Beydağı Anadolu Lisesi

Malatya / Yeşilyurt

Beydağı Anadolu Lisesi
 • Beydağı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 35
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Malatya
İlçesi Yeşilyurt
OBP Puanı (*) 97.3936
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Beydağı Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Beydağı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Beydağı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "97.3936". Beydağı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Beydağı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuzun adı Beydağı Anadolu Lisesi?dir. Okulumuz 2005 yılının Ağustos ayında, Süper Liselerin kaldırılmasıyla birlikte açılma kararı alınmış ve çok kısa bir süre içinde mevcut bina, başta Malatya Valiliği olmak üzere, Bakanlığımızın, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, ilimizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının ve İşadamlarımızın desteğiyle fiziki yapısı onarılarak eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir. Okulumuz 3 kat ve 114 bölümden oluşmaktadır. Okulumuzda bu öğretim yılında 32Sınıfımız vardır. Sınıflarımızın ortalama mevcutları 28-30 arasındadır. Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda okulumuzu sevimli hale getirip, dersliklerin tamamında son teknolojiyi kullandık. Yine on-line sistemimizin aktif olduğu bir kütüphane oluşturduk. Fizik-Kimya ?Biyoloji Laboratuvarları mevcut olup; Bilgisayar laboratuvarımız öğrencilerimize Kasım 2005?ten itibaren hizmet vermektedir.
Okulun YGS Başarı Durumu LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

Beydağı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Beydağı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Çilesiz Mah. Söğütlü Sok. No14 Yeşilyurt/MALATYA

Tel: 0422 238 07 07

Fax: 0422 238 00 13

web: http://beydagianadolulisesi.meb.k12.tr

Beydağı Anadolu Lisesi ile ilgili 35 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Şans işte]

Benim kızımda 2019 da okulu fen lisesi bekliyordu. Heyacandan sınavı yapamadı beydağına gidiyor. Memnunum beklediğimden de iyi çıktı öğretmenlerindende memnunum

2021-08-02 19:08
 
0
 
0
[MALATYALI]

KIZIM BU OKULA YERLEŞTİ OBPNIMIZ 98 KÜSÜRDÜ HEYECANINA YENİK DÜŞTÜ LGSDE BİR SINAVDA ÇOCUKLARIN SEVİYESİNİ BELİRLEMEZ MUTLU OLDU BU OKULA YERLEŞTİĞİ İÇİN BAŞARISINI İNŞALLAH BU OKULDA DEVAM ETTİRİR ÜNİVERSİTEYE İLK ADIMINI BU OKULDA ATAR İNŞALLAH

2021-07-28 13:43
 
0
 
0
[......]

Ortalamam 95.2 girebilirmiyim okula

2021-07-26 11:21
 
0
 
0
[selim ]

obp: 89 alır mı ?

2021-07-21 10:49
 
0
 
0
[Şafak]

Obp: 95.6206 inşallah girebilirim.

2021-07-07 14:06
 
0
 
0
[İnsta:yalnizkralls]

Obp:94.4 alır mı ?

2021-07-06 09:12
 
0
 
0
[sa ]

okul 96.5 ile alırmı

2021-07-04 22:06
 
0
 
0
[Maynot]

Acaba 94 alirmi

2021-06-30 19:51
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 35

Beydağı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Kernek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Yusuf Kenan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Tecde Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Akmercan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Beydağı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Beydağı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://beydagianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Beydağı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Beydağı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Beydağı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Beydağı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız