Alaşehir Fen Lisesi

Manisa / Alaşehir

Alaşehir Fen Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 51
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 425.4738
Yüzdelik Dilimi 5.88
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Alaşehir Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Alaşehir Fen Lisesi Manisa ili Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Alaşehir Fen Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Alaşehir Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 425.4738 5.88
2021 398.3485 5.83
2020 414.0586 5.62
2019 442.2723 5.46
2018 371.8442 5.46
Alaşehir Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
90
2021
60
2020
150
2019
90
Alaşehir Fen Lisesi 2011 - 2012 öğretim yılında Alaşehir Atatürk Anadolu Lisesinin binasında eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulumuz Alaşehir Fen Lisesi, 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı başında Alaşehir Atatürk Anadolu Lisesinin binasında eğitim hayatına başlamış, 6 yıl burada eğitim verdikten sonra 2017/2018 Eğitim Öğretim yılında yapılan mevcut binasına taşınmıştır.

2015 Yılında sınava giren 39 öğrencimizden;

Alaşehir Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Alaşehir Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe
Alaşehir Fen Lisesi
Alaşehir Fen Lisesi
 • Manisa
  İl
 • Alaşehir
  İlçe

Adres: Adres Ilıca Mh. Ulupınar Bağyolu Kümeevleri No 6 45600 Alaşehir / Manisa

Tel: 02366532200

Fax: 02366543100

web: http://alfenlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Alaşehir Fen Lisesi ile ilgili 51 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Hatice]

Yurt ücretli mi

2022-06-25 14:25
 
0
 
0
[afl hateri]

ben onuncu sinif ogrencisiyim. gecen yil pandemi yuzunden okula gelemedim, iyi ki pandemi varmis gercekten en azindan bir yil olsun okuldan ve hesapishane hayatindan uzak kalabildim. onceden yurtlulara carsamba gunu de carsi izni varmis sanirim ama kaldirilmis pandemi nedeniyle. pandemi bitti ama o izin geri gelmedi hâlâ. ihtiyaclariniz icin sadece cumartesi gunu disari cikabiliyorsunuz. ustelik yurda bir sey siparis vermeniz (yemek vb.) de yasak, hocalar gorunce bes saat bos yapiyorlar. onun disinda dokuz ve onuncu siniflarin telefonlari etutten sonra aliyorlar, hatta bu yilin basinda etutten once aliyorlardi sadece uc saat telefonlarimiz elimizde oluyordu ama sure uzatildi. yurt yemeklerinden en fazla ne bekliyorsunuz bilmiyorum ama keisnlikle beklentilerin cok daha asagisinda olduguna yemin edebilirim. hem cok kotu hem de porsiyonlar cok az ac kaliyoruz. ac kalmamizim ustune tekrar soyluyorum ama olsun siparis vermek de yasak. yemek sirasinda ust siniflar da surekli one gecip duruyor. yurdun tek iyi yonu her odada banyo olmasi olabilir. bu arada odalarin alti kisilik oldugunu da ekleyeyim. hepimiz ayni anda ayaga kalksak nefes alacak yer bile kalmiyor. okula gelecek olursam, dokuz ve onuncu siniflar turkce degil sadece edebiyat isliyor. derslerde sadece mebin kitabindaki metinleri okuyup sorularu yapiyoruz hatta cogu kisi uyuyor derste. matematik hocalari fena degil. hocalar hakkinda uzun konusmak istemiyorum ama fizik gercekten felaket. neyse. okuln bahcesi yok bu arada. binanin etrafi sadece duvarla orulmus betondan olusuyor. kisacasi gelmeyin okula gidebilecegim baska bir okul olsa aninda nakil aldiririm ama yok, zorunda olmasam kalmam burada.

2022-04-03 18:48
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Öncelikle okul kesinlikle alttaki yorumlar gibi değil. Öğretmenler oldukça ilgili. Eğer ders ders yorum yapmam gerekirse matematik öğretmenlerinin hepsi mükemmel. Kendi dersime giren hoca gerçekten oldukça ilgili ve anlaşılabilir. Yaz tatilinde açıp ders işliyorduk. Şu an konularda öndeyiz. Her konu hakkında hoca en az 3 kaynak bitiriyor. Soruları çok güzel çözüyor, bize yorum yapmayı öğretiyor. Bazen zor soru getiriyor ve derste tartışıyoruz. Altta biri Türkçe işlenmiyor demiş fakat işleniyor. Şöyle ki 9.ve 10. sınıfta edebiyat işliyorsunuz. Fakat hoca çok kısa ve öz anlatıyor. Geri kalan derslerde kendi hazırladığı pdfleri açıp Türkçe anlatıyor. Ders dağılımı olarak 2 ders edebiyat 3 ders Türkçe işleniyor. 11. Sınıfta ise hiç edebiyat işlemiyorsunuz. Test ve deneme olarak ilerliyoruz ve hoca gayet güzel anlatıyor. Hem Türkçe hem matematikte hocalar quiz yapıyor. Bazıları sözlüye yansıyor. Kimya öğretmeni de oldukça iyi konuyu anlamamanız sizin çalışmadığınızı gösterir. Oldukça güzel anlatır ve soru çözer. Biyolojiye gelince herkes hoca kavgası yapıyor sanırım. Kadın hoca daha beğeniliyor. Evet gerçekten çok güzel anlatıyor ama erkek hocayı da dinlerseniz oldukça güzel anlatıyor. Sorduğunuz hiçbir soruyu sallamasyon çözmüyor. Sadece biraz yaşlı ve bazı şeyleri karıştırıyor bence. Fiziğe gelince gerçekten tam bir felaket. Yorum yapacağım bunun hakkında açıkçası. Sözelleri açmaya gerek görmüyorum. Ama kısaca geçeyim hepsi normal anlatıyor. Anlaşılmıyor diyen kişi dersi dinlemiyordur bence. Zaten aman aman çalışmamıza gerek yok. İki ders dinleyin işte. Coğrafya hocasına parantez açmak istiyorum. Gerçekten okuldaki bilgisayar hocasından daha iyi bu konuda. Deneme sıklığına gelirsek kendi dönemim için konuşayım oldukça sık oluyoruz. Hem tyt hem 11. Sınıf çevremde olan fen liseleri bu kadar sık yapmıyor. Okul çok kötü bir yerde. Çingenelerle karşı karşıyasınız. Okula bir kat daha çıkıldı. Ne olacak belli değil. Bomboş duyuruyor. Yandaki araziye spor alanı falan deniyor. Bunları bilemeyeceğim. Sınıflar güzel bir sorun yok. Laboratuvar var ama kullanılmıyor. Hiçbirisi kullanılmıyor baya garip ama öyle. İngilizce ve Almanca derslerinde test çözebilirsiniz. 9. ve 10. Sınıfta böyle bir imkan yok. Dersler işleniyor. Türkçe konuşulmuyor. Daha çok kitap değil de etkinlik ve oyunlarla ilerleniyor dersler. Genel olarak bu şekilde. İmkanınız varsa gelin kendiniz görün.

2021-12-28 17:09
 
0
 
0
[xxxxx]

tek kelımyle gelmeyın

2021-07-20 20:03
 
0
 
0
Reklam
[ENSAR]

6.05 ile girer miyim ? Cevaplarsanız sevinirim

2021-07-02 13:35
 
0
 
0
[alttaki görmüş geçirmişten ]

LGS´den çıkmış kıymetli kardeşlerim öncelikle hoş geldiniz, ama okula gelmediniz umarım... Sebebini 2 şey ile açıklayabiliriz zaten, fizik ve türkçe konusundaki felaketi. Hedefi yüksek olan kardeşlerim ben okuyup büyük adam olucam diyen nazif gibileri ,gelmeyin tyt´nin bel kemiği türkçe okulda anlatılmıyor onun yerine edebiyat işliyorsunuz , evet EDEBİYAT işliyorsunuz. AYT´nin korkulu rüyası,torku momentumu manyetizması optiği dalgası harmoniği çemberseli... fiziğin ne kadar zor olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım. Bu dersin zorluğu yetmezmiş gibi siz fiziği tek başınıza öğrenmek zorundasınız. Neden mi ? instagram sayfasından bu okulda okuyan birini tutun yapışın sorun o size anlatır. Ben zaten şans eseri geliyorum buraya la diyen kıymetli kardeşlerim. Siz de gelmeyin gidin salihli sekine evrene en azından okulun bahçesi felan var yurdun ortamları felan güzel alaşehir fen de bahçe desen yok arkamızda dağ var malum ** kutlamaya çıkıyoruz arada o kadar. max seviye bu. Evet alaşehir fen lisesinin fen liseliği sadece adıyla sınırlıdır arkadaşlar bunu aklınızda bulundurarak gelin diyorum başka da bişe demiyorum çünkü o kadar vasat bir okul ki başka anlatılacak özelliği yok.(yazım noktalama yanlışı yaptıysam mazur görün dediğim gibi onları görmek yerine recaizade mahmut ekremin araba sevdasını gördük.)

2021-06-05 20:55
 
0
 
0
[ögrenci]

bu sene insallah buraya gelmek istiyorum bu sene kac yuzdelık dilimle alır size?

2021-03-31 21:04
 
0
 
0
[asla yayınlanmayan yoruml]

burda okulu öven insanlar ya öğretmenlerimiz ya da öğretmen çocuklarımızdır yazmayın arkadaşlar bu okulu güzelleştiren öğrencileri okula bağlayan tek şey arkadaşlıklardır öğretmenler hakkında konuşmayacağım bile....

2020-10-28 13:51
 
0
 
0
[Yorumcu ]

Öncelikle bu yorumda dahil diğer yorumlarda yazan her şey kişiseldir ve herkese göre değişebilir. İlk olarak okuldan bahsedeyim. Okulun geçen yıl mezun olan öğrencilerinden itibaren eski öğrencilerinin okulu sevmiyor olma sebeplerinden biri okulun eskiden başka bir okul binasında eğitim veriyor olması ve bu okul binasının pek iyi olmamasıdır bence. Şuana gelirsek yeni okul binası gayet temiz ve güzel hatta tuvaletleri bile temiz ve güzel. Okul bahçesi gercketen çok dar ve harekete elverişsiz bu yönden çok kötü fakat beden derslerinde eğer birşeyler yapmak istersek okulun önündeki boş alana ya da yurt bahçesine gitmeye izin veriliyor(okul ve yurt aşırı yakın). Okuldaki pek çok öğretmen gerçekten idealist ve "dersi anlatır paramı alırım" kafasından uzak, gercketen size birşeyler öğretmeye çalışıyorlar. Bunun yanında elbette her okulda olduğu gibi 2-3tane size yetersiz gelebilecek, ne anlattığını anlamadığınız hocalar olabilir eğer onlara denk gelirseniz o derse biraz daha çalışıp ya da o hocanın girmediği bir sınıfa geçip bu sorunu çözebilirsiniz. Yurda gelirsek yurt pek çok yurdun sahip olmadığı bir özelliğe sahip her odanın kendi banyosu var. Bildiğiniz gibi çoğu yurtta kar banyoları (20-30 kişilik) var. Yurt odaları min 4, max 6 kisilik. Odalar küçük fakat sonuç olarak oraya at koşturmaya gitmiyorsunuz eğer oda arkadaşlarınızla iyi anlaşırsanız kısa sürede odaya alışırsınız. Odalar haftada 2-3 kez temizleniyor fakat bu temizlik yetersiz gelebilir çünkü dip bucak bir temizlik yok. Eğer takıntılı biriyseniz yurdun malzemeleriyle odayı temizleyebilirsiniz kendiniz. Yurdun yemeklerine gelirsek çeşit gercketen çok ve haftada en az 3 kez tavuk, balık ya da kırmızı et veriliyor. Yemekler çok iyi diyemem sonuç olarak 300 kişiye yemek yapmak kolay değil evde kendimize bile yemek yaparken sorunlar olabiliyoe yurtta da yemekler yenmeyecek şekilde değil. Sınıflar arasında alt sınıf üst sınıf muhabbeti özellikle erkek yurdunda neredeyse hiç yok eğer bir sorun varsa bu alt-üst sınıf sorunu değil kişisel bir sorundur. Yurdun bahçesi çok geniş ve güzel. Eğer isterseniz voleybol, basketbol ve yürüyüş yapabilirsiniz. Erkek tarsfinda bir masa tenisi yeri ve bahcedeki çardakların birinde boks torbası da vardı. Ders çalışmak için yurtta etüt saatleri var 19.30-21.00 ve 21.30-22.30 (bu saatler mevsime göre değişiyor) saatleri arası etüt saatleridir. Bu zaman diliminde telefonlara el konur ve etüt bitimi verilir. Etutun verimliliği size ve seçtiğiniz odaya bağlı. Çalışkan kişilerin odaları hep sessizdir. Yurdun bir güzel tarafı da yurtta çoğunlukla okuldaki öğretmenlerin nöbetçi olması ve sizin istediğiniz zaman onlara soru sorabiliyor olmanız ve hatta konu anlattırabiliyor olmanız. Okulun konumu şehir merkezine (küçük bir ilçe zaten) yürüyerek 15dk fakat 15dakikada bir kalkan otobüslerde var. Sosyal bir şehir değil sadece sinemaya gider, yemek yer yada sevgi yolunda yukarı aşağı yürüsünüz. Sanırım bu kadar. Daha yazmak isterdim ama yer yok

2020-10-24 16:54
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Demirci Necip Fazıl Kısakürek Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Manisa Tobb Bülent Koşmaz Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 38

Manisa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 39

Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Alaşehir Fen Lisesi kaç puan 2023 425.4738
Alaşehir Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Alaşehir Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Alaşehir Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Alaşehir Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Alaşehir Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Alaşehir Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Alaşehir Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Alaşehir Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://alfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Alaşehir Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Alaşehir Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Alaşehir Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Alaşehir Fen Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız