Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi

Mersin / Tarsus

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi
 • Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Mersin
İlçesi Tarsus
Başarı Puanı (OBP) 94.5781
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi Mersin ili Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuzun inşaatına 2007 yılında başlanmıştır. Okulumuzun ve öğrenci yurdumuzun arsası 13.056 metre kare olup, yaklaşık 8.000 metre karesine okul, geri kalan kısmına da 300 öğrenci kapasiteli yurt binası inşa edilmiştir. Okulumuz 1.222 metre kare taban alanı ve 4.888 metre kare yapı inşaat alanına sahip olup bodrum + 3 kat olarak İMKB tarafından yaptırılmış ve 2008 - 2009 eğitim öğretim yılında 150 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. 2012-2013 eğitim öğretim yılı itibariyle okulumuz 19 sınıf ve 550 öğrenci ile hizmet vermektedir. Okulumuz adını Tunceli´de şehit düşen Umut Sami Şensoy adlı hemşerimizden almıştır.

Okulumuza ait yurt binasının da taban alanı 967 metre kare olup okulla birlikte toplam yapı inşaat alanı 9.819 metre karedir. Öğrenci yurdunun inşaatı TOKİ tarafından yapılmış ve 150 Kız- 150 Erkek toplam 300 öğrenci kapasitesine sahip olup 2010-2011 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir. Şuan 24 farklı orta öğretim kurumunda öğrenim gören 137 Kız, 129 Erkek toplam 266 öğrenci barınmaktadır. Okulumuzda 4 Laboratuar ( Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilişim Teknolojileri), 2 Atölye ( Resim ve Müzik), Tarih ve Coğrafya dersliği, Kütüphane bulunmaktadır.

 • Öğretmen Sayısı : 35
 • Öğrenci Sayısı : 548
 • Öğretim Şekli : Tam Gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 - 16:10
 • Derslik Sayısı : 19
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İngilizce Almanca
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (4 Mbit)
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • Pansiyon Bilgisi : 100 Erkek 100 Kız kapasiteli pansiyon vardır.
2014 yılı üniversite yerleştirme başarısını incele

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ergenekon Mahallesi, 1217. Sk. No:15, 33420 Tarsus/Mersin,

Tel: 0324 6260708

Fax: 0324 6260709

web: http://umutsamianadolulisesi.meb.k12.tr

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Silifke Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Anamur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

19 Mayıs Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://umutsamianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız