Salihli Anadolu Lisesi

Manisa / Salihli

Salihli Anadolu Lisesi
 • Salihli Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Manisa
İlçesi Salihli
Başarı Puanı (OBP) 92.7048
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Salihli Anadolu Lisesi Manisa ili Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Salihli Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Salihli Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Salihli Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Salihli Anadolu lisesi 2005-2006 Eğitim öğretim yılından beri faaliyet göstermektedir.2006-2007 Eğitim öğretim yılında Türk Birliği Lisesinin boşalttığı Fahriye Hanım İlköğretim okulunun ek binasına taşınmış olup hala burada eğitime devam edilmektedir.

2015-2016 eğitim-öğretim yılında 32 öğretmen, 2 memur, 1 hizmetli ve 416 öğrenci ile eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

FAALİYET ALANI Okulumuz TEOG sonuçlarına göre öğrenci kaydetmekte, okulumuzda akademik eğitim uygulanmakta olup, öğrencilerimiz yüksek öğrenime hazırlanmaktadırlar. Okulumuzda öğrencilerimize rehberlik servisinde hem psikolojik danışmanlık hem de mesleki rehberlik alanlarında hizmet verilmektedir

OKULUMUZUN AMACI: Öğrencilerin İlgi,yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarına ve yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır

VİZYON Salihli Anadolu Lisesi olarak, tüm öğrencilerimizi; Atatürk İlkelerine bağlı; Atatürkçü düşünce sistemini benimsemiş, Milli değerlere sahip, Çağın değişimlerine uyum sağlayabilecek, Öğrenmeyi yaşam boyu davranış haline getirebilen, Bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisine sahip, Özgür düşünceli, araştırmacı, bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, Sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı, yeni bilgiler üreten, yeni projeler hazırlayan, İlgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda; referansı bilim gücü olan, çağdaş dünya insanı olarak yetiştirmek için kaliteli eğitim ve öğretimi sunarak kendi geleneğini oluşturmuş model bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON Salihli Anadolu Lisesi olarak, Öğrenci merkezli, dinamik ve etkileşimsel bir eğitim öğretim programı uygulayarak; Eğitim öğretim metot ve tekniklerindeki gelişimlerin izleyicisi, yaratıcısı ve uygulayıcısı olmak. Bilgi toplumunun gerektirdiği kişisel özelliklere ve donanıma sahip araştırma öğrenme ve güzel sanatlardan zevk alan, doğa ve çevreye duyarlı, Veli, öğrenci, okul çalışanı güven ve bağlılığı yaratmak. İnsan hak ve özgürlüklerine saygılı, Milli ve manevi değerler ile Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı bireyler yetiştirmektir. " Düşüncelerimiz ne ise yaşamımız da odur. Yaşamınızın gidişini değiştirmek istiyorsanız, düşüncelerinizi değiştirmelisiniz."

 • Öğretmen Sayısı : 32
 • Öğrenci Sayısı : 350
 • Öğretim Şekli : Tam Gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:20
 • Derslik Sayısı : 15
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1

Salihli Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Salihli Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Cumhuriyet mah. 325 sok. No 25 Salihli/MANİSA

Tel: 02367160853

Fax: 02367160852

web: http://salihlianadolu.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Turgutlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Salihli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Salihli Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Salihli Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://salihlianadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Salihli Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Salihli Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Salihli Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Salihli Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız