Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi

Mersin / Tarsus
Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi
 • Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 93.4097
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi Mersin ili Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1992 yılında okulumuz koruma derneği nin ve dönem öğrencilerinin katkıları ile kapalı spor salonunun temelleri atılmış, Milli Eğitim Bakanlığının destekleri ile salonumuz 1999-2000 yılında hizmete sunulmuştur.

Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi ilk mezunlarını 1994 yılında vermiş , üniversiteye gönderdiği öğrencilerle İçel ve Türkiye de kendini kanıtlamıştır.Türkiye çapında ÖSS de dil bölümünde üçüncü , diğer alanlarda da ilk yüzde öğrenci bulunduran nadir liselerdendir.Özellikle 1996 yılında Türkiye genelinde ilk beş yüz e 12 öğrenci sokabilme özelliğine sahiptir.Sportif alanlarda özellikle voleybol ve basketbol branşında birçok ilçe , il ve bölge birinciliklerine sahiptir.

VİZYON Öğrencilere sağladığı çağdaş, teknolojik eğitim ortamları ile; Seçkin, bilim ve teknolojiyi yakından takip eden, alanında kendisini kanıtlamış eğitim kadrosu ile; Öğrenci ve mezunları kucaklayan, okul-aile-çevre işbirliğini önemseyen, bütün bu etkenleri başarı ve kaliteye dönüştüren paylaşımcı ve katılımcı, okul idaresi ve okul aile birliği ile; Eğitimde çağdaş Türkiye için öncü olmak.

MİSYON Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel amaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen yüksek moral değerlere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan, onları koruyan ve yücelten bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR Üniversiteye Sınavlarında başarı oranımız 2013-2014 eğitimi öğretim yılında %59, 2014-2015 eğitim öğretim yılında ise %66 dır. LYS sınavlarında öğrenci yerleştirme oranlarımız aynı yıllarda %59 ve %66 dır.

Adres: Mithatpaşa Mahallesi, Tataristan Caddesi NO23 TARSUS

Tel: 0 324 625 93 24

Fax: 0 324 625 93 23

web: http://akbal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 7
Silifke Anadolu Lisesi

Silifke Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2
Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2
Anamur Anadolu Lisesi

Anamur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0
Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi

Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1
Erdemli Anadolu Lisesi

Erdemli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0
19 Mayıs Anadolu Lisesi

19 Mayıs Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız