Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 236 614 14 06
0 236 614 14 08
Adres Hürriyet Mahallesi Rüzgar Sokak No 25 Soma/Manisa
MEB logo Manisa / Soma
Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi

http://somafenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 383.1824
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi Manisa ili Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi Taban Puanı 383.1824 -
2017 Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi Taban Puanı 486.2045 3.3500
2016 Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi Taban Puanı
476.9530 2.9600

Okulumuz 2010 yılında Soma Anadolu Öğretmen Lisesinin En Üst Katında Eğitim-Öğretim Hayatına 52 Öğrenci, 4 İdareci lie başladı

VİZYON Soma Fen Lisesi olarak vizyonumuz, evrensel değerler ışığında bilim,teknoloji birikiminden yararlanarak ülkenin geleceği için matematik ve fen bilimleri alanlarında gereksinim duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesine görev edinmiştir.

MİSYON Soma Fen Lisesi olarak misyonumuz, ulus ve uluslararası ortamlarda mensubu olmaktan övünç duyulan, vereceği eğitim-öğretim ve yetiştireceği bilim adalamları ile ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmasına katkıda bulunacak Fen Lisesi olmaktır.

BAŞARILAR

 2015 YGS'de Okulumuz, YGS de büyük bir başarıya imza attı.Türkiye genelinde İlk 10000 içinde 12,ilk 20000 içinde ise 22 öğrencimiz yer aldı.Toplamda 56 Öğrencimizin katıldığı YGS sonuçları ile tüm öğrencilerimiz LYS ye büyük umutlarla hazırlanmaya başladı.Okul Öğretmen ve İdarecileri olarak Çocuklarımızı tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz. 

2015 Üniversite yerleştirmeleri sonucu öğrencilerimiz; mühendislik 12, tıp 10,diş hekimliği 2,eczacılık 2,hukuk 2, ftr 2, beslenme diyetetik 1, mimarlık 1, siyaset bilimi ve kamu yönetimi 1 ve hemşirelik 1 bölümlerine kayıt hakkı kazanmışlardır.

 • Öğretmen :16
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :343
 • Derslik :12
 • Müzik Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:30-16:00
 • Isınma KALORİFER
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE VE ALMANCA
 • Pansiyon Bilgileri KIZ VE ERKEK ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN PANSİYON İMKANI BULUNMAKTADIR.
 • Ulaşım servis
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yer iİlçe merkez
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 5km

Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin başarılarını, Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 236 614 14 06
Okulun Faxı: 0 236 614 14 08
Okulun Adresi: Hürriyet Mahallesi Rüzgar Sokak No 25 Soma/Manisa

Bu okula 17 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Manisa Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi taban puanı 2019 , Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi yorumları, Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi nerede?, Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi üniversite başarısı, Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi formaları, Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi adresi, Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi başarıları, Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi Manisa, Soma Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi

google+ google+ google+