Senem Aka Anadolu Lisesi

Manisa / Turgutlu

Senem Aka Anadolu Lisesi
 • Senem Aka Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Manisa
İlçesi Turgutlu
OBP Puanı (*) 91.4416
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Senem Aka Anadolu Lisesi Manisa ili Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Senem Aka Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Senem Aka Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.4416". Senem Aka Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Senem Aka Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2012 Yılında okulumuzun ismi Senem Aka Anadolu Lisesi Olarak değiştirilmiştir. Bodrum ve zemin kat ile birlikte 5 katlı olan okulumuz merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. 25 derslik 5 laboratuar, konferans salonu, kantin ve 5 idare odasından oluşmaktadır. Ayrıca 350 öğrenci kapasiteli spor salonu da mevcuttur. Çevre düzenlemesi halen devam etmekte olan okulumuzun öğrenim şekli karmadır. Kütüphanemiz birçok esere sahiptir. Bilgisayar laboratuar sayısı 2 olup internet erişimi ile öğrencilerimize hizmet vermektedir. Ayrıca öğrenci kulüplerimizin aktiviteleri sürekli olarak artmakta, sportif ve sosyal alanda başarılı çalışmalar yapmaktadır.

VİZYON Mensubu olmaktan gurur duyulan, eğitim-öğretim alanında öncü ve saygın bir kurum olmak; Karşılaşacağı güçlükler karşısında yılmayan, çözümsüzlüğün değil çözümün bir parçası olmayı hayat felsefesi haline getiren, teknolojide durağan değil kendini ve etrafını yenileyen, kendini yenilerken kendi değerlerini de korumayı bilen, çalışırken dinlenen değil, dinlenirken çalışan ve her ne pahasına olursa olsun birbirini seven nesiller yetiştirmek...

MİSYON Tarihinden aldığı güçle geleceğe güvenle bakan, bilimin ışığında bilginin peşinden koşan, koşarken öğrenen, öğrendiğini sorgulayan, yorulduğunda yürüyen, sevinci paylaşan, acıyı bölüşen, birlikte ağlayıp birlikte gülen insanlar yetiştirmek için varız...
 • Öğretmen Sayısı : 39
 • Rehber Öğretmen Sayısı :
 • Öğrenci Sayısı : 643
 • Öğretim Şekli : Tam Öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:50
 • Derslik Sayısı : 26
 • Atölye-İşlik Sayısı : 2
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2

Senem Aka Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Senem Aka Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ergenekon Mah. Osmangazi Cad. No10

Tel: 02363145044

Fax: 02363145062

web: http://senemakaal.meb.k12.tr

Senem Aka Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Melisa ]

Ve ayrıca MEB´in kendi sitesinde 21 derslik 974 öğrenci olduğu yazıyor yani sınıf başına 46-47 öğrenci düşüyor neredeyse 50 kişi buda eğitimin kalitesini oldukça düşürüyor

2021-08-05 00:44
 
0
 
0
[Melisa]

!! MUTLAKA OKU !!
Arkadaşlar bu okula gitmenizi tavsiye etmem onun yerine Turgutlu´da Selman ışılak veya Turgutlu Anadolu´ya gidin benim bir akrabam Turgutlu´da öğretmenlik yapıyor o söyledi eskiden Turgutlulun sınavsız alan en iyi okuluymuş ama şimdi deprem yönetmeliğine uymayan bir okulla birleştirmişler ve okulda sürekli olarak hem öğretmenler hemde öğrenciler kavga ediyor aralarında tartisiyorlarmış ben akrabamin bu okulda öğretmenlik yapan arkadaşıyla görüştüm okuldan dert yanıyor dediğim gibi kötü okullara kalmak yerine 2022 tayfa için çok sıkı çalışmalarını ve güzel fen sosyal veya NİTELİKLİ Anadolu liselerine gitmelerini tavsiye ederim umarım yorumum yararlı olmuştur mecbur gidecek olanlara sabır diliyorum 😂 (Manisa sosyal bilimler lisesini kazandım puanı yetenler için güzel okul tavsiye ederim ☺️)

2021-08-05 00:33
 
0
 
0
[Yağmur]

94.12 ile girdim duyumuma göre gayet güzel bir okul umarım. Lgs de isteyenler girebilmiştir

2021-07-26 17:33
 
0
 
0
[Filiz Karabulut]

Bende 89 ile giremedim...

2021-07-26 14:05
 
0
 
0
[isimsiz]

88 ile giremedim 88 ve 88 altı olanlara yazıyorum.

2021-07-26 13:32
 
0
 
0
[Murat Samtaş]

Bu sene oğlum mezun oldu ortalaması 86 87 arası sizin okula yazılmak istiyoruz yazılabilirmiyiz bilgi verebilirmisiniz lütfen

2021-07-05 11:26
 
0
 
0
[Osman aslangiray]

Harika bir okul, buradan mezunum ve bana katkısı çok büyük hocalarımız çok çok iyi insanlardı ve çok basariliydilar sosyal faaliyetleri çok geniş bir okul size bir sürü imkan sunar yaşım tutsa bende gitsem

2019-10-03 11:05
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Turgutlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Salihli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Senem Aka Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Senem Aka Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://senemakaal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Senem Aka Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Senem Aka Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Senem Aka Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Senem Aka Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız