...)

OKULUMUZUN YGS/LYS BAŞARI DURUMU

 • 2013-2014: %93,42
 • 2014-2015: %100
LYS ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME YÜZDESİ:
 • 2013-2014: %39,38
 • 2014-2015: %44,16
 • Öğretmen :18
 • Öğrenci :236
 • Derslik :8
 • 0Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Öğretim Şekli :Normal (Tam gün)
 • Saatler 08:00 - 15:10
 • Isınma Kalorifer (Katı Yakıt)
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Ulaşım 12A belediye otobüsleri ile sürekli ulaşım sağlanmaktadır.

Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Cevatpaşa Mah. Karakavak Mevkii TSK 2.Ordu Hava Lojmanları Lojmanları YEŞİLYURT

Tel: 0 422 3360408- 0505489447

Fax: 0 422 3360408

web: http://mfcakmaklisesi.meb.k12.tr

Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[hakan]

okul gecen sene kac puanla kapattı bir de okul hakkında bilgi verebilir misiniz

2021-08-19 12:00
 
0
 
0
[mehmet]

okul ne zaman kuruldu

2021-08-06 14:46
 
0
 
0
[BERAT]

ARKADAŞLAR LÜTFEN BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ LÜTFEN

2021-05-24 16:29
 
0
 
0
[2020 tercih]

Okul hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Hocalar,Ortam vs.

2020-07-20 16:55
 
0
 
0
[2016lık bır vardy]

egıtm acısından malatyada fen lıselerıne kafa tutucak lıselerden bırıdır deneyımlı ogretmenlerı ıle tercıhlerınızde bulundurabılır sınız askerı lojman ıcerısınde oldugu ıcınde ek guven de soz konusudur.

2018-10-28 19:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 35

Beydağı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Kernek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Yusuf Kenan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Tecde Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Akmercan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mfcakmaklisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız