Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi

Manisa / Yunusemre

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 6
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 97.5420
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Manisa ili Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "97.5420".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
97.5420
2021
96.8286
2020
96.1236
Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz ilk olarak 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girmiştir. Manisanın Duayeni hayırsever işadamı Sayın Hasan TÜREK tarafından yaptırılmıştır.

2005-2006 Eğitim Öğretim yılında Hasan Türek Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiş ve 614 öğrenci,46 öğretmen ve 6 personelle eğitim öğretimine devam etmektedir.

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Aynıali Mahallesi 3205 Sok. No.24 Yunusemre / Manisa

Tel: 0236 238 4777

Fax: 0236 238 0955

web: https://hasanturekanadolu.meb.k12

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Seccret]

Arkadaşlar sınavsız liselerde puan diye bir şey yoktur, sistem kontenjan sınırı kadar öğrenci kabul eder ve kontenjan dolunca sistem en son kişinin karne ortalamasını e okulda paylaşır yani sitedeki yazan puan aslında okula en son yerleşen öğrencinin puanı kısaca puan buradan geliyor.Yani okulda eğer kontenjan dolmazsa hiçbir puan bile olmuyor, bu okul konumundan ve kadrosundan dolayı çok tercih edileceğinden 0,1 puanla kaçırsanız dahi nakil yapmadığınız süre sizi kabul etmeyecek çünkü dolmuş yani artık şu soruyu sormayın yeterrrrr ! Okulu sınavlı olarak değiştirselerde şu yorumlardan kurtulsak zaten yüksek puanla alırdı herhalde.

2022-07-25 23:46
 
0
 
0
[Meryem ]

Obp 90 adres tutuyor girer miyim

2022-07-05 15:58
 
0
 
0
[Şiuuuu]

97 komşu şehirlerden gelinebilmi

2022-07-04 16:26
 
0
 
0
[Player]

Ortalamam 94.5000 girebilir miyim

2022-07-03 14:02
 
0
 
0
Reklam
[Elif Telli]

Nrb ben 2021 lgs öğrencisiyim benim puanım 93 puanına yaklaşıyor benim hasan yürek Anadolu lisesine gidebilirsiniz söylerseniz sevinirim

2021-06-14 17:37
 
0
 
0
[gelem mi?]

okul nasıl ?
5,50 yüzdelik dilime gelmeye değer mi ?
okul puanı tutuyor.

2020-09-30 12:12
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Güneşli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Saruhanlı Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Manisa Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Kula Selim Sabahat Palanduz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Köprübaşı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi kaç puan 2023 97.5420
Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://hasanturekanadolu.meb.k12), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız