Silifke Anadolu Lisesi

Mersin / Silifke

Silifke Anadolu Lisesi
 • Silifke Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Mersin
İlçesi Silifke
Başarı Puanı (OBP) 95.6624
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Silifke Anadolu Lisesi Mersin ili Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Silifke Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Silifke Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Silifke Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Silifke Anadolu Lisesi 1992-1993 Eğitim öğretim yılında Silifke Sayağzı İlkokulunun iki dersliğinde 72 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır. 1994-1995 Eğitim-Öğretim Yılı başında Silifke Lisesinin ek binası olan ve Atatürk Ortaokulu,Kız Meslek Lisesi,Ticaret Meslek Lisesinin de geçici eğitim-öğretim yapmış olduğu Gazi Mahallesindeki iki katlı binaya taşınmıştır. Söz konusu binaya 23.08.1996 tarih ve 5241 sayılı kaymakamlık onayı ile 6 derslik ve 3 idareci odasını kapsayacak şekilde kat ilavesi yapılmıştır. Okulumuz ilk mezunlarını 1998-1999 yılında vermiştir. 22 Ekim 2001 tarihinde İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından Toros Mahallesine yaptırılan binaya taşınılmış olup,eğitim öğretime 19 şube ile devam edilmiştir.

Halen 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 3 hizmetli 32 kadrolu öğretmen 16 sınıf ve 462 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.

VİZYON : Bütün çalışma alanlarında verimli sonuçlara ulaşarak paydaşlarını mutlu kılmak, Türkiyenin öncü ve en saygın eğitim kurumları arasındaki yerini koruyarak, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde adını daima duyuran bir okul olmak.

MİSYON : Bizim misyonumuz; Silifke Anadolu Lisesi olarak eğitim ve öğretim alanında okulumuzu, yaratıcı bir ortama sahip olacak şekilde planlamak ve geliştirmek, öğrencilerimize mümkün olan en üst seviyede eğitim öğretim kalitesi sağlamak, en az iki yabancı dili konuşabilen bireyler yetiştirmek ve bu konuda lider olmak, ilgili bütün kişileri karar mekanizmasının birer parçası haline getirerek tam ve aktif katılımı sağlamaktır.

BAŞARILAR : 2012/2013 Eğitim Öğretim Yılı 1.Demokrasi ve İnsan Hakları Konulu Resim Yarışmasında 1, 2 ve 3 lük Okulumuzun 2.24 Kasım Öğretmenler Günü Kompozisyon Yarışması İlçe Birinciliği

YGS/LYS Başarı Durumu :

 • 2013-2014 YGS %100 LYS %61,80
 • 2014-2015 YGS %100 LYS %65,934
LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
 • 2013-2014 %61,80
 • 2014-2015 %65,934

Silifke Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Silifke Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yenimahalle Çelebi Sokak No1 33940 Silifke/MERSİN

Tel: 0 324 713 20 06

Fax: 0 324 713 20 05

web: http://silifkeanadolu.meb.k12.tr

Silifke Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Silifke Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Anamur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

19 Mayıs Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Silifke Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Silifke Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://silifkeanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Silifke Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Silifke Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Silifke Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Silifke Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız