Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi

Malatya / Battalgazi

Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 6
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 87.2005
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi Malatya ili Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.2005".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
87.2005
2021
85.3265
2020
80.2105
Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz. Büyük Mustafa Kemal Paşa mahallesinde 8000 metrekare bahçe içinde, üç katlı, yirmi beş derslik, beş idari bürodan ibarettir. Beş yüz milyon Türk Lirasına mal olmuştur.

Bu masraflar ve çabalar hep hayırla yad edilmek hayra vesile olmak iyi, güzel ve doğru düşünen, cemiyete faydalı ve dürüst insan yetiştirmek içindir.

Vizyon Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda Türk Milli Eğitim Sistemi´nin çağdaş gelişmesinde etkili olan, bilim çağının gerektirdiği bilgi, beceri ve davranış özelliklerini gösteren yansımalar yapan, çevresi ile birlikte ülkemizin kalkınmasında birlik ve beraberliğinde etkili insan gücünü üreten bir merkez olmaktır.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

 • 2013/2014 YGS/LYS : 224.572-226.524
 • 2014/2015 YGS/LYS : 202.045-226.524
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013/2014 LYS BAŞARI YÜZDESİ 26.39
 • 2014/2015 LYS BAŞARI YÜZDESİ 25.36

Misyon Milli Eğitim Sistemi´nin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda, milli birlik ve bütünlük içinde, çevresi ile birlikte ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında nitelikli insan gücü katkısını yapan, eğitim ve öğretim sürecine yön veren, bağlı kurumların ve çalışanların etkinlik ve verimliliklerini - çalışan ve hizmet alanların memnuniyetlerinin artırılması ve geliştirilmesini sağlamaktır. "

 • Öğretmen :48
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :644
 • Derslik :20
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-15:05
Okul Başarısı

Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Büyük Mustafa Paşa Mah. Güllüce Sok. No7 Battalgazi/MALATYA

Tel: 04223236240

Fax: 04223236240

web: http://malatyaakincianadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[MoonNight]

Selamün Aleyküm bende bu yıl geliyorum bizim mahallede bir abla var kızı bu okulda okuyor ona sorduk okul nasıl diye epey yaşlı hocaları var dediler ve kaydını almayı da düşünüyorlar bi bilgi aktarırsanız iyi olur baktığımda son 3 yıl okul puanı yükselmiş ve battalgazi de gidilebilecek bence en iyi 3.cü okul okulun puanının yükselmesini isterim ve şöyle birşeyde var cumhuriyet anadolu lisesi 94 ile kapatıyor oraya giremeyecekler buraya gelecek öyle de düşünün normalde ben cumhuriyet isterdim ama bir fırlama oldu hadi hayırlısı bakalım

2022-08-04 03:05
 
0
 
0
[Aaaaaa]

Sa okul hakkında bilgi vereyim okulun öğrencilerinin çoğu dersle alakasız hocaların çoğu yaşlı yani gelecekseniz 2 defa düşünün eğer bu okula da düşerseniz gözünüz korkmasın çalışırsanız her türlü hallolur

2021-09-18 15:39
 
0
 
0
[Malatya ]

Bu okulun 9. Sınıf boş kontenjanı kaç bilgi verirseniz çok sevinirim

2021-07-31 16:05
 
0
 
0
[Mahmut ]

Ortaokul ortalaması kaç puan ile alıyor

2020-08-11 00:12
 
0
 
0
Reklam
[Nisa]

Okulumuz çok modern bazı konularda eksik var ama labaratuvar olsun kütüphane sınıftaki masa ve sıralarımız yeni. öğretmenleri çok tatlı ve çok güzel öğretiyor

2020-02-08 00:11
 
0
 
0
[orhan]

hacı ahmet akıncı anadolu lisesi hakkında bilgisi olan varmı eğitim durumu vs. çocugumu kayydettirecegim tsk.ler

2018-07-28 21:11
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 59

Beydağı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Yeşilyurt Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Erkenek Şehit Gökhan Kuzu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Turgut Özal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi kaç puan 2023 87.2005
Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://malatyaakincianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız