19 Mayıs Anadolu Lisesi

Mersin / Toroslar

19 Mayıs Anadolu Lisesi
 • 19 Mayıs Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Mersin
İlçesi Toroslar
Başarı Puanı (OBP) 93.1364
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

19 Mayıs Anadolu Lisesi Mersin ili Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

19 Mayıs Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

19 Mayıs Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. 19 Mayıs Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrencilerimizin istenilen hedefler doğrultusunda yetişmeleri için katılımcı, paylaşımcı bir yönetim anlayışıyla okulumuzu, çağın tüm teknolojik imkanlarıyla donatmak ve öğrencilerimizin hizmetine sunmak; eğitim kadrosuna kendilerini yenilemeleri için destek olmak ve onları değişime teşvik etmek; her türlü ders araç gereçleri eksiksiz olarak hizmete sunmak, kaliteli bir eğitim öğretim yapabilmesi için gerek öğrenciye personele en ideal çalışma ortamını hazırlamak ; sosyal ve kültürel etkinlikleri sınırsız bir şekilde desteklemek ve sosyal aktiviteleri artırmak ; 19 Mayıs Anadolu Lisesini ilde ve bölgede örnek bir kurum haline getirmek ; ihtiyacı olan öğrencilerimizi her türlü maddi ve manevi desteği sağlamak , öğrencimizin ÖSS' de başarılı olabilmesi için tüm imkanları kullanmak ve desteklemek.

Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda amacımız, öğrencilerimizi geçmişinden güç alarak geleceğe bakabilen, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı ülkesini ve milletini seven ve onun çıkarlarını kendi çıkarlarından üstün tutan aydın, ileriyi görebilen, toplumsal erdemleri kişiliğinde taşıyabilen, katılımcı, paylaşımcı, kendini yenileyen ve geliştiren çağın imkanlarını kullanabilen hoşgörü, sevgi ve sayan esasları çerçevesinde gelişime açık, öğrenmeyi ve öğretmeyi temel ihtiyaç kabul eden, en az bir yabancı dilen, yüksek moral değerlere sahip, kendine güvenen, gerektiğinde kendini sorgulayabilen, nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler olarak yetiştirmektir.

VİZYON : Öğrencilerimizin istenilen hedefler doğrultusunda yetişmeleri için katılımcı, paylaşımcı bir yönetim anlayışıyla okulumuzu, çağın tüm teknolojik imkanlarıyla donatmak ve öğrencilerimizin hizmetine sunmak; eğitim kadrosuna kendilerini yenilemeleri için destek olmak ve onları değişime teşvik etmek; her türlü ders araç gereçleri eksiksiz olarak hizmete sunmak, kaliteli bir eğitim öğretim yapabilmesi için gerek öğrenciye personele en ideal çalışma ortamını hazırlamak ; sosyal ve kültürel etkinlikleri sınırsız bir şekilde desteklemek ve sosyal aktiviteleri artırmak ; 19 Mayıs Anadolu Lisesini ilde ve bölgede örnek bir kurum haline getirmek ; ihtiyacı olan öğrencilerimizi her türlü maddi ve manevi desteği sağlamak , öğrencimizin ÖSS' de başarılı olabilmesi için tüm imkanları kullanmak ve desteklemek.

MİSYON : Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda amacımız, öğrencilerimizi geçmişinden güç alarak geleceğe bakabilen, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı ülkesini ve milletini seven ve onun çıkarlarını kendi çıkarlarından üstün tutan aydın, ileriyi görebilen, toplumsal erdemleri kişiliğinde taşıyabilen, katılımcı, paylaşımcı, kendini yenileyen ve geliştiren çağın imkanlarını kullanabilen hoşgörü, sevgi ve sayan esasları çerçevesinde gelişime açık, öğrenmeyi ve öğretmeyi temel ihtiyaç kabul eden, en az bir yabancı dilen, yüksek moral değerlere sahip, kendine güvenen, gerektiğinde kendini sorgulayabilen, nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler olarak yetiştirmektir.

 • Öğretmen : 52
 • Öğrenci : 704
 • Derslik : 28
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08:10-15:50
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Ulaşım : Şehir İçi Dolmuşlarla
Okulumuz 30 derslik, 1 konferans salonu, 1 öğretmenler odası, 2 Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi odası, 1 bilgi ve teknoloji sınıfı, 1 kütüphanesi, 1 kapalı spor salonu, kantin ve yemekhanesiyle öğrencilerine hizmet vermektedir. Okulumuzda son derece güvenli bir ortam oluşmasını sağlayan kapalı devre kamera sistemi mevcuttur.

Okulumuzun rehberlik servisi oldukça iyi çalışmaktadır. Öğrencilerimizin okula ve çevresine alıştırılması, alan ve meslek seçimi, sınav kaygısı, ders çalışma yöntem ve teknikleri gibi konular da bilgilendirilmektedir. Zaman zaman konferanslar düzenlenerek okulumuza başka kurumlardan kişiler davet edilerek grup rehberliği yapılmaktadır. Servis olarak öğrenci velilerine de konferanslar düzenlenmektedir.

Okulumuzda düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerin öğrencinin okul yaşantısına olumlu katkısını bilen okulumuz, öğrencilere yönelik etkinliklere önem vermektedir. Bu etkinlikler; tiyatro, şiir dinletisi futbol, voleybol, basketbol turnuvası olarak gerçekleştirilmektedir.

Öğrencilerimiz kendini doğru ifade edebilen, disiplin olayları açısından sorun yaşamayan, devamsızlık oranı düşük bir kitledir. 19 Mayıs Anadolu Lisesi 1 Müdür 2 Müdür Yardımcısı, 3 personeli, 53 öğretmen ve 829 öğrencisiyle eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Üniversite yerleştirme başarısı ( % )
 • 2012 yılı üniversite yerleştirme başarısı %68
 • 2013 yılı üniversite yerleştirme başarısı %62
 • 2014 yılı üniversite yerleştirme başarısı %54
 • 2015 yılı üniversite yerleştirme başarısı %65

19 Mayıs Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 19 Mayıs Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mithat Toroğlu Mh., Mersin/Mersin Province, Turkey

Tel: 03243211217

Fax: 03243211847

web: http://19mayisanadolulisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Silifke Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Anamur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

19 Mayıs Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 19 Mayıs Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan 19 Mayıs Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://19mayisanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda 19 Mayıs Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. 19 Mayıs Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, 19 Mayıs Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 19 Mayıs Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız