Kolukısa Anadolu Lisesi

Malatya / Yeşilyurt

Kolukısa Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 14
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 90.4820
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kolukısa Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kolukısa Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kolukısa Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.4820".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
90.4820
2021
90.0279
2020
87.2163
Kolukısa Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kolukısa Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kolukısa Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kolukısa Anadolu Lisesi 1992-1993 Eğitim Öğretim yılı ile eğitim hayatına başlamıştır. 1992-1993 Öğretim Yılı ile 1993-1994 Öğretim Yılının 1. Yarıyılı Yeşilyurt Endüstri Meslek Lisesi binasında hizmet verdikten sonra 1994 yılı Şubat ayında bugün de kullanılmakta olan kendi binasına taşınmıştır. O yıllarda İlkokul 5. sınıftan sonra Hazırlık + 3 yıl orta kısım + 3 yıl lise olmak üzere 7 yıllık bir süreçte mezun veren okulumuz ilk mezunlarını 1998-1999 Eğitim Öğretim Yılında vermiştir.

Vizyon Bedenen, zihnen, ahlaken, ruhen dengeli ve sağlıklı bir şekilde gelişen, yaşamayı, hayatı, insanları, doğayı seven ve koruyan, sevgi ve hoşgörü iklimini soluyan, herkesle diyaloga açık, duygu ve düşüncelerini ifade edebilen dünyayı izleyen ve dünyaya açılmayı hedefleyen, bilime ve bilimsel çalışmalara açık, ezbere dayanmayan, öğrenme isteği kazanmış, yabancı dili bir araç kabul ederek üst düzeyde öğrenme isteği duyan, Özgür düşünen, kendine güvenen, bilimsel düşünme gücüne sahip, ezberci olarak değil anlayarak öğrenen, öğrenmeyi öğrenmiş, aktif ve üretken, eleştirel bakışın yanında çözüm üretebilen sorunlarını çözebilen, başkalarının haklarına saygılı, takım çalışmasını benimsemiş, ülkesine, toplumuna ve çağına sorumlu, sağlıklı yaşamayı ve sporu önemseyen ve bunu yaşam biçimi haline getiren, güzel sanatları seven, yaşamın içindeki güzellikleri güzel sanatlarda bulan, hayata hazır ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEKTİR!

Misyon Her öğrenciye iyi bir vatandaş olmak için gerekli temel bilgi, beceri, davranış ve alışkanlıkları kazandırmak, onu milli ahlak anlayışına uygun alarak yetiştirmek. Öğrencileri ilgi, istidat ve kabiliyetleri istikametinde yetiştirerek hayata ve üst öğretime hazırlamak. Öğrenciye, Atatürk İlkelerine,İnkılaplarına, T.C. Anayasası'na ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak haklarını kullanabilme, görevlerini yapabilme ve sorumluluklarını yüklenebilme bilincini sağlamak. Öğrencinin milli kültür değerlerini tanımasını, takdir etmesini, çevrede benimsemesini ve kazanmasını sağlamak. Öğrenciye fert ve toplum meselelerini tanıma, çözüm arama alışkanlığı kazandırmak.
 • Öğretmen :42
 • Derslik :21
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 08:00-15:10

Kolukısa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kolukısa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Hamidiye Mahallesi. Malatya Caddesi 44900 YEŞİLYURT / MALATYA

Tel: 04224813435

Fax: 04224813537

web: http://kolukisalisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kolukısa Anadolu Lisesi ile ilgili 14 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Cesur Casus ]

Ben bu okula mecbur kaldığım için geleceğim bu okula gelmek istemiyorum normalde lgs puanıyla gidecektim istediğim yerler olmayınca mecburen burada olacam lgs puanım 405 hiç beklediğim gibi değil ben çok daha yüksek bekliyodum nasip değilmiş ama performansımı hiç düşürmeyeceğim benim gibi olan kişilerde olabilir Allah onlarında yardımcısı olsun inş. Okul beklediğimden daha iyi olur bir okulu iyi yapan öğrencidir bence bu arada B şubesindeyim

2022-08-14 00:16
 
0
 
0
[Anonim]

B şubesinde olan varmı

2022-08-10 22:33
 
0
 
0
[umutsuz]

Ben normalde lgs nıtelikli bır kaza nedenıyle ıstedıgım nıtelıkte okula gıdememedım mehmet emin ılıcak fen lisesi geliyordu ve baya uzak oldugundan dolayı ve yurt falan kamak ıstemedıgımden dolayı akrabalarımdan bırkac kısının tavsiye etmesi üzerine geldim okula gelırken cok buyuk beklentıler uzerıne geldim ancak nitelikli öğrencilerin gitmesiyle okula bakıs acım ve calısmak ıcerısınde olan benım gıbı 10 sınıflardan bırkac kısının umudu baya düştü bu okuldan nasıl cıkarım nasıl ilk 20 k 10 5 k 3k kazanırım moduna geldik çünkü 12lerimiz baya kötü ve calısanlarda nasıl calısması gerektıgını dahi bılmeyenler 11 lerde sınav bılıncıne dair hiç bir kanı ve gayret yok.Hocalara gelirsek eski dönemden olan hala hocalar var gayet ıyı anlatıyorlar ancak bır yandanda demotıve(sizden brişey olmaz vs tarzında konusmalar ) edıyorlar bı yandan da sınıfın sevıyesıne gore anlatıyorlar ve calısan ıyı yerlere gelecek ogrencıler acısından durum cok kötü kolay kaynaklardan kolay sorulardan konu anlatılıyor.Sınıflarda normalın üstünde bi konusma vs gürültü var. Yukarıda da bahsettiğim gibi çalışan ögrencıler okula nefret ederek ve umutsuz bır sekılde gelıyor.Cidden buraya gelecek kişilere tavsıyem beydağı , kernek veya en kötü ihtimalle yusuf kenan gitmeleri okul eski kolukısa değil halk arasında anlatılan ımajın görüntünün dısında umarım giderim . Bide sunu soylemeden gecmıyım okula calısan ogrencıler arasında eskı öğrencılerı hep onlar ne yapıyorlar hmm eskıden okul boyleydı cok mu calısıyorlar tarzında üst devrelere soru soruyorlar bi şekilde örnek alamaya calısıyorlar. Okulda kütüohaneler sınav haftaları doluyor dıgerlerının dısında konusmak ıcın gelenler calısanları rahatsız edıyorlar yavastan ıyı hocalar gıdıyor yenılerı bırsey bılmıyorlar soru sordugunda cozemıyorlar vs daha cok sey anlatırdım da bılmıyorum . ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN (ÇALIŞAN VE HEDEFİ OLUP KOLUKISADA OLAN UMUTSUZ GENÇLERE)

2022-03-19 14:45
 
0
 
0
[neoGEO]

2013 yılında mezun olduğum okul. okulun beklentisi düşük olan efsane 12 tm-e sınıfından bile bir çok hukuk, psikoloji, pdr, vb kazanan çıkmıştı hey gidi. bunu 2009-2013. güzel yıllardı.

2022-02-02 18:25
 
0
 
0
Reklam
[valla ne diyim]

Okul daha önceden(LGS NİN İLK SENESİNDE) OBP si bizimkilerden hayli bir düşük öğrenci alımı yapmış onlar şu anda 12.sınıflar aralarında kavga düşkünü kişiler var bunlar öyle ki adam çağırmak ,okul çıkışında dövüşmek gibi tehditler de bulunabiliyorlar. yine de okul gerek disiplin gerek nizam bakımından baya iyi müdürümüz bizimle ilgili herhangi bir sorununuzda kendisi sizinle ilgilenecektir öğretmenlere saygılı olduğunuz sürece hiçbiriyle sorun yaşamazsınız. Yazılı sınavlaraysa baya bir ilgi var yazılılar özenle hazırlanıyor ilk süreçte biraz afallayabilirsiniz. :)))

2021-10-24 13:43
 
0
 
0
[Perfect]

Şey şu yurt olayını çok soran olmuş. Okulun yurdu yok ama fetgemin yurdunda kalıyorsunuz. En yakin yurt orası ztn. Diğer okullar içinde muhtemelen en yakin yurtlu okulun yurdunda kalırsınız. Okul yurtlu değilse tabi

2019-08-22 01:02
 
0
 
0
[Best k.a.l.]

Bu okulu tercih edeceksiniz pişman olmazsınız, emin olun. Öncelikle kısaca yorumları yorumlayayım. Evet yeşilyurtun ücra bir köşesinde diyebiliriz. Ulaşım çok kolay değil daha doğrusu otobüsler fazlasıyla dolu oluyor. Eğer okula otobüsle gideceksiniz haftada 1 defa muhakkaki birisi otobüste kavga çıkartır ve motaşı arar. Yeşilyurtun merkezine çok yakin yürüyerek 10 dakika falan. Ama asla merkeze benzemiyor. Çok küçük genelde tandırcı var. Otobüste kesinlikle birinin elinde tandır görürsünüz. Servislerle ulaşımlar kolay ama servisle bile 1 saat 1,5 saat süren yerler var. Açıkçası neden okulun puanı düşük derseniz. En büyük sebeplerinden biri merkeze uzaklığı.
Evet hocalar sigara içiyor ama bir sigara yarışı yok tamamen mübalaağ. Evet sigara yüzünden derse 10 dakika hatta 20 dakika geç gelen hoca var ama 1 tane en fazla 2. İki kişi yüzünden bütün öğretmenleri zan altında bırakmaya gerek yok zira zil çalar çalmaz koşa kısa derse gelen hocalarda var.
Onun dışında hocalara soru götürdüğünüzde kısa bir sürede cozdurursunuz biraz sıra beklersiniz ama 1, max 2 dk. Gerçekten hocalar sorularınızı gayet iyi çözer hatta yetişmezse veya o an çözemezse fotoğrafını alıp evinde çözen var. (Edit: Bizim matçı söylemişti. Gece yatarken soruyu düşünüyorum diye. )
Ama emin olun bulabileceğiniz en kaliteli kadroya sahip okullardan biri. Malatya da sayılıdır emin olun. Özelliklede fizikte aşırı iyi bi kadroya sahip. Mfl, fetgem, malatya al seviyesinin bir tik altı olabilir kadro ama daha kötü değil emin olun. Seviyesi okullardan kat kat daha iyi ama evet kanser hocalar var. Ama diğer okullardan çokçok az 1,2 tane.
Ayrıca çok iyi olsa bile evet bazı hocalar gerçekten size takabiliyor ve en sevdiğiniz ders olsa bile kabus gibi geçer.
Okulda samimi bir ortam var. Gerçekten samimi. İlk günler okuldan nefret edeceksiniz ama emin olun 4 yılın sonunda ayrılmak çok zor olacak. Hocalarla gereğince fazla samimi olabilirsiniz ama tavsiye etmem. Öğretmen, öğrenci ilişkisini Koruyun (edit: yan yana oturup çay içip sohbet eden öğrenci öğretmenler gördü bu gözler)
İdaresi kanser ötesidir. Öğrenciye gerçekten kötü davraniliyor diyemem ama öğrenci önemsenmiyor. Daha çok veliler önemseniyor.
Eski bir binaya sahip okul o yüzden çok bişey beklemeyin, soyunma odası, spor salonu gibi (edit: beden eğitimi dersi için mescitte üzerine değiştirmeyi teklif eden olmuştu dinciye) spor aktiviteleri 0 bile değil. Aktivite yok, bir yere goturmuyolar, kendiniz üstün bir çaba gösterirseniz ayrı.
Ayrıca her sene en az 1,2 tıp, 1,2 hukuk çıkartır. Kolukisanin seviyesinin üstünde okullarda bile kolay kolay elde edilemez bir başarı bence.
Son olarak neden k.a.l. derseniz: fazlasıyla samimi ve içten bir ortam, temiz bir arkadaş çevresi. Çoğu okuldan kaliteli kadrosu, gerçekten lise hayatı yaşadım diyebileceğiniz 4 yıl derim.
Web sitesi: http://kolukisalisesi.meb.k12.tr/
Aktif facebook sayfas!; https://m.facebook.com/kolukisaanadolu/?locale2=tr_TR
Kazananlara, kazanmayı düşünenlere hayırl

2019-08-16 20:50
 
0
 
0
[Ne kafasınyaşıyorsunuz ]

Okul berbat öğretmenler teneffüste sigara yarışı yapıyorlar sigara yüzünden 10 dk derse geç gelen hocalar var bazı hocalar derste eba videoları açıp kendileri telefon ile oynuyorlar bazı hocaların bilgisi olsa dahi aktaramıyor cümle kuramıyorlar idaresi öğrenciyi pek fazla tınlamıyor birşey sorduğunda yüzüne bile bakmıyorlar okulda yeni bir tadilatlarıma var öğrencileri berbat kendini beğenmiş ve kötüler ama çok fazla kavga olmaz okulun hocaları takıntılı size takarlarsa o ders size ızdırap olur kısaca öğretmen kadrosu hiç iyi değil öğrenciler berbat geleceğinizi düşünüyorsanız Malatya´nın ücra köşesindeki bu okula gelmeye uğraşmayın

2019-08-14 18:40
 
0
 
0
[gereksiz]

Çok güzel bi´ okul. Eğer nitelikli bir liseye yerleşemediyseniz gidebileceğiniz okulların başına koymalisiniz bence. Malatyanin köklü okullarından biri. İlk anadolu liselerinden. Eğitim olarak kendinden daha yüksek puanlı okullara kıyasla daha iyi bile diyebilirim. Fakat kadrosu gittikçe değişmekte. Yani o güzel branşında uzman öğretmenler uzaklaşmaya başlıyor. Bunun en büyük nedeni okul niteliksiz olduğu için gerileyen öğrenci kalitesi. Ama yine hala iyi hocalar mevcut. Matematik kadrosu: çok iyi hocalar var ama sizi pişman edecekler de. Fizik: malatyanin en iyi fizik kadrolarından birine sahip olduğuna emin olabilirsiniz. Kimya:yine iyisi de var pişman edenide edebiyat: geneli gayet iyi. Biyoloji: zaten ezbere dayalı bir ders ama yine de fena değil hocalar. Tarih: sadece sınav odaklı coğrafya: hiçbir beklentiniz olmasın. Sınav haftası kitabı açtığınızda biz bunu ne zmn işledik diye kesin soracaksiniz. Resim, müzik, beden: asla zorlamiyolar 9 da belki onun dişinda 100 verip getiriyorlar biz puanla giden tayfayiz. Niteklisiz kesime naptıkları konusunda emin değilim.
Onun dişinda siz emek verirseniz hocalar dünden hazır. Okul aktiviteleri fazlasıyla kısıtlı spor salonu yok konferans salonu sınıfları yıkıp birleştirme tekniğiyle bu sene yapilacak 19-20 dönemine yetişir belki. Binası eski totalde zeminle birlikte 7 kat var. 9lar en üstte sınıfınız yükseldikçe alt kata geliyorsunuz. 9da düşündüğünuzden çok çok daha fazla zorluyorlar.
Merkeze oldukça uzak. Otobüsle 40 dakika civarı. Otobüsler 10dakikada 1 geliyor ama asla boş bulamazsınız. Onun dişinda servisler var onları tercih edebilirsiniz.

2019-08-12 13:40
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Konak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Yusuf Kenan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Yeşilyurt Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Kolukısa Anadolu Lisesi kaç puan 2023 90.4820
Kolukısa Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kolukısa Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Kolukısa Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Kolukısa Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kolukısa Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kolukısa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kolukısa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kolukisalisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kolukısa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kolukısa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kolukısa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kolukısa Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız