Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Manisa / Yunusemre

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.8444
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi Manisa ili Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.8444".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
92.8444
2020
92.8519
Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2005- 2006 Öğretim yılında Okulumuz Anadolu statüsüne geçerek Cumhuriyet Anadolu Lisesi olmuştur. Okulumuz, tek bloğa yayılmış olan 21 derslik, 2 Fen Lab., 1 Bilgisayar Lab., 4 idari oda, 2 rehberlik servisi, 1 öğretmenler odası, 1 Kütüphane, 1 Konferans Salonu, 1 Görsel Sanatlar Sınıfı, 1 Müzik Sınıfı ve 1 Spor odasından oluşmaktadır.

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı itibarıyla okulumuzda 1 müdür, 1 müdür baş yardımcısı, 2 müdür yardımcısı, 42 öğretmen, 2 rehber öğretmen, 1 memur, 3 hizmetli ve 545 öğrenci bulunmaktadır. Okulumuz kapalı devre güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Bina içi ve dışı ses sistemi mevcuttur.

2014 yılında okulumuzdan mezun olan 138 öğrenciden 98´i üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşti. 40 Öğrencimiz ise 2014 yılı sınav sonuçlarına göre üniversiteye yerleşebilecek puan almasına rağmen gelecek yıl daha iyi bir bölüme yerleşmek amacıyla düşük puanlı yerleri tercih etmediler.

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Topçu Asım Mh. 3517 Sk. No 6 Manisa

Tel: 02362312539

Fax: 0 236 239 65 65

web: https://manisacal.meb.k12.tr

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Kamil]

SU ANKİ ORTALAMASI KAÇTIR

2022-03-28 01:27
 
0
 
0
[Yakup Cengiz]

Bu 2021 içinmi lütfen cevap verin

2021-05-31 19:39
 
0
 
0
[Yakup Cengiz]

Bu 2021 içinmi lütfen cevap verin

2021-05-31 19:38
 
0
 
0
[isimsiz]

92 puanla alıyor

2021-02-01 15:54
 
0
 
0
Reklam
[SeÜç]

2020 CUMHURİYET LİSESİ YEREL YERLEŞYİRMEDE ORTALAMASI KAÇ

2020-06-24 01:26
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 38

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Turgutlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Salihli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://manisacal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız