Kernek Anadolu Lisesi

Malatya / Yeşilyurt

Kernek Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 29
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 95.9979
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kernek Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kernek Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kernek Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.9979".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
95.9979
2021
96.5659
2020
93.3765
Kernek Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kernek Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kernek Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kernek Anadolu Lisesi, Malatya Valiliğinin 02.04.2008 tarih ve 12659 sayılı kararı ile Yavuz Selim Mahallesi TOKİ Konutlarında bulunan binada 20 derslik olarak açılması teklif edilmiştir. Bu teklif üzerine okulumuz Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün 22.04.2008 tarih ve 3873 sayılı oluru ile 2008-2009 öğretim yılında 6 öğretmen ve 2 yönetici ile eğitim öğretime başlamıştır.

Okulumuzun adı Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 31.03.2008 tarih ve 21 sayılı komisyon kararı ile Kernek Anadolu Lisesi olarak belirlenmiştir. Kernek adı; Kernek, günümüzde Beydağı eteklerinde geniş bir alanı içine almaktadır. Ancak ismin yoğunlaştığı alan Kernek Şelalesi ve civarıdır

Kernek Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kernek Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Kernek Anadolu Lisesi
Kernek Anadolu Lisesi
 • Malatya
  İl
 • Yeşilyurt
  İlçe
Kernek Anadolu Lisesi
Kernek Anadolu Lisesi
 • Malatya
  İl
 • Yeşilyurt
  İlçe
Kernek Anadolu Lisesi
Kernek Anadolu Lisesi
 • Malatya
  İl
 • Yeşilyurt
  İlçe

Adres: KARAKAVAK MAH. DERİNPINAR SK. KERNEK ANADOLU LİSESİ BLOK NO 13 YEŞİLYURT / MALATYA

Tel: 0422.221.22.88

Fax: 0422.221.22.88

web: https://kernek.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kernek Anadolu Lisesi ile ilgili 29 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Kişi.]

Merhaba arkadaşlar benim ortalamam 94.5 2. Nakile yazdım gelirmi sizce okulu aradım gebilir dedi sizce ?

2022-08-04 16:55
 
0
 
0
[Öğrenci]

Merhaba arkadaşlar ben bu okula gitmek istiyorum da nasıl bir okul ortalamam 96 küsür ama okul iyimi lütfen acil bilgi verirsiniz sevinirim...

2022-06-30 20:23
 
0
 
0
[Gelmek isteyen]

Ortalamam 95.6 gelebilir miyim acaba?

2022-06-30 19:02
 
0
 
0
[öğrenci]

ortalamam 96.5667 gelebilirmiyim

2022-06-15 15:27
 
0
 
0
Reklam
[Gelmek isteyen biri ]

Okul iyimi acaba okul da çok disiplinli olay oluyormu çakal cukal falan bide ortalamam 94.5 özeldeyim şuan gidebilir miyim cevaplarsanız çok sevinirim 🤗

2022-04-16 00:19
 
0
 
0
[Duyuru]

KERNEK ANADOLU LİSESİ KAYIT –KABUL İŞLEMLERİ (2021-2022)

Mahalli yerleştirme sistemi kapsamında okulumuza kesin kayıt yaptıracak öğrencilerimizin dikkatine...

2021-2022 eğitim öğretim döneminde okulumuza ayrılan 144 öğrenci kontenjanın tamamı dolmuştur. Son yerleştirmeye göre okulumuza kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin en düşük diploma puanı 96,5274 olarak gerçekleşmiştir.

Binlerce başvuru arasında okulumuza kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Başarılı bir eğitim-öğretim yılını birlikte geçirmeyi temenni ediyoruz.

Okulumuza kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizi velileri ile birlikte 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında aşağıdaki işlemleri yapmak üzere okula davet edeiyoruz.

KAYIT SIRASINDA DOLDURULACAK EVRAKLAR;

1-Seçmeli ders formu (okulda temin edilecektir)

2-Okul Veli Sözleşmesi (okulda temin edilecektir)

3- Kılık-kıyafet anket formu (okulda temin edilecektir)

4-Servis istek formu (okulda temin edilecektir)

5-2 (İki) top A4 fotokopi kağıdı.(Gönüllü)

6-KAL yayınları kitap hediyesi: Kitap setimizin hediyesi 100 tl.dir. (Gönüllü- Aşağıdaki açıklamayı okuyunuz)

2021-08-16 21:35
 
0
 
0
[gelmek istiyen biri]

okul acaba iyi mi benim ortalamam 91.5777 ve beni alırlar mı ben gelmek istiyorum ama okulu aradım konuştum ve diyorlar ki gelme ihtimali çok düşük

2021-07-17 19:52
 
0
 
0
[Okul Çok Kötü]

Büyük olmasa da umutlarla gittiğim ama tamamen hayal kırıklığına uğradığım bir okul. Okulun öğretmenlerinin çoğu kötü çok kötü. Pişmanlık

2021-01-05 18:08
 
0
 
0
[Nnnnnnnnnno ]

Okul 12. Sınıflar için hiçbir şey yapmıyor. Hocalar sadece yazılılara yönelik ders işliyor. Sayısal olsanız dahi edebiyat din tarih derslerini dinleyip yazılıya çalışmanız gerekiyor. Yksye çalışırken bile. Hoca dağılımı çok kötü. Bir yıl giren hoca seneye giremiyor. Yeni gelen kurallardan. Her yıl farklı hoca giriyor. Devamsızlık 12. Sınıfta çok sorun. Okul çok soğuk özellikle giriş katta ki sınıflar. Yenileme yapılıyor ama sıcak olur mu bilemem. Bir yıl boyunca sınıfa battaniye getirdik. Bazı hocalar çok iyi çok kaliteli ama bunlar da fazla değil. Bazıları da çok kötü anlatılmasa daha iyi anlanır. Ama her okulda var böyle şeyler. Okul forması konusında çok sıkıntılı değiller. Arada çok sıkıyorlar ama. Her ana okul binası değişebilir. Yavaş yavaş Malatya dışına taşınıyor. 4 yıl boyunca 3 farklı binada ders gördük. Okulun en kötü özelliği sizi sadece yazılı odaklı hazırlaması. 9. Sınıftan sınav odaklı hazırlnaması gerekiyor. İyi yanı her branşta en az bir iyi hocası var.

2020-09-06 10:26
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Hekimhan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mustafa İclal Başer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Yakinca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Dr. Saadettin Hacı Evliyagil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Kernek Anadolu Lisesi kaç puan 2023 95.9979
Kernek Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kernek Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Kernek Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Kernek Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kernek Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kernek Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kernek Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://kernek.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kernek Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kernek Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kernek Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kernek Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız