Saruhanlı Anadolu Lisesi

Manisa / Saruhanlı

Saruhanlı Anadolu Lisesi
 • Saruhanlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Manisa
İlçesi Saruhanlı
OBP Puanı (*) 86.7370
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Saruhanlı Anadolu Lisesi Manisa ili Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Saruhanlı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Saruhanlı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.7370". Saruhanlı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Saruhanlı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
 • Öğretmen :36
 • Öğrenci :443
 • Derslik :17
 • Konferans Salonu :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler BAŞLAMA SAATİ : 08:30 BİTİŞ SAATİ : 15:50
 • Isınma KALORİFER
 • Bağlantı Yok
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Ulaşım-
 • Servis Bilgisi TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI İLE YAPILMAKTADIR
 • Yerleşim Yeri Saruhanlı /MANİSA
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık OKULUMUZ İLÇE MERKEZİNDE, MANİSA MERKEZE 17 KM. DİR

Saruhanlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Saruhanlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Cengiz Topel Mh. Namık Kemal Cd. No.2 Saruhanlı / MANİSA

Tel: 02363571456

Fax:

web: http://saruhanlial.meb.k12.tr

Saruhanlı Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[İsmim ne?]

Ben Anadolu lisesi kazanmak istiyorum inşallah kazanırım. Herkese başarılar
Bu arada ben 8.sınıfım by by

2021-02-28 15:04
 
0
 
0
[Adını söylemek istemeyen ]

Binası yenilenirse ve kadrosunda birkaç değişiklik olsa iyi olabilir ve keşke genç bir müdür gelse şu okula artık.

2020-09-03 21:45
 
0
 
0
[Yorumcu]

Maşallah iyi okul.

2020-08-12 12:41
 
0
 
0
[SAL öğrencisi]

Köklü bir okul.

2020-08-12 11:56
 
0
 
0
[SAL öğrencisi]

Ben 95 OBP puanla geldim ama köylerden.11.sınıfım şuan ve 3 yılım iyi geçmişti nazar deymesin :) Saruhanlı´nın en tercih edilebilir okuli bana göre.

2020-08-12 11:54
 
0
 
0
[Muhammed]

Ben sınavsız 90 ortalama ile girmiştim aynı sitedeki gibi en düşük öğrenci 86 87 puanlarla geliyordu ama geneli 90 üzeri yani yüksek ortalama ile gelmişlerdi bizim sinifta.Nitelikli ve çok zeki öğrencilerdi gerçekten.LGS de çok 300 puan üzeri yapan hatta %10 luk dilimde olan ve gelen arkadaşlarım vardı sınıfta bu yüzden öğrenci ortamı çok iyi ama okulun binası eski ve küçük Müdürü çok sert ve disiplinli.Öğretmenleri çok iyi Ulaşımı kolay.Arkadaş ortamını tavsiye ederim hele hizmetliler çok iyi.Sınav başarısını bilmiyorum ama Eğer Tercih edicekseniz tavsiye ederim bizim sınıf 35 kişiydi Geneli Saruhanlılı öğrencilerin.Böyle bi okulun Nitelikli olmamasına şaşırdim ben açıkçası.Saruhanlıdaki en iyi Anadolu Lisesi diyebilirim.Okul direk ilçe merkezinde ve Manisaya 10 15 dakikalık mesafede.

2020-08-12 11:52
 
0
 
0
[Efekan]

Heh Teşekkürler Admin OBP yi düzeltmişsiniz.

2020-08-12 10:16
 
0
 
0
[Efekan]

Yaw okulun sitesinde OBP 86.8565 diyor.Sorubakta 68 şakamı terstenmi okudunuz puanı ? benim oğlum o okula 92 ortalamayla girdi.

2020-08-12 10:05
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Turgutlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Salihli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Saruhanlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Saruhanlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://saruhanlial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Saruhanlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Saruhanlı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Saruhanlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Saruhanlı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız