Anamur Anadolu Lisesi

Mersin / Anamur

Anamur Anadolu Lisesi
 • Anamur Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Mersin
İlçesi Anamur
Başarı Puanı (OBP) 93.8826
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Anamur Anadolu Lisesi Mersin ili Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Anamur Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Anamur Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Anamur Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü´nün 10.09.1991 tarih ve 21704 sayılı yazıları gereği 1991 yılının Eylül ayında Anamur Ticaret Lisesi bünyesinde iki şube olarak eğitim ve öğretime başlamış, eski hükümet binasına 1992 yılı Şubat ayında taşınmış, 1 Kasım 1995 tarihine kadar eğitim - öğretimine bu binada devam etmiş, Daha sonra Anamur Lisesi´nin eski binasına taşınmış ve 5 Eylül 2003 tarihine kadar da bu binada eğitim öğretime devam edilmiştir.

2003 tarihinde kalıcı binasına taşınan okulumuz 4 idareci, 30 öğretmen, 1 memur 2 yardımcı personel ve 510 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir. 2003-2004 öğretim yılından itibaren bu binada eğitim öğretime devam edilmektedir.

VİZYON : Ülke düzeyinde tercih edilen bir okul olmak.

MİSYON : Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda; vatanını ve milletini seven, demokrasi bilincine sahip, iletişim becerileri gelişmiş, sosyal kültürel ve sportif faaliyetlere önem veren, milli ve manevi değerlere bağlı, çağdaş ve laik gençler yetiştirmek; onları hayata hazırlayarak bir üst öğrenim kurumuna yerleştirmektir.

BAŞARILAR : Açıldığı günden bu yana Anamur´un en gözde eğitim kurumlarından biri olan okulumuz,gerek üniversitelere öğrenci yetiştimede gerekse çeşitli yarışma ve projelerde en başarılı okul konumundadır.Okul olarak, kaliteyi ve başarıyı en önemli hedefleri arrasına koymuş, istikrarlı,başrılı ve güven veren eğitim kadrosu ile her zaman dürüst,kaliteli, çalışkan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. PANSİYON
 1. OKUL İLE İLGİLİ GÖRSELLERİ İNCELE
 • Öğretmen : 32
 • Öğrenci : 510
 • Derslik : 19
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Saatler : 8:00-16:05
 • Bağlantı : ADSL (8 Mbit)
 • Lojman : Lojman yok Sayısı:0
 • Ulaşım : Okulumuza gelmek isteyenler Anamur otogarının batı kısmındaki yoldan Mersin-Antalya yolundan karşıya geçip güneye 50 metre gidip ilk sapaktan batıya 100 metre giderlerse okulumuza ulaşabilirler
Okulumuza uzak yeerlerden gelen öğrencilerimize pansiyonumuzda parasız yatılı olarak hizmet vermekteyiz.Öğrencilerimiz rahat bir ortamda kalmakta derslerini öğretmenleri gözetiminde çalışmaktadırlar.Bulunduğu yer olarak huzurlu sakin bir ortama sahip olan pansiyonumuz da öğrencilerimiz boş zamanlarını çeşitli sportif faliyetlerle geçirmektedirler.
 1. Okul Pansiyonu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız
 2. 2016 Yılı Üniversite Başarısını İncele
 3. 2015 Yılı Üniversite Başarısını İncele
 4. 2014 Yılı Üniversite Başarısını İncele

Anamur Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Anamur Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Güzelyurt Mahallesi 19 Mayıs Cad.1440 Sokak Anamur / MERSİN

Tel: 03248145091

Fax: 03248141460

web: http://anamuranadolulisesi.meb.k12.tr

Anamur Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Silifke Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Anamur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

19 Mayıs Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Anamur Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Anamur Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://anamuranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Anamur Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Anamur Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Anamur Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Anamur Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız