Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi

Manisa / Soma

Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi
 • Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Manisa
İlçesi Soma
OBP Puanı (*) 91.0296
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Manisa ili Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.0296". Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Öncelikle soma rıfat dağdelen anadolu lisesini seçmeniz için en büyük sebep kendi puanının çok üstündeki okullarla başarı anlamında yarışabilmesidir.Ayrıca okulumuz kapalı spor salonuyla ,yüksek kapasiteli konferans salonuyla,yeni yapılmış lüks kütüphanesiyle kısacası tüm imkanlarıyla öğrencilerine lise hayatları boyunca donanımlı bir eğitim vermektedir.Ve okulumuz sevecen ve anlayışlı öğretmen kadrosuyla ve sıcak dostuklarıyla adeta bir aile ortamı oluşturmaktadır.Yani okulumuz hem akademik hem de kişisel gelişim anlamında bir çok okulu geride bırakacak kalitededir.

Okulumuz; Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi Bölge Müdürü Rıfat Dağdelen'in önderliğinde kurulan Lise Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapıldığından dolayı, okulumuza verilen "Soma Anadolu Lisesi" ismi, dönemin Manisa Valisi Sayın Necati ÇETİNKAYA tarafından "SOMA RIFAT DAĞDELEN ANADOLU LİSESİ" olarak değiştirilmiştir.

VİZYON Vizyonumuz BİZ, Bilgi Çağı'na uyarlanmış bir kurum olarak; Öğrencilerimizin; kendine güvenen, ideallerini gerçekleştirmeye istekli,toplum içinde başkalarının hak ve özgürlüklerine saygı duyan birey olmalarını sağlama, Her çocuğun içindeki yaratıcı, çok yönlü, haklarını koruyabilen,güven, hoşgörü ve sevginin hakim olduğu bir ortam yaratmak, Eğitim - Öğretim etkinliklerinde, çağdaş teknolojinin getirdiği tüm olanakların kullanıldığı bir ortamı öğrencilerimizin hizmetine sunmak, Okulumuzu; öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile çevrede örnek gösterebilecek ve gurur duyacak bir kurum haline getirmek, Öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarını en kısa sürede gidererek, onları başarıya götüren yolda motive edip, umut ve güveni aşılayarak hedeflerine emin adımlarla gitmelerini sağlamak, Gençlerimize mutlu ve başarılı bireyler olma isteğini ve yeteneğini kazandırmak İÇİN VARIZ.

MİSYON Misyonumuz Ulusal ve evrensel değerlerin farkında olup, değişime ve gelişime açık; Atatürk ilkelerine bağlı; laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen; kendine güvenli; çevresine saygılı; yaratıcı ve farklı düşünebilen, özgür, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek, Bilginin yanında uygar davranışın önemini bilen bir gelecek nesil yaratmak, sevgi ve saygının; güven ve huzur sağlandığı, mutlu ve gurur duyacağımız başarılı bir okul olmak hedefimizdir.

BAŞARILAR
 1. 2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 2. 2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 3. 2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 • Öğretmen Sayısı : 37
 • Öğrenci Sayısı : 671
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:10-16:10
 • Derslik Sayısı : 25
 • Atölye-İşlik Sayısı : 2
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (512 Kbit)
 • Isınma Şekli : KALORİFER
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 1-2 km
 • Ulaşım : Belediye otobüsü

Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Zafer Mh. Turgutalp Köyü, 45500 Soma/Manisa, Türkiye

Tel: 2366151404

Fax: 2366150751

web: http://rdal.meb.k12.tr

Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[YusuF]

Benim diploma puanım yani 6,7,8 ortalaması okul başarı puanım 91.3000 ve şuan rıfata girmeye çalışıyorum 91 üstü alcak diyo bazı hocalar ama rıfat taban puanı 95 diyo yani hiç belli olmaz

2021-07-05 17:11
 
0
 
0
[YusuF]

Benim diploma puanım yani 6,7,8 ortalaması okul başarı puanım 91.3000 ve şuan rıfata girmeye çalışıyorum 91 üstü alcak diyo bazı hocalar ama rıfat taban puanı 95 diyo yani hiç belli olmaz

2021-07-05 17:10
 
0
 
0
[Canan ]

Benim puanım 87.3849 alırmı acaba

2021-07-04 12:23
 
0
 
0
[Elif..]

Neden bu life yerine cemil merici seçiyorlar?

2021-05-02 19:46
 
0
 
0
[Emincan ince]

Benim ort 89.7..... lerde acaba girebilirmiyim

2020-06-19 11:07
 
0
 
0
[Sena Derin Dereli]

2020 kontenjan sayısı kaç?
Ve 83 84 CİVARI ort ile alıyor mu?

2020-06-16 15:06
 
0
 
0
[MURAT KOÇ]

Ben bu sene yani 2019-2020 eğitim öğretim yılında bu okulda okuyacağım.Okul Soma´nı Fen Lisesinden sonra gelen 1. Anadolu Lisesi...Kantini,Konferans Salonu,Spor Salanu,Öğretmenleri Kısacası her şeyi her özelliği Muhteşem.Kaliteli bir okul .*RDAL*ÇOK GÜZELL.

2019-08-21 19:36
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Turgutlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Salihli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://rdal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız