Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi

Mardin / Kızıltepe

Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi
 • Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Mardin
İlçesi Kızıltepe
OBP Puanı (*) 84.5825
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi Mardin ili Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.5825". Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Vizyon Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, tercih edilen bir okul olmaktır.

Misyon Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek. .

 1. Öğretmen :29
 2. Öğrenci :550
 3. Derslik :15
 4. Kütüphane :1
 5. Fen Labaratuarı :1
 6. Konferans Salonu :1
 7. Öğretim Şekli :NORMAL
 8. Yemekhane :1
 9. Saatler 07:50-14:55

Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: MEDYA MAH. LİSE CAD. NO/20 KIZILTEPE/MARDİN

Tel: 482 312 29 26

Fax: 482 312 29 26

web: http://alirizaalparslananadolu.meb.k12.tr

Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Emre.]

benim 6.sınıf ort. 80
7.sınıf ort.86
8.sınıf ort. 89

Beni başarı puanı 88 veya 85 arası olan okullara nakilimi versem beni alırlarmı

2020-12-13 10:42
 
0
 
0
[Şükran]

Bana adresime yakın olduğu için çıktı bakalım artık tekrar tercih verebilirim ama büyük ihtimalle oraya gidicem okulumuzdaki çoğu kişi adrese dayalı olduğu icin orayı çıkardı iyi kötu karışık ama şunu söyliyim önemli olan cevreniz değil sizin davranışlarınız sonuçta kendi kararlarınıza karar verebiliosunuzunuz çevreniz kötü olsa bile kötü yola saparsanız suç sizin çevrede kötü bulduklarınıza ayak uydurmaya bile çalışmayın mesela büyük bir arkadaş grubu sigara içiyorsa onlardan uzak durabilirsiniz sonra kötü alışkanlıklarınız olursa çevrenizi ve kimseyi suçlamayın!

2018-08-09 12:22
 
0
 
0
[ibrahim halil atak]

nakil içinde aynı şey geçerlimi

2018-06-30 13:40
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Nusaybin Süleyman Bölünmez Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Nuhoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

75. Yıl Cumhuriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Midyat İmkb Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Yenikent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://alirizaalparslananadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız