Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi

Mardin / Midyat

Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi
 • Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Mardin
İlçesi Midyat
OBP Puanı (*) 77.1121
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi Mardin ili Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "77.1121". Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Aziz Önen lisesi´nin açık denizlerdeki yolculuğu dingin ama zevklidir. Öğrencilerimizin her türlü gereksinimine karşı sorumluluk taşıyoruz. Tavsiyeler ve düşünceler yelkenlerimizi şişirmemize yardım ederken eğitimde liderlikten de yanayız. Yönümüzü rüzgarın belirlemesine izin vermeden amaçlarımızın yönünde denize yelken açıyoruz. İdarecilere, danışmanlara duyarlı ve onlara karşı sorumlu öğretmenlerden ve destek elemanlarından oluşan üstün nitelikli, motivasyonu yüksek, görevine tutkun bir takımın öğrencilerine düzeyli öğrenim deneyimleri kazandırabileceği böylelikle de gerek öğrencilerin, ana babaların, gerekse de yakın ve uzak yerleşim alanlarının gereksinimlerini karşılayabileceğini biliyoruz. Okulumuzun şu anda yüz yüze olduğu sorunların üstesinden gelmek için, toplam kalite yönetimi ilkeleri´nin, hizmet kalitesinin iyileştirilmesinde önemli birer araç olduğuna inanıyoruz.

Biz iyi bir okul olmayı amaçlıyor, performansımızı eğitim alanındaki uluslararası standartlarla karşılaştırma cesaretini taşıyor, bunu da okulumuzun iyileştirilmesinde bir çok farklı yönden katkıda bulunacağına inanıyoruz. Aziz Önen lisesi, öğrenciyi sisteme uydurmaktan çok sistemi onun gereksinimlerini karşılayacak şekilde uyarlamayı amaçlar. Öğrencilerimiz açısından değerli bulduğumuz her şey okulumuzda çalışan ya da okula yönelik etkinliklerde bulunan herkes için de geçerlidir. Kısaca Aziz Önen Lisesi´nin vizyonu; Eğitimde mükemmellik, seçkin öğretmen kadrosu ile öğrenci-veli memnuniyeti ve mutluluğu yaratarak tarihin doğal örgüsüyle ülkemizde seçkin ve örnek bir eğitim kurumu olmaktır...

Misyonumuz, okulu yaratıcı ve organize bir ortama sahip olacak şekilde planlamak ve geliştirmektir. Toplumun eğitim düzeyini ve böylece yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla; Eğitim ve öğretimi en üst düzeyde, ilmi teknikleri kullanarak sunmak, öğrencileri duymaya, düşünmeye, özellikle araştırmaya yöneltmek, yeni bilgi ve uygulamaları geliştirip desteklemek, arkadaşlık ilişkilerini, insan sevgisini geliştirmek, sorumluluk alabilecek bireyi oluşturmak ve yaşatmaktır. Eğitimin genel amaçları ve temel ilkelerine uygun olarak, her Türk gencine iyi bir vatandaş olması için gerekli temel bilgi beceri ve alışkanlıkları kazandırmak, onu milli ahlak anlayışına uygun olarak yetiştirmek, her Türk gencini ilgi, yetenek ve kabiliyetleri yönünde yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlamak çerçevesindeki hedef ve amaçlar doğrultusunda her gencin baskı görmeksizin kendi potansiyelini kavrayabileceği, iyi bir okul olmayı hedefliyoruz.

Okulumuzun hedef ve amaçları; Her genci hayatın genel amaçları doğrultusunda kişisel insan ilişkileri, ekonomik hayat ve toplum hayatı bakımından yetiştirmek, her gencin okumayı, yazmayı, dinlemeyi ve konuşmayı öğrenmesine yardımcı olmak, her gencin içinde yaşadığı dünyayı anlamasına yardımcı olmak, her gencin müzikten, resimden ve diğer yaratıcı sanatlardan hoşlanmasına yardımcı olmak, gençlerin bilinçli sportif alışkanlıklar edinmelerini ve yaratıcı oyunlardan hoşlanmalarını sağlamak, farklı kültür ve yaşam biçimlerini hoşgörüyle bakılmasını sağlamak, her gencin tek tek ilgi gördüğü mutlu bir okul ortamı yaratmak, her gencin ulusal ve evrensel kültür öğeleri ile toplumsal görev, sorumluluk ve haklarının kavranmasına yardımcı olmak, her gencin ilgi alanlarına uygun aktivitelerde yer almasına yardımcı olmak, gençlerin okul ve toplum yaşantısı arasındaki ilişkileri öğrenmelerine yardımcı olmak, bu amaçların gerçekleştirilmesi için, öğretim kadrosunun ve destek elemanlarının, idarecilerin, danışmanların, velilerin, okul aile birliğinin birlikte çalışabilecekleri bir ortam yaratmaktır...

 • Öğretmen Sayısı : 51
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 900
 • Öğretim Şekli : tekli öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Başlama:07.50 Bitiş :15.10
 • Derslik Sayısı : 27
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1

Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Bahçelievler Mah. Cumhuriyet Bulvarı No 146 Midyat/Mardi

Tel: 04824621108

Fax: 04824623904

web: http://azizonenkal.meb.k12.tr

Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Betül ]

Yurdu okula yakın mı?

2021-10-20 20:18
 
0
 
0
[ENESS]

OKULUN ÖĞRETMENLERİ ÇOK İYİ ÖZELLİKLE ESKİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ SELÇUK ALGÜL HARİKA BİR HOCA ŞİMDİKİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİDE HARİKA ARZU GÜLTEKİN , GÜLTEN GÜNEŞ ÇOK İLGİLİLER ÖĞRENCİLERLE

2017-12-11 01:17
 
0
 
0
[MELEK]

PARDON AMA NİYE 2017 AİT HİÇ BİRŞEY GİRİLMEMİŞ

2017-07-11 18:11
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Nusaybin Süleyman Bölünmez Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Nuhoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

75. Yıl Cumhuriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Midyat İmkb Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Yenikent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://azizonenkal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız