Turgutlu Anadolu Lisesi

Manisa / Turgutlu

Turgutlu Anadolu Lisesi
 • Turgutlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Manisa
İlçesi Turgutlu
Başarı Puanı (OBP) 95.0020
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Turgutlu Anadolu Lisesi Manisa ili Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Turgutlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Turgutlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Turgutlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Turgutlu Anadolu Lisesi Okulumuz ilk olarak 1989-1990 Öğretim Yılında Niyazi Üzmez Lisesi bünyesinde iki Hazırlık sınıfı olarak eğitim ve öğretime açılmıştır. 1990-1991 ve 1991-1992 Öğretim Yılında Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunda, 1992-1993 Öğretim Yılında Samiye Nuri Sevil İlköğretim Okulunda eğitim öğretimini sürdürdükten sonra, 1993-1994 Öğretim Yılında Turgutlu Toplu Konut İdaresi tarafından tahsis edilen arsaya MEB tarafından mevcut okul binası, öğrenci yurdu ve lojman yaptırılmak suretiyle bugünkü binasında eğitim öğretime başlamıştır.

Halen burada Eğitim ve Öğretime devam etmektedir.,

VİZYON Biz istiyoruz ki: Öğrencilerimiz, kültürel mirası değerlendirebilen, bilim ve teknolojinin farkında olan, yaşanan hayatı yorumlayabilen ve problemlere çözüm üretebilen bireyler olarak yetişsin. Değişim ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, yüksek moral değerlere sahip, düşünen, sorgulayan, inancını aklıyla, bütünleştirebilen çağdaş, demokrat ve lâik bireyler olarak ülkemizin geleceğinde yerimizi alalım.

MİSYON Biz Turgutlu Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri, çalışanları ve velileri olarak: "Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin yılmaz savunucusu, kişisel ve toplumsal sorumluluk taşıyan, ulusal kültürünü evrensel kültür değerleriyle uzlaştırabilen, inançlarıyla bilim arasında tercih yapmak zorunda kalmadan ikisinin bütünlüğünü sağlayabilen, dilini güzel konuşup yazan, bir yabancı dili iyi öğrenmiş, özgüven duygusu gelişmiş, saygı ve sevgi ile dolu, yapıcı, yaratıcı, üretken, girişimci, barıştan yana, sorumluluk gerektiğinde risk alabilen, bireysel karar verme yeteneğine sahip" insan yetiştirmek için, eğitim yapıyoruz.

BAŞARILAR 2005 ÖSS YABANCI DİL TÜRKİYE 1.Sİ

Turgutlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Turgutlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ergenekon Mah. Kanuni Sultan Süleyman Cad. Turgutlu / MANİSA

Tel: 0 236 3131517

Fax: 0 236 3143887

web: http://tal45.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Turgutlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Salihli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Turgutlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Turgutlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tal45.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Turgutlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Turgutlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Turgutlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Turgutlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız