Alaşehir Fen Lisesi

Manisa / Alaşehir

Alaşehir Fen Lisesi
Ekle
Ekle
59
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 453.4800
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu Lise Bir Proje Okuludur.

Alaşehir Fen Lisesi Manisa ili Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Alaşehir Fen Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. (*) Alaşehir Fen Lisesi taban puanı 453.4800 yüzdelik dilimi -.

Alaşehir Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2023 453.4800 -
2022 425.4738 5.88
2021 398.3485 5.83
2020 414.0586 5.62
2019 442.2723 5.46
Alaşehir Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2024
0
2023
96
2022
90
2021
60
2020
150
Alaşehir Fen Lisesi 2011 - 2012 öğretim yılında Alaşehir Atatürk Anadolu Lisesinin binasında eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulumuz Alaşehir Fen Lisesi, 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı başında Alaşehir Atatürk Anadolu Lisesinin binasında eğitim hayatına başlamış, 6 yıl burada eğitim verdikten sonra 2017/2018 Eğitim Öğretim yılında yapılan mevcut binasına taşınmıştır.

Alaşehir Fen Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Alaşehir Fen Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Alaşehir Fen Lisesi YKS Başarı Tablosu 2015 Yılında sınava giren 39 öğrencimizden;
 • TIP Fakültesi 10 öğrenci,
 • Mühendislik Fakültesi 7 öğrenci,
 • Sağlık Bilimleri 7 öğrenci,
 • Gıda Mühendisliği 1 öğrenci,
 • Hukuk Fakültesi 1 öğrenci,
 • Mimarlık 1 öğrenci,

Alaşehir Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Alaşehir Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe

Adres: Adres Ilıca Mh. Ulupınar Bağyolu Kümeevleri No 6 45600 Alaşehir / Manisa

Tel: 02366532200

Fax: 02366543100

web: http://alfenlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Alaşehir Fen Lisesi ile ilgili 59 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Kerem]

Okul hakkında bilgi alabilirmiyim sizce burası mi hilaliyemi daha iyi

2023-08-04 23:33
[Öğrenci]

Sizce Akhisar şeyh İsa mı yoksa Alaşehir fen mi her açıdan daha iyi ? Bilgisi olan yazarsa sevinirim

2023-07-25 18:09
[Öğrenci]

Sizce Akhisar şeyh İsa mı Alaşehir fen mi her açıdan daha iyi ? bilgisi olan yazarsa sevinirim

2023-07-25 16:36
[Afl mezunu]

Okuduğum okul hakkında objektif yorum yapacağım.
Eğitim kalitesi: Sıradan bir proje okulu düzeyinde ama fizik berbat ekstra video izlemeden veya yardım almadan fizik öğrenmeniz çok zor.
Okul konumu: Şehrin biraz dışında devlet hastanesinin yanında uzaklık olarak hiç sıkıntı çekmiyorsunuz sürekli minibüs geçiyor çarşı yürüme mesafesinde.
Yurt durumu: Yurt odaları 6 kişilik her katta etüt odaları var ben yurtta kalmadığım için detaylı bilgi veremiyeceğim. Yemek seçen biri iseniz yemekler 1-2 gün haricinde güzel çıkmıyor karın doyuracak kadar çıkıyor.

ALAŞEHİRDE YAŞAMAYIP BURAYA GELMEYE DÜŞÜNEN ARKADAŞIM BURAYI DIKKATLE OKU:

Eğitiminin normal bir proje okulundan farksız olduğunu söylemiştim yani şehrinde gidebildiğin proje okulu varsa salaklık edip burayı yazma. Zaten puanın çoğu fen lisesine göre düşük olmasından bunu anlayabilirsin. Hatta bu puanda olmasının bile tek sebebi isminin Fen lisesi olması. Teyzene dayına fen lisesi diye hava atacağım diye buraya gelme arkadaşım pişman olursun. Hem her 2 haftada bir yol çekeceksin hem yurtta kalacaksın tüm bunlara rağmen eğitim şehrindeki nitelikli anadolu lisesinden iyi olmayacak belki daha kötü olacak. Tek iyi yanı yurttaki arkadaş çevren olacak o da düzgün insanlara denk gelirsen.

Uzun lafın kısası alaşehirde oturan veya yakın köylerde yaşayanların yazması mantıklı. Turgutluda izmir de yaşayıp buraları yazmayın. Yurt 4 sene çekilecek yer değil.

2023-07-25 12:16
Reklam
[Yeni kazandım ]

Arkadaşlar ben 2022 de kazandım. Alaşehir fen lisesini dün gezmeye gittik. Manisadan oraya gideceğim. Yatılı. Okul kıyafetlerini aldık. Kayıt yaptırdık. KISACASI gördüklerimi anlatayım. Okul çok güzel.Idarecileri çok iyi .Öğretmenlerini bilmiyorum,en sevdiğim meral hanım di.pansiyonu çok güzel. Temiz odaları 6 kişilik .her tarafta hali var .yani kısacası çok iyi.

2022-08-25 10:59
[Hatice]

Yurt ücretli mi

2022-06-25 14:25
[afl hateri]

ben onuncu sinif ogrencisiyim. gecen yil pandemi yuzunden okula gelemedim, iyi ki pandemi varmis gercekten en azindan bir yil olsun okuldan ve hesapishane hayatindan uzak kalabildim. onceden yurtlulara carsamba gunu de carsi izni varmis sanirim ama kaldirilmis pandemi nedeniyle. pandemi bitti ama o izin geri gelmedi hâlâ. ihtiyaclariniz icin sadece cumartesi gunu disari cikabiliyorsunuz. ustelik yurda bir sey siparis vermeniz (yemek vb.) de yasak, hocalar gorunce bes saat bos yapiyorlar. onun disinda dokuz ve onuncu siniflarin telefonlari etutten sonra aliyorlar, hatta bu yilin basinda etutten once aliyorlardi sadece uc saat telefonlarimiz elimizde oluyordu ama sure uzatildi. yurt yemeklerinden en fazla ne bekliyorsunuz bilmiyorum ama keisnlikle beklentilerin cok daha asagisinda olduguna yemin edebilirim. hem cok kotu hem de porsiyonlar cok az ac kaliyoruz. ac kalmamizim ustune tekrar soyluyorum ama olsun siparis vermek de yasak. yemek sirasinda ust siniflar da surekli one gecip duruyor. yurdun tek iyi yonu her odada banyo olmasi olabilir. bu arada odalarin alti kisilik oldugunu da ekleyeyim. hepimiz ayni anda ayaga kalksak nefes alacak yer bile kalmiyor. okula gelecek olursam, dokuz ve onuncu siniflar turkce degil sadece edebiyat isliyor. derslerde sadece mebin kitabindaki metinleri okuyup sorularu yapiyoruz hatta cogu kisi uyuyor derste. matematik hocalari fena degil. hocalar hakkinda uzun konusmak istemiyorum ama fizik gercekten felaket. neyse. okuln bahcesi yok bu arada. binanin etrafi sadece duvarla orulmus betondan olusuyor. kisacasi gelmeyin okula gidebilecegim baska bir okul olsa aninda nakil aldiririm ama yok, zorunda olmasam kalmam burada.

2022-04-03 18:48
[Öğrenci ]

Öncelikle okul kesinlikle alttaki yorumlar gibi değil. Öğretmenler oldukça ilgili. Eğer ders ders yorum yapmam gerekirse matematik öğretmenlerinin hepsi mükemmel. Kendi dersime giren hoca gerçekten oldukça ilgili ve anlaşılabilir. Yaz tatilinde açıp ders işliyorduk. Şu an konularda öndeyiz. Her konu hakkında hoca en az 3 kaynak bitiriyor. Soruları çok güzel çözüyor, bize yorum yapmayı öğretiyor. Bazen zor soru getiriyor ve derste tartışıyoruz. Altta biri Türkçe işlenmiyor demiş fakat işleniyor. Şöyle ki 9.ve 10. sınıfta edebiyat işliyorsunuz. Fakat hoca çok kısa ve öz anlatıyor. Geri kalan derslerde kendi hazırladığı pdfleri açıp Türkçe anlatıyor. Ders dağılımı olarak 2 ders edebiyat 3 ders Türkçe işleniyor. 11. Sınıfta ise hiç edebiyat işlemiyorsunuz. Test ve deneme olarak ilerliyoruz ve hoca gayet güzel anlatıyor. Hem Türkçe hem matematikte hocalar quiz yapıyor. Bazıları sözlüye yansıyor. Kimya öğretmeni de oldukça iyi konuyu anlamamanız sizin çalışmadığınızı gösterir. Oldukça güzel anlatır ve soru çözer. Biyolojiye gelince herkes hoca kavgası yapıyor sanırım. Kadın hoca daha beğeniliyor. Evet gerçekten çok güzel anlatıyor ama erkek hocayı da dinlerseniz oldukça güzel anlatıyor. Sorduğunuz hiçbir soruyu sallamasyon çözmüyor. Sadece biraz yaşlı ve bazı şeyleri karıştırıyor bence. Fiziğe gelince gerçekten tam bir felaket. Yorum yapacağım bunun hakkında açıkçası. Sözelleri açmaya gerek görmüyorum. Ama kısaca geçeyim hepsi normal anlatıyor. Anlaşılmıyor diyen kişi dersi dinlemiyordur bence. Zaten aman aman çalışmamıza gerek yok. İki ders dinleyin işte. Coğrafya hocasına parantez açmak istiyorum. Gerçekten okuldaki bilgisayar hocasından daha iyi bu konuda. Deneme sıklığına gelirsek kendi dönemim için konuşayım oldukça sık oluyoruz. Hem tyt hem 11. Sınıf çevremde olan fen liseleri bu kadar sık yapmıyor. Okul çok kötü bir yerde. Çingenelerle karşı karşıyasınız. Okula bir kat daha çıkıldı. Ne olacak belli değil. Bomboş duyuruyor. Yandaki araziye spor alanı falan deniyor. Bunları bilemeyeceğim. Sınıflar güzel bir sorun yok. Laboratuvar var ama kullanılmıyor. Hiçbirisi kullanılmıyor baya garip ama öyle. İngilizce ve Almanca derslerinde test çözebilirsiniz. 9. ve 10. Sınıfta böyle bir imkan yok. Dersler işleniyor. Türkçe konuşulmuyor. Daha çok kitap değil de etkinlik ve oyunlarla ilerleniyor dersler. Genel olarak bu şekilde. İmkanınız varsa gelin kendiniz görün.

2021-12-28 17:09
[xxxxx]

tek kelımyle gelmeyın

2021-07-20 20:03
BENZER OKULLAR
Yorum 62

Manisa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Halil Kale Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Demirci Necip Fazıl Kısakürek Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 80

Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Alaşehir Fen Lisesi kaç puan 2024 453.4800
Alaşehir Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Alaşehir Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Alaşehir Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Alaşehir Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Alaşehir Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Alaşehir Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Alaşehir Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Alaşehir Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://alfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Alaşehir Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Alaşehir Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Alaşehir Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Alaşehir Fen Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız