Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi

Manisa / Yunusemre

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi
 • Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Manisa
İlçesi Yunusemre
Başarı Puanı (OBP) 96.1236
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Manisa ili Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz ilk olarak 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girmiştir. Manisanın Duayeni hayırsever işadamı Sayın Hasan TÜREK tarafından yaptırılmıştır.

2005-2006 Eğitim Öğretim yılında Hasan Türek Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiş ve 614 öğrenci,46 öğretmen ve 6 personelle eğitim öğretimine devam etmektedir.

VİZYON : Hasan Türek Anadolu Lisesi olarak her zaman göreve hazır yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız; ülkesine hizmet bilincine sahip öğrencilerimiz, mezunlarımız ve velilerimiz ile güç birliği yaparak okulumuzu, Ortaöğretim giriş sınavlarında öncelikli tercih edilen, Ülkemize katılımcı, duyarlı, inisiyatif kullanabilen gençler yetiştirmektir.

MİSYON : Atatürkün gençlere emanet ettiği demokrasi bayrağını gelecek nesillere taşıyan, ülkesine ve insanlığa bağlılık duygusu gelişmiş, milli değerlere bağlı çağdaş ve laik gençler yetiştirmek; onları yetenekleri ön plana çıkarılmış bilgili, yaratıcı ve öz güvenli bireyler olarak hayata hazırlamak; tüm bilişim ve iletişim imkânlarını kullanarak gençlerimize 21. yüzyılın gerektirdiği donanımları kazandırmak için varız.

BAŞARILAR : Sosyal, sportif ve akademik alanda başarılarımız mevcuttur.

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Aynıali Mahallesi Kenzi Caddesi No.24 Yunusemre / Manisa

Tel: 0236 238 4777

Fax: 0236 238 0955

web: http://hasanturekanadolu.meb.k12.tr

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Turgutlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Salihli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://hasanturekanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız