Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0226 675 79 69
0226 675 79 64
Adres Gökçedere Mahallesi Akköy Yolu Üzeri No 5 Yalova Termal Fen Lisesi Kurum ePosta 973563 meb.k12.tr
MEB logo Yalova / Merkez
Yalova-Termal Fen Lisesi

http://yalovatermalfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 24225
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 398.0042
Yüzdelik Dilimi 2.63
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Yalova-Termal Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Yalova-Termal Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Yalova-Termal Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Yalova-Termal Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Yalova-Termal Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yalova-Termal Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Yalova-Termal Fen Lisesi Taban Puanı 398.0042 2.6300
2017 Yalova-Termal Fen Lisesi Taban Puanı 488.2909 2.6100
2016 Yalova-Termal Fen Lisesi Taban Puanı
480.8804 2.2400

Yalova Termal Fen Lisesi binasının inşaatı, 2001 tarihinde Termal Çok Programlı Lisesi olarak başlamış, inşaat 2002 yılında bitirilmiştir. Yalova Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğünün 28 Haziran 2002 tarihli teklif yazısına karşılık dönemin Milli Eğitim Bakanı Sn. Prof. Dr. Necdet TEKİN´in olur´larıyla 18 Temmuz 2002 tarihinde Yalova Fen Lisesi açılmıştır. Yalova-Termal Fen Lisesi    

 Devlet yatırım programıyla yaptırılan okulumuz 15 dersliklidir. Okulumuzun yemekhane ve pansiyon binaları 2006 - 2007 eğitim öğretim yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Hizmete açılan yurt binamız 80 kız, 120 erkek öğrenci kapasitesine sahiptir. Öğrencilerimiz 4 kişilik odalarda kalmaktadırlar. Yurt binamızda televizyon salonları, okuma salonları, revir ve belletmen odaları da mevcuttur.

   2002-2003 Eğitim ve Öğretim yılında ön kayıt sistemi ile 48 öğrenci alınmıştır. Bundan sonra 2003-2004 ve 2004-2005 yıllarında sınav ile okulu kazanan öğrencilerden her yıl 48 öğrenci okula kaydını yaptırmıştır. 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren de sınıf şube sayılarımız 9. sınıflardan başlamak üzere 3 şubeye ve 78 öğrenciye çıkartılmıştır. 2010-2011 Eğitim öğretim yılı itibariyle 9 şubede 214 öğrencimiz eğitim almaktadır.     

Okulumuza sınava dayalı atama ile okul müdürü olarak asaleten  atanan Sayın Metin Güçlü 3 Şubat 2012 tarihinde göreve başlamış olup halen görevini sürdürmektedir.

Yalova-Termal Fen Lisesi

2018 Lgs sonuçlarına göre, Türkiye'nin en yüksek puanla girilen 100 lisesi arasındadır. Yıl boyu Tübitak çalışmaları, spor ve sanat çalışmaları çok fazla olup üniversite sınavlarında da başarısını sürdürmektedir

BAŞARILARI Yalova-Termal Fen Lisesi
  2017 YILI ÜNİVERSİTE YERLEŞME DURUMU
 • 2017 ÖSYM yerleştirme işlemlerinde tercih yapan öğrencilerimizden;
 • 15 tıp fakültesi
 • 13 mühendislik fakültesi (boğaziçi, odtü, itü, yıldız teknik, uludağ ve sakarya üniversiteleri)
 • 2 mimarlık
 • 2 eczalık fakültesi
 • 2 sağlık bilimleri fakültesi ftr
 • 1 sağlık bilimleri odyoloji
 • 1 hava harp okulu
OKULUMUZUN KURULUŞU VE ADI Yalova İlimizin Tek Devlet Fen Lisesi Olan Yalova Termal Fen Lisesi, 2002 Yılında Kurulmuş, 2018 Yılında Milli Eğitim Bakanlığımız Tarafından Proje Okul Fen Lisesi Olarak Tanımlanmıştır; Okulumuz Adını Termal Sularıyla Meşhur Bölgemizden Almıştır.

SON YERLEŞTİRME PUANI Ülkemizin ve marmara bölgesinin önemli fen liselerinden biri olan yalova termal fen lisesine 2017/2018 eğitim öğretim yılında son yerleştirme puanı 491,43 olup; Genel olarak % 0 - % 2 aralığında türkiye sıralaması olan öğrenciler okulumuza yerleşmektedir.

PERSONEL VE ÖĞRENCİ DURUMU 2017-2018 eğitim öğretim yılında 4 idareci, 24 öğretmen, 326 öğrenci ve 12 personel okulumuzda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

MEZUNLARIMIZIN YERLEŞTIKLERİ FAKÜLTELER Bugüne kadar yüzlerce mezun veren okulumuzdan, üniversitelere yerleşmeler genel olarak tıp fakültelerimize, mühendislik-mimarlık ve sağlık bilimleri alanıyla ilgili fakültelerimize olmaktadır.

PANSİYON DURUMU İl dışından gelen öğrencilerimiz için okul kampüs alanımız içerisinde 192 kişilik kız (96) ve erkek (96) pansiyonu olmak üzere iki pansiyon binamız bulunmaktadır. 2018 itibariyle mezun edilen öğrencilerimizden sonraki boş kontenjan durumumuz
 • Kız pansiyonu: 52
 • Erkek pansiyonu: 67 öğrencidir
SOSYAL FAALİYETLER Okulumuzda birçok kulüp ve takım bulunmakta olup öğrencilerimiz ilgi ve yeteneklerine göre ilgili çalışmalara katılmaktadır. Bugün itibariyle 12 sportif takım (basketbol, voleybol, kort tenisi, masa tenisi, badmington, atletizm, yüzme kız ve erkek takımları), 1 müzik grubu, 1 tiyatro grubu, 1 fanzin grubu, 4 tübitak olimpiyat takımı (fizik-kimya-biyoloji-matematik 32 öğrenci), 1 arama kurtarma takımı, 1 robotik takım ve 1 proje takımı bulunmaktadır. Yıl boyu itibariyle okulumuzda birçok sanatsal - kültürel - sportif - akademik faaliyet yapılmakta olup öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlanmaktadır.

OKULUMUZUN ORGANİZASYON FAALİYETLERİ Ortaokul öğrencilerinin matematik bilimine ilgilerinin artırılması için geleneksel hale gelen bu sene 4.sü yapılan "ali kuşçu matematik yarışması", Edebiyata, okuma ve yazma kültürüne katkı sağlamak için lise öğrencilerinin katılımıyla bu sene 14. Sü yapılan "yazsın kalemler edebiyat yarışması" okulumuz tarafından yapılmaktadır.

GEZİLER Gezi ve kültürel faliyetlere ilişkin olarak, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde: eskişehir - bursa - kapodokya ve istanbul illerimize proje, üniversite tanıtım ve kültürel geziler düzenlenmiştir.

2017-2018 YILLARINA AİT KÜLTÜREL-SPORTİF-AKADEMİK BAZI BAŞARILARIMIZ

 • Kızlar kros il 4.lüğü
 • Kızlar voleybol il 4.lüğü
 • Erkekler badmington il 4.lüğü
 • Erkekler voleybol il 3.lüğü
 • Erkekler masa tenisi il 3.lüğü
 • Kızlar masa tenisi il 3.lüğü
 • Kızlar kort tenisi il 2.liği
 • Erkekler kort tenisi il 1.liği
 • Erkekler basketbol il 1.liği
 • 50 m kelebek - 100 m sırt üstü -200 m serbest
 • 200 m kurbağalama yüzme il birincilikleri
 • Fll istanbul robotik turnuva en iyi takım 1.liği
 • Cemil meriç edebiyat yarışması 1.liği
 • Mustafa kemal lisesi kitap okuma yarışması 1.liği
 • Gençlik ve spor bakanlığı gençlik merkezi liseler arası bilgi yarışması il 1.liği
 • Eba kullanımı (eğitim bilişim ağı) yalova akademik liseler il 1.liği
 • Genç türkiye kongresi 7 oturum başlığında 4 oturum birinciliği dereceleri alınmıştır
Erkek Pansiyonumuz: Erkek Pansiyonumuz öğrencilerimizin çalışma ve istirahatlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Öğrenci odaları Kız ve Erkek bölümünde 4 kişilik olup, Pansiyonumuzda 7 Gün 24 saat sıcak su imkanı bulunmaktadır. Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova-Termal Fen Lisesi Kız Pansiyonumuz Pansiyonumuz öğrencilerimizin çalışma ve istirahatlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Öğrenci odaları Kız ve Erkek bölümünde 4 kişilik olup, Pansiyonumuzda 7 Gün 24 saat sıcak su imkanı bulunmaktadır. Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova-Termal Fen Lisesi

Yalova-Termal Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Yalova-Termal Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Yalova-Termal Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Yalova-Termal Fen Lisesi'nin başarılarını, Yalova-Termal Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0226 675 79 69
Okulun Faxı: 0226 675 79 64
Okulun Adresi: Gökçedere Mahallesi Akköy Yolu Üzeri No 5 Yalova Termal Fen Lisesi Kurum ePosta 973563 meb.k12.tr

Bu okula 18 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Yalova Yalova-Termal Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yalova-Termal Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Yalova-Termal Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Yalova-Termal Fen Lisesi taban puanı 2019 , Yalova-Termal Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Yalova-Termal Fen Lisesi yorumları, Yalova-Termal Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Yalova-Termal Fen Lisesi nerede?, Yalova-Termal Fen Lisesi üniversite başarısı, Yalova-Termal Fen Lisesi formaları, Yalova-Termal Fen Lisesi adresi, Yalova-Termal Fen Lisesi başarıları, Yalova-Termal Fen Lisesi Yalova, Merkez Yalova-Termal Fen Lisesi

google+ google+ google+