Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0454 225 87 72
0454 225 70 72
Adres Aksu Mahallesi, 49. Sk., 28100 Giresun Merkez/Giresun, Türkiye
MEB logo Giresun / Merkez
Giresun Fen Lisesi

http://giresunfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 381.5092
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Giresun Fen Lisesi Giresun ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Giresun Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Giresun Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Giresun Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Giresun Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Giresun Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Giresun Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Giresun Fen Lisesi Taban Puanı 381.5092 -
2017 Giresun Fen Lisesi Taban Puanı 486.4231 3.2700
2016 Giresun Fen Lisesi Taban Puanı
478.0270 2.7600

Giresun Fen Lisesi 2004 yılı Ağustos ayında Giresun ilinin ilk Fen Lisesi olarak hizmete açılmıştır.2004-2005 Eğitim Öğretim yılına 2 şube ve 48 öğrenci ile başlayan okulumuz, ilk mezunlarını 2007 yılında vermiştir. 2009 yılı Mayıs ayında bugünkü hizmet binasına taşınan okulumuz bir kampüs alanı içinde eğitim binası, kız ve erkek pansiyonları, okul yemekhanesi, kapalı spor salonu ve lojmanıyla faaliyetlerine devam etmektedir. Okulumuzun 2014-15 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı, 25 öğretmen ve 428 öğrencisi mevcuttur.

 Giresun Fen Lisesi öğrencileri okulun kurulduğu günden itibaren başta eğitim, kültür ve spor alanları olmak üzere, bir çok başarıya imza atmışlardır.

 2014-2015 Eğitim öğretim yılı itibariyle mezunlarımız 165 Tıp Fakültesi, 106 Mühendislik Fakültesi, 17 Mimarlık Fakültesi, 17 Diş Hekimliği Fakültesi, 17 Eczacılık Fakültesi, 13 Hukuk Fakültesi olmak üzere çeşitli bölümlere yerleşmişlerdir. 

Giresun Fen Lisesi

Okulumuz 26 TÜBİTAK proje başvurusu yapmış ve Samsun bölge sergisinde projelerimiz gösterime sunulmuştur. Avrupa Birliği projeleri üreten öğrencilerimiz,DOESEF ve ICYS (Uluslararası Genç Bilim İnsanları) gibi ulusal ve uluslar arası yarışmalarda projelerimizi sergilemişlerdir.

Öğrencilerimiz İl Öğrenci Meclis Başkanlığı yapmışlardır.

Satranç turnuvaları, münazara yarışmalarında başarılar elde edilmiş, Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı ve Giresun temalı yarışmalarda okulumuz başarıyla temsil edilmiştir.

Giresun ilinde Badminton, masa tenisi, basketbol, futsal ve atletizm müsabakalarında bir çok derece elde etmişlerdir.

Giresun Fen Lisesi; ait olduğu medeniyetin bilimsel ve kültürel miraslarının farkında, duyarlı, evrensel vizyona ve disiplinli bir hayat tarzına sahip üretken bireyler yetiştirmek için kaliteli eğitimin gereklerine uygun fiziki alt yapısıyla ve sımsıcak bir aile ortamıyla her geçen gün yıldızı parlayan bir kurumdur.

VİZYON  Ülkemizin fen liseleri arasında her zaman her alanda öncü ve saygın bir kurum olmak.

MİSYON  Biz, öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirerek, yeni teknolojileri kullanan, bilgi üreten, yeni projeler hazırlayan, dünya ile yarışan, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, laik, çağdaş, sosyal becerileri yüksek, yeniliklere açık, milli ve manevi değerlere bağlı bireyler yetiştirmek için varız.

BAŞARILAR

YGS´de olduğu gibi, LYS´de de Giresun Birinciliği,İkinciliği ve Üçüncülüğü Giresun Fen Lisesi Ailesinden  çıktı. Giresun Fen Lisesi

 • İlk   1000´de        3 derece
 • İlk   5000´de      13 derece
 • İlk   10000´de    23 derece
 • İlk   20000´de    39 dereceyi öğrencilerimiz elde etmiştir. 
 • Öğretmen : 32
 • Rehber Öğretmen : 1
 • Öğrenci : 480
 • Derslik : 16
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal Öğretim
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:30 / 16:10
 • Bağlantı : ADSL (4 Mbit)
 • Yabancı Dil : İNGİLİZCE-ALMANCA
 • Isınma : Kömür
 • Lojman : 10 Daire Sayısı:1
 • Ulaşım : Şehir İçi dolmuşlar ile sağlanmaktadır.
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : 8 Km
Giresun Fen Lisesi Giresun Fen Lisesi Giresun Fen Lisesi Giresun Fen Lisesi Giresun Fen Lisesi

Giresun Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Giresun Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Giresun Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Giresun Fen Lisesi'nin başarılarını, Giresun Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0454 225 87 72
Okulun Faxı: 0454 225 70 72
Okulun Adresi: Aksu Mahallesi, 49. Sk., 28100 Giresun Merkez/Giresun, Türkiye

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Giresun Giresun Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Giresun Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Giresun Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Giresun Fen Lisesi taban puanı 2019 , Giresun Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Giresun Fen Lisesi yorumları, Giresun Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Giresun Fen Lisesi nerede?, Giresun Fen Lisesi üniversite başarısı, Giresun Fen Lisesi formaları, Giresun Fen Lisesi adresi, Giresun Fen Lisesi başarıları, Giresun Fen Lisesi Giresun, Merkez Giresun Fen Lisesi

google+ google+ google+