Akmercan Anadolu Lisesi

Malatya / Yeşilyurt

Akmercan Anadolu Lisesi
 • Akmercan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 16
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Malatya
İlçesi Yeşilyurt
OBP Puanı (*) 90.4369
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Akmercan Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Akmercan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Akmercan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.4369". Akmercan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Akmercan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
VİZYON Öğrencilerinin bireysel kapasitelerini üst düzeyde geliştirebilen, Paydaşları arasında eğitimin hedeflerine uygun ortak bir güç oluşturabilen, Ülkenin geleceğine yön veren bireyler yetiştirdiğinin farkında olan, Kaynakları amaçlar doğrultusunda azami verimle kullanan Eğitime katkı sağlayabilecek her türlü yeniliği ve teknolojik gelişmeyi takip eden, kullanan, Öğrencilerine geçmişin tecrübelerini aktarırken, geleceklerine dönük vizyon kazandırabilen, BÖLGESİNDE MODEL ALINAN MARKA BİR OKUL OLMAK.

MİSYON Bireysel yeteneklerini doğru tanıyarak bunu üst düzeyde kullanabilen Beden, zihin, ahlak ve moral açısından denge oluşturan Gelecekte ülkesinin ve dünyanın şekillenmesinde rol alacağının farkında olan, Çevresiyle olumlu ilişkiler geliştirebilen, İnanç ve değerlerinden hız alarak geleceğe dönük vizyon geliştirebilen, Geçmişinden kopmadan gelecekteki fırsatları ülkesi ve insanlık adına doğru değerlendiren Yaşamın her döneminde öğrenmeyi temel ihtiyaç olarak kabul eden Değişen dünyadaki koşullara uyum sağlayabilen, Bilimi insan yararına kullanan ve geliştiren, Farklılıkları zenginlik kabul eden, En az bir yabancı dili çok iyi bilen, Yüksek moral değere sahip, Dünyanın her yerinde bilgi, beceri ve üstün karakteri ile örnek olan, BİREYLER YETİŞTİRMEKTİR.

Akmercan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Akmercan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yakınca Mahallesi Anemon Caddesi YEŞİLYURT/MALATYA

Tel: 04222384712-13

Fax: 04222384712

web: http://akmercananadolulisesi.meb.k12.tr

Akmercan Anadolu Lisesi ile ilgili 16 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Agfgf]

Ortalamam 95 11. Sınıfım ama battalgazideyim sizce gelir mi

2021-09-23 16:28
 
0
 
0
[Beyza]

Ortalamam 85.7421 ilk tercihten hiçbir sonuç alamadım . Şuan beni bu okula alır mısınız ya da gelmek için ne yapmalıyım cevap verir misiniz lütfen ?

2021-07-27 11:23
 
0
 
0
[???]

Puanın 90 acaba gidebilirim?
Lütfen cevap yazın

2021-07-24 16:55
 
0
 
0
[malatya]

arkadaşlar kuzenim bu okulda okuyor okul çok kültürlü disiplinli güzel bir okul çalışkan öğrencileri alıyorlar ortalamanız 90 ve üzeri olmalıdır Başarı Puanı (OBP): 85.7365 bu şekildeydi bende bu okula gitmek istiyorum ortalamam şuan 5,6,7 nin dönem puanını topladığımda 88 i geçiyor 8 ci sınıfa geçiçeğim notlarımı yüksek tutuğğum takdirde bu okula gidebiliyorum ortalamanızı yüksek tutmanız yeterli

2021-06-25 12:52
 
0
 
0
[lgs magduru]

bu sene 2021 8.sınıf ı 100 verirlerse puanım 90 oluyo vermezlerse 86 ve bana uzak bi okul sizce gidebilir miyim cevap verirseniz sevinirim

2021-06-10 16:44
 
0
 
0
[Öğrenci yakını]

Ortalamamiz 83 girebilir miyiz acaba

2021-06-10 02:05
 
0
 
0
[Malatya]

Ortalamam 85,587 alirmisiniz lütfen cevap verinin?

2021-06-07 09:19
 
0
 
0
[Murat Ataş]

Ortalamam 86 alabilirler mi bu liseye çünkü çok giren olur bu liseye benden taban puanı yüksek olanlar girise belki giremeyebilirim. sizce girebilir miyim?

2021-05-31 11:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 35

Beydağı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Kernek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Yusuf Kenan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Tecde Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Akmercan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Akmercan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Akmercan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://akmercananadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Akmercan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Akmercan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Akmercan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Akmercan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız