Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0236 414 92 11
0236 414 82 48
Adres Hürriyet Mahallesi 450 Sk. No168 Akhisar / MANİSA
MEB logo Manisa / Akhisar
Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi

http://macideramiztaskinlar.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 60
Taban Puanı 400.2183
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Manisa ili Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Taban Puanı 400.2183 -
2017 Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Taban Puanı 489.7216 2.1400
2016 Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Taban Puanı
482.9039 1.8800

Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi; 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında Akhisar Fen Lisesi adıyla, Anadolu Öğretmen Lisesine ait okul binasında hizmete açılmış olup, Ramiz Gıda A.Ş. tarafından 2013 yılı Şubat ayında kendine ait okul binasının yapımının tamamlanmasıyla birlikte Macide Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi adını almıştır. 2013-2014 Eğitim- Öğretim yılına yeni okul binasında başlayacak olan okulumuzun pansiyon binası ise henüz yapılmamıştır.

2014/2015 Faaliyetlerimiz İçin TIKLAYINIZ.

Okulun Tanıtım Videosunu İzlemek için TIKLAYINIZ.

VİZYON Ülkemizin her yönden kalkınmasını ilke edinmiş, bilimin her alanında hizmet ederken insanı odak alan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkmayı yaşamının bir parçası haline getiren, yurt ve dünya meselelerine duyarlı, sorumluluk bilincini kişiliğiyle yoğurmuş bireyler yetiştirmek.

MİSYON Milli Eğitiminin Temel Kanunu´nda belirtilen genel ve özel amaçlar doğrultusunda Türk Milli Eğitiminin Temel İlkelerinden taviz vermeyen, eğitim ve öğretim lideri özelliğine sahip yönetici kadrosu ve alanında yetkin, mesleki gelişimini önemseyen, eğitimdeki yeni paradigmayı kavramış, günceli ve süreli-süresiz yayınları takip eden bir eğitim kadrosuyla; etkili ve disiplinli ders çalışmayı alışkanlık haline getirmiş, sosyal aktivitelere katılan, yetiştiği kültürün milli ve manevi değerlerini özümsemiş, milli birlik ve beraberliğin önemini kavramış, yurt ve dünya meselelerini düşünen, sorgulayan ve çözüm üreten, insana değer veren, ülkesinin çağdaş medeniyetleri yakalayıp geçmesi için gerekli sorumluluk bilincini almış bireylerin yetiştirildiği bir eğitim ortamı oluşturmak.

BAŞARILAR TÜBİTAK proje yarışmasında Biyoloji Projemizin bölge elemelerini geçmesi. TÜBİTAK Matematik Olimpiyatlarında bir öğrencimizin Türkiye genelinde seçilen 54 öğrenci arasına girmesi. OXFORD Yayınlarının düzenlediği yabancı dil yarışmasında bir öğrencimizin Türkiye ikincisi olması. Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi
 • Öğretmen : 21
 • Öğrenci : 334
 • Derslik : 11
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Saatler : 08.30-16-30
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Isınma : Doğalgaz
 • Lojman : Sayısı:0
 • Ulaşım : Şehir içi toplu ulaşım araçlarıyla sağlanmaktadır.
 • Yerleşim Yeri : Manisa-Akhisar
Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi

Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi'nin başarılarını, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0236 414 92 11
Okulun Faxı: 0236 414 82 48
Okulun Adresi: Hürriyet Mahallesi 450 Sk. No168 Akhisar / MANİSA

Bu okula 6 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Manisa Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi taban puanı 2019 , Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi yorumları, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi nerede?, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi üniversite başarısı, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi formaları, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi adresi, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi başarıları, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Manisa, Akhisar Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi

google+ google+ google+