Alaşehir Fen Lisesi

Manisa / Alaşehir

Alaşehir Fen Lisesi
 • Alaşehir Fen Lisesi
  Ekle
 • 47
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Manisa
İlçesi Alaşehir
Taban Puanı 398.3485
Yüzdelik Dilimi 5.83
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Alaşehir Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Alaşehir Fen Lisesi Manisa ili Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Alaşehir Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Alaşehir Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
60
2020
150
2019
90
2018
90
Alaşehir Fen Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 398.3485 5.83
2020 414.0586 5.62
2019 442.2723 5.46
2018 371.8442 5.46
2017 482.9836 4.56
Alaşehir Fen Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Alaşehir Fen Lisesi 2011 - 2012 öğretim yılında Alaşehir Atatürk Anadolu Lisesinin binasında eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulumuz Alaşehir Fen Lisesi, 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı başında Alaşehir Atatürk Anadolu Lisesinin binasında eğitim hayatına başlamış, 6 yıl burada eğitim verdikten sonra 2017/2018 Eğitim Öğretim yılında yapılan mevcut binasına taşınmıştır.

2015 Yılında sınava giren 39 öğrencimizden;
 • TIP Fakültesi 10 öğrenci,
 • Mühendislik Fakültesi 7 öğrenci,
 • Sağlık Bilimleri 7 öğrenci,
 • Gıda Mühendisliği 1 öğrenci,
 • Hukuk Fakültesi 1 öğrenci,
 • Mimarlık 1 öğrenci,
 • Öğretmen :27
 • Öğrenci :265
 • Derslik :14
 • Konferans Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :2
 • BT Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Revir:1
 • Saatler
 • Isınma Kalofifer
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık okulumuz manisa il merkezine 119 km olup alşehir ilçe merkezindedir.

Alaşehir Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Alaşehir Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe

Adres: Adres Ilıca Mh. Ulupınar Bağyolu Kümeevleri No 6 45600 Alaşehir / Manisa

Tel: 02366532200

Fax: 02366543100

web: http://alfenlisesi.meb.k12.tr

Alaşehir Fen Lisesi ile ilgili 47 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[xxxxx]

tek kelımyle gelmeyın

2021-07-20 20:03
 
0
 
0
[ENSAR]

6.05 ile girer miyim ? Cevaplarsanız sevinirim

2021-07-02 13:35
 
0
 
0
[alttaki görmüş geçirmişten ]

LGS´den çıkmış kıymetli kardeşlerim öncelikle hoş geldiniz, ama okula gelmediniz umarım... Sebebini 2 şey ile açıklayabiliriz zaten, fizik ve türkçe konusundaki felaketi. Hedefi yüksek olan kardeşlerim ben okuyup büyük adam olucam diyen nazif gibileri ,gelmeyin tyt´nin bel kemiği türkçe okulda anlatılmıyor onun yerine edebiyat işliyorsunuz , evet EDEBİYAT işliyorsunuz. AYT´nin korkulu rüyası,torku momentumu manyetizması optiği dalgası harmoniği çemberseli... fiziğin ne kadar zor olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım. Bu dersin zorluğu yetmezmiş gibi siz fiziği tek başınıza öğrenmek zorundasınız. Neden mi ? instagram sayfasından bu okulda okuyan birini tutun yapışın sorun o size anlatır. Ben zaten şans eseri geliyorum buraya la diyen kıymetli kardeşlerim. Siz de gelmeyin gidin salihli sekine evrene en azından okulun bahçesi felan var yurdun ortamları felan güzel alaşehir fen de bahçe desen yok arkamızda dağ var malum ** kutlamaya çıkıyoruz arada o kadar. max seviye bu. Evet alaşehir fen lisesinin fen liseliği sadece adıyla sınırlıdır arkadaşlar bunu aklınızda bulundurarak gelin diyorum başka da bişe demiyorum çünkü o kadar vasat bir okul ki başka anlatılacak özelliği yok.(yazım noktalama yanlışı yaptıysam mazur görün dediğim gibi onları görmek yerine recaizade mahmut ekremin araba sevdasını gördük.)

2021-06-05 20:55
 
0
 
0
[ögrenci]

bu sene insallah buraya gelmek istiyorum bu sene kac yuzdelık dilimle alır size?

2021-03-31 21:04
 
0
 
0
[asla yayınlanmayan yoruml]

burda okulu öven insanlar ya öğretmenlerimiz ya da öğretmen çocuklarımızdır yazmayın arkadaşlar bu okulu güzelleştiren öğrencileri okula bağlayan tek şey arkadaşlıklardır öğretmenler hakkında konuşmayacağım bile....

2020-10-28 13:51
 
0
 
0
[Yorumcu ]

Öncelikle bu yorumda dahil diğer yorumlarda yazan her şey kişiseldir ve herkese göre değişebilir. İlk olarak okuldan bahsedeyim. Okulun geçen yıl mezun olan öğrencilerinden itibaren eski öğrencilerinin okulu sevmiyor olma sebeplerinden biri okulun eskiden başka bir okul binasında eğitim veriyor olması ve bu okul binasının pek iyi olmamasıdır bence. Şuana gelirsek yeni okul binası gayet temiz ve güzel hatta tuvaletleri bile temiz ve güzel. Okul bahçesi gercketen çok dar ve harekete elverişsiz bu yönden çok kötü fakat beden derslerinde eğer birşeyler yapmak istersek okulun önündeki boş alana ya da yurt bahçesine gitmeye izin veriliyor(okul ve yurt aşırı yakın). Okuldaki pek çok öğretmen gerçekten idealist ve "dersi anlatır paramı alırım" kafasından uzak, gercketen size birşeyler öğretmeye çalışıyorlar. Bunun yanında elbette her okulda olduğu gibi 2-3tane size yetersiz gelebilecek, ne anlattığını anlamadığınız hocalar olabilir eğer onlara denk gelirseniz o derse biraz daha çalışıp ya da o hocanın girmediği bir sınıfa geçip bu sorunu çözebilirsiniz. Yurda gelirsek yurt pek çok yurdun sahip olmadığı bir özelliğe sahip her odanın kendi banyosu var. Bildiğiniz gibi çoğu yurtta kar banyoları (20-30 kişilik) var. Yurt odaları min 4, max 6 kisilik. Odalar küçük fakat sonuç olarak oraya at koşturmaya gitmiyorsunuz eğer oda arkadaşlarınızla iyi anlaşırsanız kısa sürede odaya alışırsınız. Odalar haftada 2-3 kez temizleniyor fakat bu temizlik yetersiz gelebilir çünkü dip bucak bir temizlik yok. Eğer takıntılı biriyseniz yurdun malzemeleriyle odayı temizleyebilirsiniz kendiniz. Yurdun yemeklerine gelirsek çeşit gercketen çok ve haftada en az 3 kez tavuk, balık ya da kırmızı et veriliyor. Yemekler çok iyi diyemem sonuç olarak 300 kişiye yemek yapmak kolay değil evde kendimize bile yemek yaparken sorunlar olabiliyoe yurtta da yemekler yenmeyecek şekilde değil. Sınıflar arasında alt sınıf üst sınıf muhabbeti özellikle erkek yurdunda neredeyse hiç yok eğer bir sorun varsa bu alt-üst sınıf sorunu değil kişisel bir sorundur. Yurdun bahçesi çok geniş ve güzel. Eğer isterseniz voleybol, basketbol ve yürüyüş yapabilirsiniz. Erkek tarsfinda bir masa tenisi yeri ve bahcedeki çardakların birinde boks torbası da vardı. Ders çalışmak için yurtta etüt saatleri var 19.30-21.00 ve 21.30-22.30 (bu saatler mevsime göre değişiyor) saatleri arası etüt saatleridir. Bu zaman diliminde telefonlara el konur ve etüt bitimi verilir. Etutun verimliliği size ve seçtiğiniz odaya bağlı. Çalışkan kişilerin odaları hep sessizdir. Yurdun bir güzel tarafı da yurtta çoğunlukla okuldaki öğretmenlerin nöbetçi olması ve sizin istediğiniz zaman onlara soru sorabiliyor olmanız ve hatta konu anlattırabiliyor olmanız. Okulun konumu şehir merkezine (küçük bir ilçe zaten) yürüyerek 15dk fakat 15dakikada bir kalkan otobüslerde var. Sosyal bir şehir değil sadece sinemaya gider, yemek yer yada sevgi yolunda yukarı aşağı yürüsünüz. Sanırım bu kadar. Daha yazmak isterdim ama yer yok

2020-10-24 16:54
 
0
 
0
[Görmüş Geçirmiş]

Okulda uzun süre öğretim gördüm , görüyorum. Öncelikle yurtta kalacaklar için öğretmenlerle soru çözmek gibi büyük avantajların yanında büyük psikolojik dezavantajlar da var. Bu okulu eğer üniversite eğitimime giden yol için sadece küçük bir durak gözüyle bakarsanız çok zorluk yaşamayacaksınızdır. Olumsuz yorum yapan insanlar haklı olmakla birlikte bunu unutuyor. Deneme sınavları 9-10 da her ay düzenli olarak yapılıyor. Bu sınavları ciddiye alıp rekabet ortamından faydalanmalısınız.(11-12.sınıfların deneme programını bilmiyorum ama 2 haftada 1 veya haftada 1 olması gerek.) Fazla edebiyat yapmamak gerekirse eğer ben sosyal bir 4 yıl , eğlenerek , dolu dolu geçirmek istiyorum diyorsanız gelmemenizi öneririm.

2020-07-23 20:48
 
0
 
0
[Afl li genç ]

Öncelikle selamun aleykum
Ben alasehir fen lisesinde 9.sınıf öğrencisiyim alasehire çok yakın bir ilçeden geliyorum okula
Başlangıçta yani okul başladiginda 1 hafta yurtta kaldım ve kalmakla dönmem bir oldu diyebilirim sonraki haftalarda servisle gelip gittim.
Şahsi görüşüm okulun yurdu bana göre değil.6 kişilik oda bana göre değil.kolonlu dolap bana göre değil.20 kişilik etüt odası bana göre değil.
Aynı zamanda okulun kendisi güzel diğer yorumlardaki bazı görüşler de katılıyorum ama onları kendi yorumunda belirtmek istemiyorum.hic kimse isteyerek yurtta kalmak istemez mutlaka onları mecbur edecek bir sebep vardır yurt güzel değil ama okulu ve öğretmenleri seviyorum onlar çok iyiler.

2019-11-20 23:44
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 29

Manisa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Halil Kale Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Manisa Tobb Bülent Koşmaz Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 37

Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Alaşehir Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Alaşehir Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://alfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Alaşehir Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Alaşehir Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Alaşehir Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Alaşehir Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız