Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi

Manisa / Yunusemre

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi
 • Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Manisa
İlçesi Yunusemre
Başarı Puanı (OBP) 94.9607
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Manisa ili Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1993 yılında Milli Eğitim Bakanlığının 27.07.19997 tarih ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 93/13036 sayılı onayı ile Merkez Anadolu Lisesi adıyla açılmıştır. İlk yıl 72 öğrenciyi ön kayıtla ortaokul hazırlık sınıfına alarak eğitim-öğretime başlamıştır. 1993-1994 ile 1994-1995 öğretim yıllarında merkez Ahmet Tütüncüoğlu İlköğretim Okulunun ek binasında ,1004-1995 ile 1996-1997 öğretim yıllarında merkez Atatürk İlköğretim Okulunun ek binasında eğitim-öğretimimize devam ettik.

Okulumuza Milli Eğitim Bakanlığının 24.09.1997 tarih ve 500/31340 sayılı kararı ile Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi adı verilmiştir. Yeni okul binamızda 1997-1998 öğretim yılından itibaren eğitim-öğretimimizi sürdürüyoruz.

Vizyon Ülkemizin en başarılı ve en mutlu öğretmen, öğrencilerinin ve paydaşlarının olduğu Anadolu Lisesi olmaktır.

Misyon Yaşama saygılı, ulusal ve evrensel değerleri özümsemiş, kendini tanıyan, sorunlara çok yönlü bakan, okumayı-araştırmayı, sorgulamayı alışkanlık edinen, doğru düşünen, kendini sürekli yenileyen ve geliştiren, özgür ve bilimsel düşünce gücüne sahip, bilimi sadece alıp kullanan değil, üreten ve öğrenmeyi bilen bireylerin yetişmesini sağlamaktır.

Okul İle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Başarılar

2015 LYS Yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Sınava giren 103 öğrencimizden 78 tanesi bir yüksek öğretim programına yerleştirilmiştir. Okulumuzun 2015 LYS yerleştirme yüzdesi %76 dır.
 • 2013-2014 %78
 • 2014-2015 %80

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: 75.Yıl Mahallesi 5330 Sokak No10 Laleli Yunusemre/MANİSA

Tel: 0 236 233 81 71

Fax: 0 236 233 81 72

web: http://dundarcilogluanadolulisesi.meb.k12.tr

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Turgutlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Salihli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://dundarcilogluanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız