Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi

Manisa / Salihli

Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 432.7611
Güncel Yüzdelik Dilimi 6.91
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi Manisa ili Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 432.7611 6.91
2018 361.0497 7.03
2017 471.3839 8.92
Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi eğitim-öğretim veren iki binası, birer kız ve erkek pansiyonu, bir kapalı spor salonu ve 10 dairelik lojmanı bulunmaktadır. Eğitim-Öğretim binası içindeki mevcut sınıfların yanı sıra; idari birimler ile bir Fizik Laboratuarı, Kimya Laboratuarı,Biyoloji laboratuarı Bilgisayar Laboratuarı, bir Konferans Salonu, bir Kütüphane, Öğrenci Kantin ve Lokali, Resim Atölyesi, Müzik Odası, gibi üniteler mevcuttur.

Pansiyon bölümünde de aynı anda 180 kişinin yemek yiyebileceği Yemekhanesi, Mutfak, Revir, Öğrenci Kantini, Etüt (Ders Çalışma) Odaları ve diğer yan üniteler mevcuttur. Okulumuz Erkek pansiyonu 104,Kız Pansiyonu 60 öğrenci kapasitelidir. Kapalı spor salonunda öğrencilerimizin yapabileceği her türlü spor aktiviteleri için imkânlar mevcuttur. Okul kütüphanesi sürekli açık, okulda internet hizmetleri 24 saat kesintisiz ve ücretsizdir.

Okulumuzda halen idareciler dâhil 50 öğretmen, bir memur, bir hemşire, bir aşçı, bir şoför ve bir hizmetli olmak üzere 55 personel görev yapmaktadır. Okulumuzda öğrencilerimizin her türlü rehberlik hizmetlerinin yürütüldüğü Rehberlik bürosu açık tutulmakta ve Psikolojik Danışman öğretmenlerimiz görev yapmaktadır.

Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi , yıllardır hem üniversite sınavlarında, hem okullar arası bilgi ve kültür yarışmalarında ve hem de sosyal-sportif yarışmalarda ilçe, il ve Türkiye dereceleri alan ülkemizin sayılı ve başarılı okulları arasındadır.

Vizyon Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, yüksek moral değerlere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmek üzere her türlü teknoloji, tesis, organizasyon, anlayış ve insan kaynakları imkânlarına sahip bir okul olmak, istiyoruz.

Misyon Sekine Evren Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri, çalışanları ve velileri olarak; Atatürk ilke ve inkılaplarına yürekten bağlı, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin yılmaz savunucusu, kişisel ve toplumsal sorumluluk taşıyan,ulusal kültürünü evrensel kültür değerleriyle uzlaştırabilen, inançlarıyla bilim arasında tercih yapmak zorunda kalmadan ikisinin bütünlüğünü sağlayabilen, dilini güzel konuşup yazan,en az bir yabancı dili iyi öğrenmiş,özgüven duygusu gelişmiş,saygı ve sevgi ile dolu,yapıcı, yaratıcı, üretken, girişimci, barıştan yana, sorumluluk gerektiğinde risk alabilen, bireysel karar verme yeteneğine sahip,insan yetiştirmek için, eğitim yapıyoruz.İnanıyoruz ki; öğrencilerimizin, öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir. Öğrencilerimiz, bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur.

Başarılar
 • Tel 2367145898
 • Fax 2367120040
Aksoy Mahallesi Kamalı Sk. No14 Salihli
  http://seal.meb.k12.tr
Bu okula 6 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
1
2
Fatih Anadolu Lisesi
 • Yunusemre/Manisa

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi formaları, Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum