Kernek Anadolu Lisesi

Malatya / Yeşilyurt

Kernek Anadolu Lisesi
 • Kernek Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 12
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Malatya
İlçesi Yeşilyurt
Başarı Puanı (OBP) 93.3765
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kernek Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kernek Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kernek Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kernek Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kernek Anadolu Lisesi Okulumuz 2008 yılında 6 öğretmen ve 2 yönetici ile eğitim öğretime başlamıştır. 2008 Oks sınavı sonuçlarına göre 90 öğrenci alınarak üç sınıf oluşturulmuş, 2009 -2010 eğitim öğretim yılında alınan 90 öğrenciyle oluşturulan üç sınıfla birlikte alan seçimleri sonucunda oluşturulan dört sınıfla toplam yedi sınıfa ulaşmıştır. 2010- 2011 eğitim öğretim itibariyle sınıf sayısı 11e öğretmen sayısı 21e ulaşmıştır. 2011-2012 eğitim öğretim yılında 15 sınıfta toplam 370 öğrenciyle eğitim öğretime devam edilmiş ve yıl sonunda son sınıfta okuyan 103 öğrencimiz mezun olmuştur. Mezun olan öğrencilerimizin tamamı üniversite sınavlarında başarılı olmuş, tercih yapan 27 öğrencimiz üniversiteye yerleşmiştir. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında okulumuzun kontenjnları 270e çıkarılınca okul mevcudumuz 512ye çıkmıştır. Yıl sonunda 90 öğrencimiz kulumuzdan mezun olmuş, mezun olanöğrencilerimizin tamamı üniversite sınavlarında başarılı olmuş, tercih yapan 42 öğrencimizüniversiteye yerleşmiştir.2013-2014 eğitim öğretim yılında okulumuza toplam 274 öğrenci kayıt yaptırmış ve böylece toplam öğrenci sayımız 703 olmuştur. Okulumuz bir Müdür, bir Müdür Baş Yardımcısı, iki Müdür Yardımcısı, 49 Öğretmen 3 Memur ve 3 Yardımcı personelle EğitimÖğretime devam etmektedir. Vizyon Kernek Anadolu Lisesi olarak; eğitimde,farklı yöntemlerle yeniden deneyerek daha iyiye ulaşmaktır.

Misyon Geleceğe güvenle bakan,yerel ve evrensel insani değerleri benimsemiş,kötü koşullar içinde bile akıllı çözümler üretebilen,değişen koşullara uyum sağlayabilen,kendini gerçekleştirmiş bireyleri,akademik becerileri ve yetenekleri doğrultusunda hayata ve üst eğitim kurumlarına hazırlamak için çalışırız.

Başarılar Başarı

Kernek Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kernek Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yavuz Selim Mah. Toki Konutları YEŞİLYURT

Tel: 0422.221.22.88

Fax: 0422.221.22.88

web: http://kernek.meb.k12.tr

Kernek Anadolu Lisesi ile ilgili 12 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 20

Beydağı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Kernek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Yusuf Kenan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Tecde Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Kolukısa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kernek Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kernek Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kernek.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kernek Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kernek Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kernek Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kernek Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız