Kernek Anadolu Lisesi

Malatya / Yeşilyurt

Kernek Anadolu Lisesi
 • Kernek Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 18
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Malatya
İlçesi Yeşilyurt
OBP Puanı (*) 96.5659
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kernek Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kernek Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kernek Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.5659". Kernek Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kernek Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Kernek Anadolu Lisesi, Malatya Valiliğinin 02.04.2008 tarih ve 12659 sayılı kararı ile Yavuz Selim Mahallesi TOKİ Konutlarında bulunan binada 20 derslik olarak açılması teklif edilmiştir. Bu teklif üzerine okulumuz Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün 22.04.2008 tarih ve 3873 sayılı oluru ile 2008-2009 öğretim yılında 6 öğretmen ve 2 yönetici ile eğitim öğretime başlamıştır.

Okulumuzun adı Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 31.03.2008 tarih ve 21 sayılı komisyon kararı ile Kernek Anadolu Lisesi olarak belirlenmiştir. Kernek adı; Kernek, günümüzde Beydağı eteklerinde geniş bir alanı içine almaktadır. Ancak ismin yoğunlaştığı alan Kernek Şelalesi ve civarıdır

Kernek Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kernek Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Kernek Anadolu Lisesi
Kernek Anadolu Lisesi
 • Malatya
  İl
 • Yeşilyurt
  İlçe
Kernek Anadolu Lisesi
Kernek Anadolu Lisesi
 • Malatya
  İl
 • Yeşilyurt
  İlçe
Kernek Anadolu Lisesi
Kernek Anadolu Lisesi
 • Malatya
  İl
 • Yeşilyurt
  İlçe

Adres: KARAKAVAK MAH. DERİNPINAR SK. KERNEK ANADOLU LİSESİ BLOK NO 13 YEŞİLYURT / MALATYA

Tel: 0422.221.22.88

Fax: 0422.221.22.88

web: https://kernek.meb.k12.tr

Kernek Anadolu Lisesi ile ilgili 18 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Duyuru]

KERNEK ANADOLU LİSESİ KAYIT –KABUL İŞLEMLERİ (2021-2022)

Mahalli yerleştirme sistemi kapsamında okulumuza kesin kayıt yaptıracak öğrencilerimizin dikkatine...

2021-2022 eğitim öğretim döneminde okulumuza ayrılan 144 öğrenci kontenjanın tamamı dolmuştur. Son yerleştirmeye göre okulumuza kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin en düşük diploma puanı 96,5274 olarak gerçekleşmiştir.

Binlerce başvuru arasında okulumuza kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Başarılı bir eğitim-öğretim yılını birlikte geçirmeyi temenni ediyoruz.

Okulumuza kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizi velileri ile birlikte 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında aşağıdaki işlemleri yapmak üzere okula davet edeiyoruz.

KAYIT SIRASINDA DOLDURULACAK EVRAKLAR;

1-Seçmeli ders formu (okulda temin edilecektir)

2-Okul Veli Sözleşmesi (okulda temin edilecektir)

3- Kılık-kıyafet anket formu (okulda temin edilecektir)

4-Servis istek formu (okulda temin edilecektir)

5-2 (İki) top A4 fotokopi kağıdı.(Gönüllü)

6-KAL yayınları kitap hediyesi: Kitap setimizin hediyesi 100 tl.dir. (Gönüllü- Aşağıdaki açıklamayı okuyunuz)

2021-08-16 21:35
 
0
 
0
[gelmek istiyen biri]

okul acaba iyi mi benim ortalamam 91.5777 ve beni alırlar mı ben gelmek istiyorum ama okulu aradım konuştum ve diyorlar ki gelme ihtimali çok düşük

2021-07-17 19:52
 
0
 
0
[Okul Çok Kötü]

Büyük olmasa da umutlarla gittiğim ama tamamen hayal kırıklığına uğradığım bir okul. Okulun öğretmenlerinin çoğu kötü çok kötü. Pişmanlık

2021-01-05 18:08
 
0
 
0
[Nnnnnnnnnno ]

Okul 12. Sınıflar için hiçbir şey yapmıyor. Hocalar sadece yazılılara yönelik ders işliyor. Sayısal olsanız dahi edebiyat din tarih derslerini dinleyip yazılıya çalışmanız gerekiyor. Yksye çalışırken bile. Hoca dağılımı çok kötü. Bir yıl giren hoca seneye giremiyor. Yeni gelen kurallardan. Her yıl farklı hoca giriyor. Devamsızlık 12. Sınıfta çok sorun. Okul çok soğuk özellikle giriş katta ki sınıflar. Yenileme yapılıyor ama sıcak olur mu bilemem. Bir yıl boyunca sınıfa battaniye getirdik. Bazı hocalar çok iyi çok kaliteli ama bunlar da fazla değil. Bazıları da çok kötü anlatılmasa daha iyi anlanır. Ama her okulda var böyle şeyler. Okul forması konusında çok sıkıntılı değiller. Arada çok sıkıyorlar ama. Her ana okul binası değişebilir. Yavaş yavaş Malatya dışına taşınıyor. 4 yıl boyunca 3 farklı binada ders gördük. Okulun en kötü özelliği sizi sadece yazılı odaklı hazırlaması. 9. Sınıftan sınav odaklı hazırlnaması gerekiyor. İyi yanı her branşta en az bir iyi hocası var.

2020-09-06 10:26
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Hangi ortalama nın üstündeki öğrenci ler gidebiliyor??

2020-07-26 11:10
 
0
 
0
[İsimsiz]

Ortamı çevresi mahallesi öğretmenleri ve öğrencileri nasıl bir bilgi verebilirmisiniz

2020-07-23 17:29
 
0
 
0
[Metehan ]

Ben bu sene bu okula gitmeyi düşünüyorum ortalamam 92,5 inşallah gelebilirim

2020-07-13 14:33
 
0
 
0
[ÖĞRENCİ]

yeni yerleşecek arkadaşlar için bilgi veriyim okul gayet güzel eğitimi de gayet iyi tek sorunu okulda iyi bir fizik öğretmeninin olmaması onun dışında hiç bir sorunu yok rahatlıkla tercih edebilirsiniz Beydağı Anadolu lisesinden kesinlikle daha iyi hatta bazı öğrenciler fen lisesindeki öğrencilere göre daha başarılı olmuş yks sınavında öyle diyolar :d kısaca ortam güzel eğitim seviyeside oldukça yüksek bi düşünün derim

2020-06-30 19:39
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 35

Beydağı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Kernek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Yusuf Kenan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Tecde Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Akmercan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kernek Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kernek Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://kernek.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kernek Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kernek Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kernek Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kernek Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız